SESTŘIH: Opava - Bohemians 0:1. Rozhodl Nečas, Kuzmanovič nedal penaltu

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Opavy se rozloučili v 11. ligovém kole s brněnským azylem prohrou 0:1 s Bohemians 1905. Slezané hráli takřka celý druhý poločas bez vyloučeného Petra Zapalače. V početní výhodě se prosadil Jakub Nečas, který ukončil 349 minut dlouhé čekání Pražanů na ligový gól. Opava mohla tři minuty před koncem vyrovnat, ale Nemanja Kuzmanovič neproměnil penaltu.

Po oboustranně hodně opatrném začátku získala postupně Opava územní převahu, ze které ale mnoho nevytěžila. Poprvé vyzkoušel brankáře Valeše ve 14. minutě tvrdou dělovkou Zapalač.

Fotbalisté Bohemians se začali více osmělovat k útočení až po půlhodině hry. Ze tří slibných šancí ale ani jednou netrefili branku. Nejdříve Reiter v tísni poslal vysokou nahrávku do trestného území, kterou brankář Šrom pouze vyrazil, míč se dostal k Filipu Haškovi, jenž mířil nad břevno.

Podobnou nepřesnou mušku měl o chvíli později Nečas, jehož pokus o přehození opavského brankáře skončil na horní síti. Do třetice neuspěl po Reitrově pasu Záviška, jehož střela z boku minula branku. V závěru poločasu vynikl na druhé straně brankář Valeš, který stačil míč vyrazit.

SESTŘIH: Opava - Bohemians 0:1. Výhru zařídil Nečas, Slezané neproměnili penaltu

Hned v úvodu druhého poločasu uviděla po sražení pronikajícího Reitera druhou žlutou kartu Zapalač. V početní výhodě získali Pražané výraznou územní převahu a tlak se podařilo hráčům Bohemians zúročit v 68. minutě. Po centru obránce Schumachera zcela volný Nečas střelou z voleje vstřelil úvodní gól.

Opava v závěra vsadila vše na útočnou kartu a v 87. mintuě mohl z pokutového kopu po faulu Filipa Haška na Smolu vyrovnat Kuzmanovič, ale jeho penaltu Valeš vyrazil. Bohemians jednobrankový náskok ubránili a z posledních osmi ligových utkání se dočkali druhé výhry.

Opava se porážkou rozloučila s brněnským azylem a příští domácí ligový zápas odehrají Slezané v sobotu 27. října proti Příbrami už v domácím prostředí.

Domácí:

Hosté: 68. Nečas

Domácí: Šrom – Simerský, Schaffartzik (75. Jurečka), Svozil – Hrabina, Zavadil, Kuzmanović (C), Jursa (81. Janetzký), Zapalač – Kayamba (57. Puškáč), Smola.

Hosté: Valeš – M. Dostál, Bederka, Krch (C), Schumacher – Reiter (75. Juliš, 90. Šmíd), F. Hašek, M. Hašek, Záviška – Nečas (78. Švec) – Yusuf Helal.

Klíčové momenty utkání:

Opava - Bohemians: Opava se nevzdává: Jurečka nebezpečně hlavičkoval v nastavení

Opava - Bohemians: Opava kopala penaltu, ale Kuzmanoviče vychytal Valeš!

Opava - Bohemians: Nečas krásným volejem posílá Bohemians do vedení 1:0!

Opava - Bohemians: Nečas zakončoval z úhlu, Záviška na míč nedosáhl

Opava - Bohemians: Zapalač fauloval Reitera a po druhé žluté kartě musí ven!

Opava - Bohemians: Kayamba krásně pálil z dálky, Valeš vytáhl perfektní zákrok

Opava - Bohemians: Dostál vymyslel šanci pro Závišku, ten páli těsně vedle

Opava - Bohemians: Nečas ve velké šanci přestřelil, Opava teď zaspala

Opava - Bohemians: Šrom chyboval! Podcenil centr a Hašek pálil nad břevno

Opava - Bohemians: Obrana Bohemky zazmatkovala, Smolova střela byla sražena na roh

Opava - Bohemians: Domácí poprvé zahrozili, Zapalač pálil tvrdě z dálky

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905