Kolář: Komličenko? Krasnodar chtěl pomoct hráči i své akademii | iSport.cz
Jan Malý
5. února 2019 • 11:26

Kolář: Komličenko? Krasnodar chtěl pomoct hráči i své akademii

Autor: Jan Malý
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Martin Minčev, nová posila Sparty: Univerzál, může si vyhovět s Hložkem
KARLOS SHOW: Vémola promluvil jako Terminátor! A Strakova pravda o tataráku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přestup útočníka Nikolaje Komličenka z ruského Krasnodaru do Mladé Boleslavi řešil několik měsíců. Ohromná produktivita ruského kanonýra v české lize celou akci zamotala. Hráčský manažer Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, která Komličenka zastupuje, měl na dotažení transferu výrazný podíl. V rozhovoru pro deník Sport vypráví o pozadí přestupu, o dalších plánech s ruským střelcem nebo o vztahu, který spolu mají.Jak složité bylo uplatnění opce, kdy Mladá Boleslav vykupovala Nikolaje Komličenka z Krasnodaru?
„Celá anabáze začala mnoho měsíců nazpátek. Kolja byl v Boleslavi nejprve na ročním hostování a viděli jsme, že se tu cítí velice dobře. Měl touhu tady zůstat a dál se rozvíjet. Ani my jsme ho nechtěli vytrhnout z prostředí, kde se mu daří. Našel fantastickou řeč s trenérem Weberem, rozuměl si se spoluhráči, sžil se s prostředím, v Česku se mu líbí. Proto jsme jednali o prodloužení hostování s tím, aby na něj měla Mladá Boleslav opci. S Krasnodarem jsme postupovali velice efektivně, dosáhli jsme dohody, přičemž smlouva obsahovala spoustu možností. Domluvily se podmínky včetně opce s tím, že i Krasnodar si tam dal určitý instrument, že kdyby Boleslav chtěla uplatnit opci, oni z ní mohli v uvozovkách utéct.“

To by znamenalo, že Krasnodar by musel vyplatit Mladou Boleslav?
„Ano. Krasnodar by platil. Ale je moc dobře, že Krasnodaru jde i o hráče. Chtěli, aby měl možnost se dál rozvíjet. To je filozofie jejich prezidenta Galického. Nebrali to úplně jako byznys, ale hleděli i na odchovance ze své akademie. A tímhle jim dali signál, že jim o ně jde.“

Bylo ve hře, že by se do Krasnodaru vrátil?
„V průběhu podzimu byly určité sinusoidy. V jednu chvíli to vypadalo, že by si ho rádi stáhli zpátky. Přemýšleli o tom, že by u nich Kolja mohl hrát, případně že by si ho sami zobchodovali jako dobrý artikl. Na druhou stranu jak už jsem naznačil, prezident Krasnodaru má své hráče rád, pro své odchovance rád něco udělá.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud