Boj poráží fotbal! Více soubojů než v Česku je jen v Lotyšsku. Proč? | iSport.cz
6. února 2019 • 17:12

Boj poráží fotbal! Více soubojů než v Česku je jen v Lotyšsku. Proč?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
LM: Real si to rozdá se City. Ronaldo bude chtít ušatý pohár pro Juventus
Na Kangovo místo máme přetlak, těší kouče Sparty Kotala
VŠECHNA VIDEA ZDE

Žijeme v tom a těžko rozpoznáváme posuny ve vývoji českého fotbalu. Objektivní data ale potvrzují, že FORTUNA:LIGA patří mezi nejsoubojovější soutěže v Evropě. Proč tomu tak je? Svůj pohled na problematiku české nejvyšší soutěže přidává i olomoucký trenér Václav Jílek. „Běháme, sprintujeme a pak zkazíme první dotyk...“ vadí muData zveřejnila na iSport.cz společnost Full Report Scouting, která pro některé kluby doporučuje posily na základě statistických údajů. Analýza vycházela ze vzorku 30 evropských soutěží ze sezony 2017/2018 a potvrdila subjektivní pocit z české ligy, že boj poráží fotbal.

Konkrétní čísla? Tak třeba v průměrném počtu soubojů na zápas se FORTUNA:LIGA dostala na třetí místo (18,2) za druhou českou ligu a lotyšskou Virsligu. Rozdíl při porovnání s top soutěžemi je do očí bijící: bundesliga (15,8), Premier League (14,1), La Liga (14,0).

A jestliže se zaměříme na jednotlivé hráče, hádejte, v jaké soutěži podstoupí fotbalista nejvíce vyhraných soubojů. Ano, správně. Hráč FORTUNA:LIGY si připíše za jeden zápas v průměru 8,1 vyhraných soubojů. „Přitom evropský průměr je výrazně níže, v minulé sezoně se pohyboval pouze okolo 6,20 vyhraných soubojů,“ upozornila analýza Full Reporting Scoutingu.

Řekli jsme A, dodejme B. Proč se o tolik česká liga odlišuje?

„Protože individuální kvalita hráčů není na takové úrovni jako ve špičkových ligách. Vedle toho máme vzdělané trenéry, kteří umějí nastavit organizaci hry,“ říká trenér Vlastimil Palička.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud