1. prosince 2018 • 14:20

Proč Baluta nenastoupil za Slavii? Varování, trenér ho ale chrání

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu
Příbram - Sparta: Tetteh nádhernou pohotovou ranou posílá Spartu do vedení 1:0! Příbram - Sparta: Tetteh nádhernou pohotovou ranou posílá Spartu do vedení 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dělá problémy, hádá se s trenérem, má končit. O Alexandru Balutovi šly poslední dobou všemožné zprávy a spekulace pak přiživilo, že vůbec neodjel minulou sobotu s týmem do Karviné, ačkoli neměl zdravotní problémy. Rumunský záložník opravdu měl mít s trenérem Slavie Jindřichem Trpišovským rozepři, ta ale podle zdrojů blízkých klubu nemá mít trvalý dopad na Balutovu budoucnost v mužstvu. Byla to snad hlavní zpráva letošního června. Slavia dotáhla přestup Alexandra Baluty z University Craiova, částka zhruba 2,65 milion§ eur. Jinými slovy nejdražší hráč, jakého „sešívaní“ ve své historii přivedli. 

Jenže Baluta měl pomalejší rozjezd, i proto, že doháněl zápasovou kondici. Svoje první celé ligové utkání odehrál ve čtvrtém kole v Mladé Boleslavi. A pak přidal už jen dva další devadesátiminutové zápasy – ještě proti Jablonci a ve třetím kole domácího poháru proti Ústí nad Labem.

Celkem nastoupil do dvaadvaceti soutěžních utkání, v nichž má bilanci dvou gólů a jedné asistence. Ale do základní sestavy zatím napevno nepronikl, byť za něj Slavia vysázela sumu, jakou ještě nikdy za nikoho nevydala.

Důvodem mohou být právě spekulace, které se kolem Baluty šíří. Že prý neodvádí na tréninku to, co po něm žádá realizační tým kolem Jindřicha Trpišovského. A že měla nedostatečná zápasová vytíženost v Rumunovi dozrát a vznikly neshody, na jejichž základě se říká, že se ho klub může chtít v zimě zbavit.

To je první teorie, druhá zní trochu jinak. „Mělo jít o jakési vzájemné nepochopení ohledně úkolů v tréninku, Trpišovský ale nad Balutou drží ochrannou ruku,“ říká zdroj blízký klubu. Proto kouč Slavie měl dát záložníkovi varování v podobě nenominování k ligovému utkání v Karviné, ale potom v úterý už byl hráč na palubě letadla, které vezlo „sešívané“ do Bordeaux k utkání Evropské ligy.

Nicméně za uplynulý měsíc si 25letý ofenzivní fotbalista odbyl z celkových pěti utkání jen 114 minut…

Slavia v Bordeaux padla 0:2. Sýkora neproměnil tutovku
720p 360p

SESTŘIH: Karviná - Slavia 1:3. Sešívaní se odtrhli od Plzně na čtyři body. I sporným gólem
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze