Baník se zadřel. Jaké hledá v krizi posily a co si myslí legenda Daněk? | iSport.cz
Květoslav Šimek
28. listopadu 2018 • 13:30

Baník se zadřel. Jaké hledá v krizi posily a co si myslí legenda Daněk?

TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Kvitová o zrušeném Wimbledonu: Můj oblíbený turnaj, ale jsou důležitější věci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z podpalubí FORTUNA:LIGY se Baník Ostrava pod trenérem Bohumilem Páníkem šinul do vyšších pater. Dvakrát už byl v průběhu podzimu třetí. Teď má za sebou tři prohry, klesl na šesté místo a řeší první vážnější krizi. „Nemůžeme neustále jezdit výtahem, jak často říkám,“ pokrčil Páník rameny. „Nám se to zadrhlo a možná jsme skočili o nějaké patro níž. Musíme sklopit hlavy, pracovat a zamyslet se nad tím, jakým směrem dál půjdeme.“ O útrapách ostravského celku se pro iSport Premium rozhovořila i klubová legenda Václav Daněk.V minulé sezoně se ostravský Baník zachraňoval až v posledním kole. Několik minut byl dokonce jedním ze dvou sestupujících. Aktuální sezonu rozjel tým kolem matadora Milana Baroše ve velkém stylu. Dvakrát byl třetí, sahal i po absolutní špici.

Trenér Bohumil Páník ovšem upozorňoval, že navzdory výsledkům není zdaleka vše ideální. Poslední tři prohry s Plzní (0:1), v Opavě (1:2) a zejména debakl se Slováckem (0:3) mu dávají za pravdu.

„Teď se ukazuje, kdo je kdo,“ říká zkušený trenér, kterému v posledním kole chyběla sehraná obranná dvojice Patrizio Stronati – Jiří Fleišman a zraněný útočník Dame Diop. Je zřejmé, že větší konkurence by týmu prospěla.

Na posilách se pracuje

Šéfové také na případném posílení produktivity pracují. V zákulisí padají jména 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud