SESTŘIH: Karviná - Slavia 1:3. Lídr zvýšil náskok, rozhodl před pauzou | iSport.cz
24. listopadu 2018 • 15:53

SESTŘIH: Karviná - Slavia 1:3. Lídr zvýšil náskok, rozhodl před pauzou

Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu

Fotbalisté Slavie v dnešním utkání 16. kola první ligy vyhráli 3:1 na hřišti poslední Karviné a vedou tabulku o čtyři body před Plzní. O branky hostů se postarali Tomáš Souček, Miroslav Stoch z penalty a v závěru Peter Olayinka. Domácí, které poprvé vedl nový trenér Norbert Hrnčár, v prvním poločase srovnali po vlastním gólu Jana Bořila.

Hrnčár se při náročné premiéře s favoritem musel obejít bez čtveřice klíčových hráčů. Kvůli zranění nemohli nastoupit Panák s Wágnerem, zatímco kvůli disciplinárnímu trestu byl mimo nejlepší střelec týmu Budínský, zatímco Ba Louovi skončilo vízum a zařizoval si v Pobřeží slonoviny nové.

Slavia do začátku plnila roli favorita a už v jedenácté minutě se z první vážnější akce po Zmrhalově přihrávce prosadil Souček. Rozhodčí Franěk původně branku neuznal kvůli ofsajdu, po konzultaci s videorozhodčím Příhodou ale rozhodnutí změnil a Slavia se ujala vedení.

Karvinští také srovnali z první vážnější akce. Po centru Dramého si po nedorozumění s brankářem Kolářem v 31. minutě dal vlastní gól Bořil. Nerozhodný stav však vydržel jen chvíli, protože Janečka fauloval ve vápně Sýkoru a rozhodčí po poradě se videorozhodčím odpískal pokutový kop. Penaltu proměnil Stoch a s deseti góly je druhý v tabulce střelců.

SESTŘIH: Karviná - Slavia 1:3. Sešívaní se odtrhli od Plzně na čtyři body. I sporným gólem

V nastavení domácí reklamovali hraní rukou hostujícího stopera Deliho ve vápně, ale i tentokrát video Slavii přálo a penalta se nepískala.

Po přestávce se dlouh hrálo opatrně, až v 66. minutě vystřelil Souček a trefil tyč. V 75. minutě už se ale Slavia dočkala, když se po pouhých dvou minutách na hřišti prosadil střídající Olayinka. Hosté si pak už v pohodě došli pro tři body a využili páteční ztráty Plzně, která remizovala 1:1 v Liberci.

Karviná naopak prohrála čtvrté utkání za sebou a na šestnácté příčce ztrácí jeden bod na předposlední Slovácko, které má k dobru dnešní utkání proti Ostravě.

Domácí: 31. Bořil (vl.)

Hosté: 12. T. Souček, 34. Stoch, 75. Olayinka

Domácí: Berkovec – Čolić, Krivák, Janečka (C), Letić (85. Tusjak) – Smrž, Dramé – Lingr, Jan Moravec, Galuška (82. Piroch) – Guba (69. Ramírez).

Hosté: O. Kolář – Frydrych, Kúdela, Deli, Bořil – Stoch (90. Matoušek), Hušbauer, Sýkora (78. Traoré), T. Souček, Zmrhal – Milan Škoda (C) (73. Olayinka).

Klíčové momenty utkání:

Karviná - Slavia: Další kalamita v obraně sešívaných, tentokrát ji domácí nepotrestali

Karviná - Slavia: Olayinka po krásném ťukesu zvyšuje na 3:1!

Karviná - Slavia: Škoda byl v obrovské šanci, ale nehlavičkoval ideálně

Karviná - Slavia: Souček po pěkné kombinaci nastřelil tyč!

Karviná - Slavia: Zmrhal po rychlém sešívaném brejku protáhl Berkovce

Karviná - Slavia: Hušbauerovu dělovku musel Berkovec vytáhnout nad břevno

Karviná - Slavia: Stoch proměnil pokutový kop a sešívaní zase vedou - 2:1!

Karviná - Slavia: Janečka naremploval Sýkoru, po přezkoumání na videu mají hosté penaltu!

Karviná - Slavia: Bořil si po Kolářově chybě srazil míč do brány, je srovnáno na 1:1!

Karviná - Slavia: Hušbauer předvedl krásné sólo, vychytal ho až Berkovec

Karviná - Slavia: Souček posílá hosty do vedení 1:0! Nejdřív ofsajd, pak zasáhlo video

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava