SESTŘIH: Slovácko - Karviná 2:0. Duel rozhodl dvěma penaltami Daníček | iSport.cz
16. února 2019 • 16:55

SESTŘIH: Slovácko - Karviná 2:0. Duel rozhodl dvěma penaltami Daníček

Brazílie v Edenu, "kanárci" rozjeli bago. Podívejte se, jak trénují na Čechy Brazílie v Edenu, "kanárci" rozjeli bago. Podívejte se, jak trénují na Čechy
Mladá Boleslav - Liberec: Puk pozvolna dojel za brankovou čáru prázdné brány, 3:1 Mladá Boleslav - Liberec: Puk pozvolna dojel za brankovou čáru prázdné brány, 3:1

Dvě branky z pokutových kopů rozhodly utkání 21. kola první fotbalové ligy mezi Slováckem a Karvinou. Obě penalty proměnil kapitán Vlastimil Daníček a rozhodl o vítězství 2:0, po kterém domácí poskočili do horní poloviny tabulky. Slezané zůstávají předposlední.

Karviná, která přijela na zápas bez nemocného nejlepšího střelce týmu Wágnera a se sedmi cizinci v základní jedenáctce, musela čelit od začátku nátlakové hře domácího týmu, jenž se pustil do nemilosrdné ofenzívy a dostával se i do šancí. První velkou zlikvidoval Zajícovi reflexivním vykopnutím brankář Berkovec.

Hostující gólman byl ústřední postavou prvního poločasu, protože právě on několikrát zamezil Slovácku ve skórování. Napřed v desáté minutě Kalabiškovi, o pět minut později Divišovi.

Karviná se ke krátkému ofenzivnímu vzepětí dostala po necelé půlhodině hry. Kapitán Budínský zakroutil trestný kop krásně pod břevno, ale mladého brankáře Trmala nenachytal, stejně jako celou obranu po dvou nebezpečných rohových kopech.

SESTŘIH: Slovácko - Karviná 2:0. Hosty dvěma penaltami popravil kapitán Daníček
720p 360p

Obrovskou šanci k prvnímu gólu měl domácí Hofmann, ale po centru nedokázal míč z metru usměrnit do sítě. Slovácko se ale i tak dočkalo zaslouženého vedení. Jeho tlak vyústil ve stažení Diviše v pokutovém území a Daníček pokutový kop bezpečně proměnil. Od dalšího gólu zachránil Karvinou opět výtečný Berkovec, který mimo své tyče vyrazil střelu Kalabišky.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil a také druhá branka Slovácka padla z pokutového kopu. Hostující Smrž zbytečně složil Diviše v pokutovém území, míč si vzal opět kapitán Daníček a i podruhé chladnokrevně poslal míč za Berkovcova záda. Dva góly v jednom utkání zaznamenal v lize vůbec poprvé.

Ani tento moment nevyburcoval Karvinou k vyšší ofenzivní produktivitě, domácí jí toho ani příliš nedovolili a Daníček měl díky tomu na dosah i hattrick. Jenže z hranice vápna trefil pouze tyč. Slovácko nakone bez problémů vyhrálo i druhý jarní zápas a v lize navíc potřetí za sebou udrželo čisté konto.

Domácí: 35. V. Daníček, 54. V. Daníček

Hosté:

Domácí: Trmal – Juroška, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Divíšek – V. Daníček (C), Janošek (76. Hellebrand) – Jaroslav Diviš, Havlík (87. Franič), Kalabiška – Zajíc (69. Reinberk).

Hosté: Berkovec – Krivák, Rundić, Djordjevič – Jan Moravec, Bukata, Smrž (58. Faško), Budínský (C), Záhumenský – Guba (46. Dramé), Ba Loua (72. Lingr).

720p 360p
Slovácko - Karviná: Smrž fauloval ve vápně, druhá penalta pro domácí!
720p 360p
Slovácko - Karviná: Tohle jde nedat? Hofmann z půl metru překopl bránu!
Slovácko - Karviná: Budínský z trestňáku mířil pod břevno!
720p 360p
Slovácko - Karviná: Fenomenální Berkovec zastavil bombu Diviše!
Slovácko - Karviná: Ránu Kalabišky vytáhl Berkovec!
720p 360p
Slovácko - Karviná: Domácí v náporu! Nejdřív jedovka Zajíce, pak dva závary
720p 360p

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky