Sparta je lepší než Slavia?! Velké srovnání rivalů i ideální sestavy | iSport.cz
6. listopadu 2018 • 05:00

Sparta je lepší než Slavia?! Velké srovnání rivalů i ideální sestavy

Reklama
TOP VIDEA
Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
Hokejové hvězdy ve druhé lize. Hlinka a Bednář naskočili za Vrchlabí Hokejové hvězdy ve druhé lize. Hlinka a Bednář naskočili za Vrchlabí
VŠECHNA VIDEA ZDE

První pražské derby odehráno, studijní materiál tedy máme. Sparta v něm sice měla mírnou převahu, konečný výsledek ji ale uspokojit nemohl. V Generali Areně totiž se Slavií pouze remizovala 2:2, což znamená, že na odvěkého rivala i nadále v tabulce ztrácí sedm bodů. Sportovní ředitel rudých Zdeněk Ščasný přesto po utkání prohlásil, že po individuální stránce má Sparta lepší mužstvo než právě Slavia. Letenští ovšem musí ujít ještě pořádný kus cesty, aby se tahle teze naplnila v praxi. Deník Sport se proto vrhl do velkého srovnání kádrů a kvalit obou rivalů. Jak vypadají ideální jedenáctky podle redaktorů Jana Vacka a Jana Podroužka? Byla to relativně nenápadná věta, schovaná v tradičním pozápasovém hodnocení na tiskové konferenci. Ovšem s obrovským přesahem a námětem k zamyšlení. „Jsem přesvědčený, že Slavia je ve velmi dobré formě, a celý týden jsem to hráčům opakoval, ale také si myslím, že máme lepší mužstvo,“ řekl doslova sportovní ředitel a trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

Předně je třeba vysvětlit, jak byl tenhle výrok míněn. Zkušený kouč měl na mysli čistě individuální kvalitu jednotlivých hráčů. Nikoli aktuální stav mužstva jako celku, jeho souhry, chemie a dalších atributů nutných pro složení dobrého výkonu a s ním spojeného výsledku. V tomhle směru jsou v Edenu dál, o čemž navzdory derby, ve kterém Slavia tahala v určitých pasážích za kratší konec, svědčí i postavení v tabulce.

Řeč ovšem byla o fotbalových dovednostech hráčů coby jednotlivců. „S tímhle výrokem se dá pracovat v tom smyslu, že něco pravdy na tom možná je. Pokud půjdeme po jednotlivcích, ti hráči kvalitu mají,“ souhlasí někdejší vynikající obránce Martin Jiránek. „Když se nad tím člověk zamyslí, je zřejmé, že Sparta má kvalitní hráče. To je bez debat,“ dodává trenér Ivan Kopecký.

K výše zmíněnému ovšem Ščasný okamžitě doplnil i B. „Tabulka tomu sice neodpovídá, ale to je tím, že máme jiné problémy, které si musíme vyřešit,“ upozornil. Řada okolností zatím drží Spartu na uzdě a nedovoluje jí, aby držela krok se Slavií i Viktorií. Navzdory tomu, že se hráči typu Guélora Kangy, Nicolae Stancia či Benjamina Tetteha svými dovednostmi tuzemskému měřítku opravdu vymykají.

Letenští se po zimním nástupu Zdeňka Ščasného s Tomášem Rosickým do sportovního úseku vydali trochu jinou cestou, než razí její hlavní soupeři. Zatímco Slavia s Plzní mají zažitou herní šablonu, do které si dosazují typologicky vhodné hráče, a tvář mužstva tak zůstává neporušena, Sparta seskládala dohromady několik individualit. A nyní se z nich snaží vytvořit fungující mužstvo, což se zatím ne úplně daří. „Ani deset individuálně výborných hráčů automaticky kvalitní mužstvo nedělá,“ upozorňuje Kopecký.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2Články odjinud


Články odjinud