SESTŘIH: Karviná - Slavia 1:3. Lídr zvýšil náskok, rozhodl před pauzou

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Slavie v dnešním utkání 16. kola první ligy vyhráli 3:1 na hřišti poslední Karviné a vedou tabulku o čtyři body před Plzní. O branky hostů se postarali Tomáš Souček, Miroslav Stoch z penalty a v závěru Peter Olayinka. Domácí, které poprvé vedl nový trenér Norbert Hrnčár, v prvním poločase srovnali po vlastním gólu Jana Bořila.

Hrnčár se při náročné premiéře s favoritem musel obejít bez čtveřice klíčových hráčů. Kvůli zranění nemohli nastoupit Panák s Wágnerem, zatímco kvůli disciplinárnímu trestu byl mimo nejlepší střelec týmu Budínský, zatímco Ba Louovi skončilo vízum a zařizoval si v Pobřeží slonoviny nové.

Slavia do začátku plnila roli favorita a už v jedenácté minutě se z první vážnější akce po Zmrhalově přihrávce prosadil Souček. Rozhodčí Franěk původně branku neuznal kvůli ofsajdu, po konzultaci s videorozhodčím Příhodou ale rozhodnutí změnil a Slavia se ujala vedení.

Karvinští také srovnali z první vážnější akce. Po centru Dramého si po nedorozumění s brankářem Kolářem v 31. minutě dal vlastní gól Bořil. Nerozhodný stav však vydržel jen chvíli, protože Janečka fauloval ve vápně Sýkoru a rozhodčí po poradě se videorozhodčím odpískal pokutový kop. Penaltu proměnil Stoch a s deseti góly je druhý v tabulce střelců.

SESTŘIH: Karviná - Slavia 1:3. Sešívaní se odtrhli od Plzně na čtyři body. I sporným gólem

V nastavení domácí reklamovali hraní rukou hostujícího stopera Deliho ve vápně, ale i tentokrát video Slavii přálo a penalta se nepískala.

Po přestávce se dlouh hrálo opatrně, až v 66. minutě vystřelil Souček a trefil tyč. V 75. minutě už se ale Slavia dočkala, když se po pouhých dvou minutách na hřišti prosadil střídající Olayinka. Hosté si pak už v pohodě došli pro tři body a využili páteční ztráty Plzně, která remizovala 1:1 v Liberci.

Karviná naopak prohrála čtvrté utkání za sebou a na šestnácté příčce ztrácí jeden bod na předposlední Slovácko, které má k dobru dnešní utkání proti Ostravě.

Domácí: 31. Bořil (vl.)

Hosté: 12. T. Souček, 34. Stoch, 75. Olayinka

Domácí: Berkovec – Čolić, Krivák, Janečka (C), Letić (85. Tusjak) – Smrž, Dramé – Lingr, Jan Moravec, Galuška (82. Piroch) – Guba (69. Ramírez).

Hosté: O. Kolář – Frydrych, Kúdela, Deli, Bořil – Stoch (90. Matoušek), Hušbauer, Sýkora (78. Traoré), T. Souček, Zmrhal – Milan Škoda (C) (73. Olayinka).

Klíčové momenty utkání:

Karviná - Slavia: Další kalamita v obraně sešívaných, tentokrát ji domácí nepotrestali

Karviná - Slavia: Olayinka po krásném ťukesu zvyšuje na 3:1!

Karviná - Slavia: Škoda byl v obrovské šanci, ale nehlavičkoval ideálně

Karviná - Slavia: Souček po pěkné kombinaci nastřelil tyč!

Karviná - Slavia: Zmrhal po rychlém sešívaném brejku protáhl Berkovce

Karviná - Slavia: Hušbauerovu dělovku musel Berkovec vytáhnout nad břevno

Karviná - Slavia: Stoch proměnil pokutový kop a sešívaní zase vedou - 2:1!

Karviná - Slavia: Janečka naremploval Sýkoru, po přezkoumání na videu mají hosté penaltu!

Karviná - Slavia: Bořil si po Kolářově chybě srazil míč do brány, je srovnáno na 1:1!

Karviná - Slavia: Hušbauer předvedl krásné sólo, vychytal ho až Berkovec

Karviná - Slavia: Souček posílá hosty do vedení 1:0! Nejdřív ofsajd, pak zasáhlo video

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905