7. prosince 2018 • 19:52

SESTŘIH: Dukla – Příbram 1:2. Obrat hostů zařídili Rezek s Fantišem

Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty
Česko - Švýcarsko 2:4. Medaile z MS nevyšla, Češi doma končí čtvrtí Česko - Švýcarsko 2:4. Medaile z MS nevyšla, Češi doma končí čtvrtí

Fotbalisté Příbrami v předehrávce 18. kola první ligy vyhráli na hřišti Dukly po obratu 2:1 a v nejvyšší soutěži naplno bodovali po sedmi zápasech. Na začátku druhé půle poslal Pražany do vedení Uroš Djuranovič, ale mezi 69. a 77. minutou otočili výsledek Jan Rezek z penalty a Antonín Fantiš. Středočeský nováček v neúplné tabulce poskočil na desáté místo, Dukla zůstala předposlední.

Do sestavy Dukly se vrátil zkušený slovenský stoper Ďurica, který si odpykal třízápasový disciplinární trest za faul na jabloneckého záložníka Masopusta. Souboj nejméně produktivního týmu ligy s mužstvem, které má zase nejhorší obranou soutěže, v úvodních minutách nabídl spíše urputný boj bez větších šancí.

Až po půl hodině hry zahrozili Příbramští. Fantiš zblízka přehodil Radu, jehož na brankové čáře zastoupil Podaný a míč odhlavičkoval. Krátce před pauzou domácího Djuranoviče vychytal gólman Kočí a jeho protějšek Rada se zase z úhlu nenechal překvapit Mingazovem.

SESTŘIH: Dukla - Příbram 1:2. Hosté otočili a posunuli se na desáté místo
720p 360p

Dukla vstoupila lépe do druhého poločasu. V 56. minutě se po zaváhání hostující obrany dostal míč k Djuranovičovi, černohorský útočník nejprve sám před Kočím trefil tyčku, ale z dorážky už nezaváhal.

Hosté se pak zvedli a Duklu zatlačili. Ostojič podle rozhodčího Ardeleanua v pokutovém území fauloval Mingazova a nařízenou penaltu v 69. minutě suverénně proměnil Rezek. Dejvický tým v lize inkasoval poprvé po 343 minutách.

Příbramští osm minut po vyrovnání přidali další gól. Antwi se protáhl mezi domácími obránci, nacentroval na Fantiše a ten pohotovým volejem o zem překonal Radu. Svěřenci Josefa Csaplára už v závěru náskok udrželi a venku v první lize zvítězili poprvé od loňského dubna. Dukla nedokázala vrátit soupeři srpnový debakl 0:4.

Domácí: 56. Djuranović

Hosté: 69. Jan Rezek, 77. Fantiš

Domácí: F. Rada – Milošević (C), Ďurica, Ostojić, D. Souček – Bilovský, Raspopovič, Bezpalec, D. Breda (73. Bezdička), Podaný (79. Brandner) – Djuranović (88. Krunert).

Hosté: Kočí – Nový, Tregler, Kodr, Antwi – Mingazov (81. Nitrianský), Soldát, Keita, Jan Rezek – Fantiš (C) (90+4. Skácel), Voltr (63. Květ).

Klíčové momenty utkání:

Dukla - Příbram: Antwi to udělal výborně, centrem našel Fantiše a hosté vedli 2:1
720p 360p

Dukla - Příbram: Po sporném zákroku sudí Ardeleanu nařídil pokutový kop, Rezek proměnil a bylo vyrovnáno
720p 360p

Dukla - Příbram: Po krásné přihrávce se na bránu hnal Breda, jeho pokus skončil pouze těsně nad
720p 360p

Dukla - Příbram: Djuranovič se ocitl za příbramskou obranou a otevřel skóre, 1:0
720p 360p

Dukla - Příbram: Mingazov pronikl až do šestnáctky a z úhlu napálil míč do Filipa Rady
720p 360p

Dukla - Příbram: Djuranovič se zbavil Antwiho, Kočí jeho dělovku vyrazil
720p 360p

Dukla - Příbram: Obrovská šance Fantiše, zasáhl Podaný
720p 360p

Dukla - Příbram: Soldát hlavičkoval před bránu, Keita ani Tregler na něj nedoskočili
720p 360p

Dukla - Příbram: Bílovský se opřel do balónu, chyběla přesnost i razance
720p 360p

Fotbalisté Dukly protestují u rozhodčího Petra Ardeleánu proti odpískanému pokutovému kopu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)