Sparta stále bez prohry. Ve Španělsku porazila Kyjev 3:2 a Peking Žen-che 4:1 | iSport.cz
26. ledna 2019 • 17:54

Sparta stále bez prohry. Ve Španělsku porazila Kyjev 3:2 a Peking Žen-che 4:1

Brazilci přistáli v Praze! Hvězdy nad ránem rozdávaly fanouškům podpisy Brazilci přistáli v Praze! Hvězdy nad ránem rozdávaly fanouškům podpisy
Království pro sběratele dresů. V londýnském obchodě je zájem i o dresy Slavie Království pro sběratele dresů. V londýnském obchodě je zájem i o dresy Slavie

Fotbalisté Sparty zvládli i druhé sobotní utkání na soustředění ve Španělsku a čínský klub Peking Žen-che porazili jasně 4:1. Dvěma góly se o vítězství zasloužil Václav Drchal a po jednom si připsali Martin Hašek a Michal Sáček. Jen pár desítek minut předtím Letenští v Marbelle porazili Dynamo Kyjev 3:2. O góly se postarali Benjamin Tetteh, Nicolae Stanciu a vítězný vstřelil Adam Hložek. Sparta zůstává v zimní přípravě neporažena, zvítězila už v šesti zápasech v řadě.

Do odpoledního utkání nasadil trenér Zdeněk Ščasný odlišnou sestavu, i v ní však sparťané dominovali. V 36. minutě si svůj první gól po návratu na Letnou připsala jedna ze zimních posil Martin Hašek. Osmý celek uplynulé sezony čínské ligy krátce po pauze vyrovnal z penalty, ale ve zbytku zápasu už kraloval favorit. Dvakrát se trefil mladý útočník Václav Drchal a skóre uzavřel Michal Sáček.

Sparta po nepovedeném podzimu figuruje v lize až na pátém místě, ale v zimní přípravě se jí zatím daří. V pondělí na úvod soustředění ve Španělsku porazila maďarský MOL Vidi 3:1 a vyhrála i předchozí tři přípravné zápasy.

Drchal pálí, už má pět gólů. Základní sestava? To nechci hodnotit, usmívá se
720p 360p

Zranění Plavšiče? Snad jen nakopnutá noha, věří Janoušek. Co říká na mladé pušky?
720p 360p

Domácí: 49. Diop

Hosté: 35. Hašek, 56. Drchal, 68. Drchal, 85. Sáček

Domácí:

Hosté: Heča – Wiesner, Radaković, Štetina (C) (60. Červka), Ćivić – Plavšić (83. Hanousek), Mareček, Vácha, Hložek, Hašek (46. Sáček) – Pulkrab (31. Drchal)

Domácí: Diop, Ju

Dama de Noche Pitch

Bitvu s Kyjevem rozhodl Hložek

V prvním sobotním duelu s Dynamem Kyjev sparťané vyhráli 3:2, když vítěznou branku obstaral v 83. minutě talentovaný útočník Adam Hložek. Za Pražany se trefili také Benjamin Tetteh a Nicolae Stanciu z přímého kopu přímo do šibenice.

Hlavní postavou první půle byl sparťan Nicolae Stanciu. Rumunský záložník nejprve v 17. minutě po zblokované střele se štěstím dostal do šance Benjamina Tetteha, který před gólmanem nezaváhal, a v první minutě nastavení se nádherně trefil z přímého kopu za vápnem přímo do šibenice.

Dvě minuty po přestávce z podobné pozice snížil Cygankov a v 64. minutě další krásnou ranou z dálky do horního rohu srovnal Alibekov. Letenští si však výhru nad druhým celkem ukrajinské ligy, který byl na podzim v pohárech soupeřem Slavie a Jablonce, vzít nenechal. Po Hanouskově centru se z první prosadil teprve šestnáctiletý Hložek.

Po dlouhém zranění se vrátil útočník Václav Kadlec, který odehrál posledních 20 minut.

Horňák po Kyjevu: Jsme rádi za výhru se silným soupeřem. Hložek nesmí polevit
720p 360p

Kadlec: Takovou pauzu už nechci zažít, uhýbat teď na hřišti nebudu
720p 360p

Domácí: 47. Tsygankov, 64. Alibekov

Hosté: 18. Tetteh, 45+1. Stanciu, 81. Hložek

Domácí: Bushchan – Burda, Buyalskyy, Kadar, Kedziora, Mykolenko, Shaparenko, Shepelev, Sol, Tsygankov, Verbič

Hosté: Nita – Zahustel, Plechatý, Costa, Hanousek – Karlsson (70. Kadlec), Frýdek (C), Stanciu (73. Hložek), Sáček (46. Hašek), Chipciu – Tetteh (61. Pulkrab)

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky