Promarněná příležitost. Kdy jindy chceš v Plzni vyhrát, Sparto? | iSport.cz
Jakub Dvořák
28. září 2018 • 22:13

Promarněná příležitost. Kdy jindy chceš v Plzni vyhrát, Sparto?

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak zase nic. Třeba příště. Za rok... Sparťanské čekání na výhru v Plzni se opět prodloužilo. Trvá už sedm let. Přitom před zápasem byly karty rozdané jasně. Ve větší pohodě měli být Letenští. Měli více času na odpočinek, nacházeli se v lepší formě, ale na to se ve fotbale nehraje. Ukázaná, v tomto případě spíš předvedená, platí. A v tom bylo lepší domácí mužstvo.Góly

Domácí: 75. Radaković (vl.)

Hosté:

Sestavy

Domácí: Kozáčik – Řezník, Hejda, R. Hubník (C), Limberský – Procházka (90. Pernica), Hrošovský – J. Kopic (55. M. Petržela), Hořava, J. Kovařík – Krmenčík (86. Jakub Řezníček).

Hosté: Nita – Chipciu, Radaković, Kaya (89. Mebrahtu), Costa – Stanciu, Kanga, M. Frýdek (58. Vácha), Plavšić (84. Pulkrab) – Josef Šural (C), Tetteh.

Náhradníci

Domácí: Hruška, Pernica, Čermák, Ekpai, Petržela, Chorý, Řezníček

Hosté: Bičík, Mebrahtu, Štetina, Sáček, Vácha, Civić, Pulkrab

Karty

Domácí: Limberský, Hrošovský, M. Petržela

Hosté: Tetteh, Josef Šural, Kanga, Kaya, Vácha, Costa, Stanciu (č)

Rozhodčí

Julínek – Podaný, Kubr

Stadion

Doosan Arena, Plzeň

Návštěva

11 489 diváků

Viktoria je dole, Sparta je v laufu. Předzápasové prognózy před šlágrem 10. kola zněly jasně. Jenže sotva uběhly první minuty, mohli jste je zmuchlat a hodit do koše. Pondělní výprask v Jablonci (0:3) nebyl na domácích vůbec znát. A naopak. Sobotní sparťanská jízda proti Liberci jako by byla zapomenuta.

Trenér Zdeněk Ščasný protočil během zápasu dvě různá rozestavení (3-5-2 a 4-1-4-1), avšak ani jedno nevedlo k úspěchu. Za 90 minut jeho tým vyprodukoval pouze jednu přímou střelu mezi tři tyče. A to ještě Alexandru Chipciu pálil z dost nevýhodné pozice.

Podle Ščasného naprosto normální jev. Prý se proti Plzni nedá vypracovat vícero šancí. Možná kdyby se zeptal svého trenérského kolegy ze Slavie Jindřicha Trpišovského, který Viktorii doma porazil 4:0, nebo jabloneckého Petra Rady, mluvil by po první prohře v sezoně jinak.

Ale zpět k duelu ve Štruncových sadech. Celý týden se mluvilo o tom, jak mají Pražané jednu z největších šancí na západě konečně uspět. V kabině vládla pohoda, kdežto v Plzni podle zákulisních informací to úplná idylka nebyla. Po výprasku v Jablonci Pavel Vrba udělal dvě změny v sestavě a třeba Daniela Koláře nevzal proti Spartě ani na lavičku. Prý se tak prostě rozhodl...

Takže, kdy jindy utnout prokletí a konečně v Plzni vyhrát? Pokud to nebylo na jaře, kdy Letenští promrhali dvoubrankový náskok, tak nyní zcela určitě.

Jenže tohle je Plzeň. Když se zdá, že je na dně, může si do ní každý v lize kopnout, přijde zmrtvýchvstání. Tahle vlastnost dělá z Vrbovy družiny postrach ligy. Sparty se nezalekla. Naopak do ní pořádně šlápla a úspěch se dostavil.

Kdyby Tettehův lob přes vyběhnuvšího Kozáčika zapadl do odkryté branky a ne vedle, možná by Sparta zůstala i nadále neporažená a po zápase by se mluvilo o něčem jiném. Jenže na „kdyby“ se ve fotbale nehraje. Jediný gól zápasu vstřelil s pomocí teče Radakoviče Roman Procházka.

A sparťanské čekání na výhru v Plzni se protáhlo od 29. srpna 2011 na sedm zápasů, což už hraničí s komplexem.

SESTŘIH: Plzeň - Sparta 1:0. Viktoria uválčila výhru, poslední neporažený tým padl

Fotbalisté Sparty odcházejí zklamaně z hřiště v Plzni
Fotbalisté Sparty odcházejí zklamaně z hřiště v Plzni

 
Články odjinud


Články odjinud