Baník se zadřel. Jaké hledá v krizi posily a co si myslí legenda Daněk? | iSport.cz
Květoslav Šimek
28. listopadu 2018 • 13:30

Baník se zadřel. Jaké hledá v krizi posily a co si myslí legenda Daněk?

Reklama
TOP VIDEA
TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z podpalubí FORTUNA:LIGY se Baník Ostrava pod trenérem Bohumilem Páníkem šinul do vyšších pater. Dvakrát už byl v průběhu podzimu třetí. Teď má za sebou tři prohry, klesl na šesté místo a řeší první vážnější krizi. „Nemůžeme neustále jezdit výtahem, jak často říkám,“ pokrčil Páník rameny. „Nám se to zadrhlo a možná jsme skočili o nějaké patro níž. Musíme sklopit hlavy, pracovat a zamyslet se nad tím, jakým směrem dál půjdeme.“ O útrapách ostravského celku se pro iSport Premium rozhovořila i klubová legenda Václav Daněk.



V minulé sezoně se ostravský Baník zachraňoval až v posledním kole. Několik minut byl dokonce jedním ze dvou sestupujících. Aktuální sezonu rozjel tým kolem matadora Milana Baroše ve velkém stylu. Dvakrát byl třetí, sahal i po absolutní špici.

Trenér Bohumil Páník ovšem upozorňoval, že navzdory výsledkům není zdaleka vše ideální. Poslední tři prohry s Plzní (0:1), v Opavě (1:2) a zejména debakl se Slováckem (0:3) mu dávají za pravdu.

„Teď se ukazuje, kdo je kdo,“ říká zkušený trenér, kterému v posledním kole chyběla sehraná obranná dvojice Patrizio Stronati – Jiří Fleišman a zraněný útočník Dame Diop. Je zřejmé, že větší konkurence by týmu prospěla.

Na posilách se pracuje

Šéfové také na případném posílení produktivity pracují. V zákulisí padají jména 

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2



Články odjinud


Články odjinud