SESTŘIH: Dukla – Zlín 1:1. Ševci ani na osmý pokus nedokázali Pražany porazit

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté poslední Dukly v 10. kole první ligy doma remizovali se Zlínem 1:1 a podruhé v sezoně bodovali. Pražané s moravským soupeřem v nejvyšší soutěži neprohráli poosmé za sebou. "Ševci" nedokázali zcela odčinit domácí prohru 1:2 s Ostravou a v neúplné tabulce zůstali čtvrtí. V 18. minutě poslal Duklu do vedení Daniel Tetour, na začátku druhé půle vyrovnal Francouz Jean-David Beauguel.

Hosté se málem prosadili už ve druhé místě, ale Železník trefil hlavou břevno. Chvíli poté na druhé straně Schranz našel v pokutovém území volného Holendu, který zblízka poslal hlavičku vedle.

Dukla v 18. minutě otevřela skóre. Holenda po zaváhání obránce Buchty vrátil míč pod sebe a Tetour si ranou pod břevno připsal premiérový ligový gól v sezoně.

Za čtvrt hodiny mohl domácí záložník Kott ozdobit svůj debut v nejvyšší soutěži gólem, jenže z dobré pozice vysoko přestřelil. Hostům se nedařilo a za celý poločas téměř neohrozili brankáře Radu.

SESTŘIH: Dukla - Zlín 1:1. Ševci mohli otočit, ale výhru jim vzal kontroverzní ofsajd

Zlín ale výborně vstoupil do druhého dějství. Hnaníček našel v pokutovém území Beauguela a ten se proti bývalému klubu prosadil hlavičkou do horního rohu branky. "Ševci" na hřišti Dukly v nejvyšší soutěži skórovali poprvé od března 1994.

O chvíli později mohl otočit skóre Železník, který však hlavičkoval nepřesně. V 71. minutě domácí náhradník Djuranovič po Radově dlouhém nákopu obloučkem přehodil zlínskou branku. V poslední minutě Beauguel hlavou opět dostal míč do sítě, ale gól neplatil kvůli ofsajdu.

Zlín prodloužil čekání na premiérové ligové vítězství na hřišti Dukly, alespoň však na Julisce bodoval po předchozí sérii tří porážek 0:1.

Domácí: 18. Daniel Tetour

Hosté: 48. Beauguel

Domácí: F. Rada – Milošević (C), Raspopovič, Ďurica, Chlumecký – Kott (56. Doumbia), Bezpalec, Daniel Tetour – Brandner, Holenda (69. Djuranović), Schranz (83. Bilovský).

Hosté: S. Dostál – Hnaníček, Gajič, P. Buchta – Matejov (88. Li. Holík), Hronek (67. Slaměna), Podio, Jiráček, Bartošák – Železník (C) (71. Jakubov), Beauguel.

Klíčové momenty zápasu:

Dukla - Zlín: Beauguel přidal další gól, ale sudí pískl ofsajd! A není jisté, jestli právem

Dukla - Zlín: Raspopovič hlavičkoval, ale nepřekvapil brankáře hostů

Dukla - Zlín: Djuranovič ve velké šanci málem přehodil Dostála

Dukla - Zlín: Schranz se probíjel před Dostála, odstavil ho Hnaníček. Nedovoleně?

Dukla - Zlín: Železník spálil další šanci, hlavičkoval v dobré pozici vedle

Dukla - Zlín: Zabiják Beauguel zase udeřil a Ševci srovnali na 1:1!

Dukla - Zlín: Dukelský obětavý dvojblok si poradil se střelami Ševců

Dukla - Zlín: Holenda fantasticky asistoval a Tetour posílá domácí do vedení 1:0!

Dukla - Zlín: Holenda v tutovce! Domácí forvard ale neuklidil balon do sítě

Dukla - Zlín: Železník napálil břevno! Další šance Ševců po laxním bránění Dukly

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905