28. září 2018 • 21:02

SESTŘIH: Plzeň - Sparta 1:0. Šlágr pro mistra, rozhodla teč. Stanciu vyloučen

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Už to vypadalo, že šlágr 10. kola FORTUNA:LIGY směřuje k remíze. Vítězství ale v bojovné bitvě nakonec brali fotbalisté Plzně, kteří doma porazili Spartu 1:0. Jediný gól padl v 75. minutě po střele záložníka Romana Procházky, jehož střelu mířící mimo nešťastně tečoval do vlastní sítě Uroš Radakovič. V samotném závěru viděl červenou kartu hostující Nicolae Stanciu. Úřadující mistr se tak dotáhl na vedoucí Slavii, která má ale nedělní zápas na Baníku k dobru. Sparta je po první porážce v sezoně o bod zpátky třetí.

Domácí: 75. Radaković (vl.)

Hosté:

Domácí: Kozáčik – Řezník, Hejda, R. Hubník (C), Limberský – Procházka (90. Pernica), Hrošovský – J. Kopic (55. M. Petržela), Hořava, J. Kovařík – Krmenčík (86. Jakub Řezníček).

Hosté: Nita – Chipciu, Radaković, Kaya (89. Mebrahtu), Costa – Stanciu, Kanga, M. Frýdek (58. Vácha), Plavšić (84. Pulkrab) – Josef Šural (C), Tetteh.

Domácí: Hruška, Pernica, Čermák, Ekpai, Petržela, Chorý, Řezníček

Hosté: Bičík, Mebrahtu, Štetina, Sáček, Vácha, Civić, Pulkrab

Domácí: Limberský, Hrošovský, M. Petržela

Hosté: Tetteh, Josef Šural, Kanga, Kaya, Vácha, Costa, Stanciu (č)

Julínek – Podaný, Kubr

Doosan Arena, Plzeň

11 489 diváků

První velkou šanci si vytvořili v osmé minutě domácí. Kopic našel v pokutovém území Krmenčíka, ale ten z ideální pozice vypálil vysoko nad břevno. O chvíli později sparťan Tetteh při rohu fauloval brankáře Kozáčika , jeho spoluhráč Limberský ghanskému útočníkovi vynadal a lehce do něj strčil, načež ho Tetteh shodil na zem. Rozhodčí Julínek dal Tettehovi i Limberskému žlutou kartu.

Krmenčík se po zaváhání hostující obrany ve 23. minutě dostal do slibného úniku, Nita však domácímu střelci zmenšil úhel a míč vyrazil. Rumunský gólman si chvíli nato poradil i s Kovaříkovým přímým kopem. Sparta zahrozila až ve 29. minutě, kdy nepokrytý kapitán Šural ve vápně vysoko přestřelil.

Závěr první půle i začátek druhého poločasu dlouho nabízel hlavně boj ve středu pole a hodně nepřesností. V 57. minutě dostal trochu víc prostoru sparťan Stanciu a vystřelil vedle.

O chvíli později Stanciu vyslal do úniku Tetteha, jenž sice vyběhnutého Kozáčika přehodil, ale míč dopadl vedle tyčky. Branku z dálky těsně minul i další hráč Pražanů Kanga.

Plzeňští z první velké šance ve druhém poločase skórovali. V 75. minutě Kovařík nacentroval do šestnáctky, Řezník vrátil hlavou míč na Procházku, jehož ránu Radakovič přizvedl pod břevno Nitovy branky.

Těsně před koncem mohl vyrovnat Šural, ale s vyběhnutým Kozáčikem přehodil i jeho branku. V nastaveném čase rozhodčí po přezkoumání u videa udělil Stanciuovi za podražení Limberského červenou kartu místo původní žluté.

Západočeši doma vyhráli i pátý ligový zápas v aktuálním ročníku a udrželi i další sérii: doma s letenským týmem v lize neprohráli od roku 2011 posedmé za sebou a ideálně se naladili na úterní zápas Ligy mistrů na hřišti AS Řím.

SESTŘIH: Plzeň - Sparta 1:0. Viktoria uválčila výhru, poslední neporažený tým padl

Ščasný po prohře Sparty: Můžeme být naštvaní jen sami na sebe

Klíčové momenty utkání

Plzeň - Sparta: Stanciu sestřelil Limberského, po zásahu VAR dostal červenou

Plzeň - Sparta: Šural přeloboval Kozáčika, ale i celou plzeňskou bránu

Plzeň - Sparta: Letenští (ne)vyrovnávají. Před Šuralovým gólem se pískala ruka
Plzeň - Sparta: Viktoria vede 1:0! Procházkovu ránu si srazil do brány Radakovič
Plzeň - Sparta: Kozáčik vyběhnul daleko mimo bránu a Tetteh ho přehodil, ale těsně mimo
Plzeň - Sparta: Hubník skvěle uhasil šanci těsně před Tettehem
Plzeň - Sparta: Kovařík pálil z velké vzdálenosti, Nita jen vyrážel
Plzeň - Sparta: Krmenčík převálcoval obranu Sparty, Nita ho ale skvěle vychytal
Plzeň - Sparta: Mela ve vápně Plzně, do Limberského strčil Tetteh
Plzeň - Sparta: Obří chyba v rozehrávce Sparty, fauloval Radakovič Krmenčíka?

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905