SESTŘIH: Opava - Plzeň 1:2. Favorit slaví výhru, pálili Hrošovský a Chorý | iSport.cz
25. února 2019 • 19:54

SESTŘIH: Opava - Plzeň 1:2. Favorit slaví výhru, pálili Hrošovský a Chorý

LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?

Fotbalisté Plzně v dohrávce 22. kola první ligy zvítězili na hřišti nováčka Opavy 2:1. Obhájci titulu z druhého místa tabulky dál ztrácí tři body na vedoucí Slavii, která v souběžně hraném utkání deklasovala Slovácko 4:0. V prvním poločase na opavském stadionu otevřel skóre Patrik Hrošovský z penalty a po změně stran přidal pojistku Tomáš Chorý, až v nastavení snížil Václav Juřena.

Domácí: 90+1. Juřena

Hosté: 24. Hrošovský, 79. Chorý

Domácí: Šrom – Simerský, Svozil, Žídek (C), Hrabina – Jan Řezníček (80. Jursa), Zavadil – Zapalač (61. Stáňa), Schaffartzik (68. Juřena), Jurečka – Smola.

Hosté: A. Hruška – M. Havel, Pernica, Brabec, Limberský – Hrošovský (C), Procházka – Kayamba (89. Pačinda), Hořava (68. Al. Čermák), J. Kovařík – Chorý (84. Bakoš).

Domácí: Fendrich, Helebrand, Jursa, Stáňa, Juřena, Rychlý, Manzia

Hosté: Kozáčik, Řezník, Ekpai, Čermák, Petržela, Bakoš, Pačinda

Domácí: Žídek, Zavadil

Hosté: Brabec, Chorý, A. Hruška

Lerch – Koval, Vlček

Stadion v Městských sadech, Opava

Svěřenci Pavla Vrby si tak částečně spravili chuť po čtvrteční porážce 0:3 na hřišti Dinama Záhřeb a vyřazení z Evropské ligy. Plzeň v Opavě v nejvyšší soutěži vyhrála poprvé od listopadu 1996 a natáhla sérii bez ligové porážky na třináct utkání. Slezané nebodovali po čtyřech kolech a patří jim jedenácté místo.

Debut za Plzeň si odbyl obránce Brabec. Reprezentační stoper, jenž v sestavě zastoupil disciplinárně potrestaného kapitána Hubníka, už v páté minutě dostal žlutou kartu za stažení Smoly.

Plzeňský záložník Kayamba křížnou střelou ještě minul branku svého bývalého klubu, ale ve 24. minutě už se hosté ujali vedení. Brankář Šrom v poutovém území srazil Procházku a nařízený pokutový kop proměnil Hrošovský. Pro slovenského středopolaře to byl druhý ligový gól v sezoně, ten první dal Hrošovský rovněž Opavě z penalty v zářijovém domácím utkání.

SESTŘIH: Opava - Plzeň 1:2. Spousta kontroverzí, ale Viktoria vydřela důležitou výhru
720p 360p

Druhý poločas začal velkou šancí Slezanů. Zavadil z rohu našel v pokutovém území Schaffartzika a ten hlavičkoval o kousek nad břevno. Na druhé straně Chorý minul branku ve skluzu. Po závaru ve vápně pak branku netrefil ani Brabec.

Opavští potom sice drželi více míč, ale kromě několika standardních situací si větší šance nevytvořili. Naopak v 79. minutě po nedůslednosti domácí obrany přidal druhý gól Chorý, který míč z několika centimetrů snadno doklepl do prázdné branky.

Domácí zápas přece jenom zdramatizovali. Na Zavadilův centr si ve druhé minutě nastavení naskočil střídající Juřena a hlavou překvapil brankáře Hrušku. Víc už ale ligový nováček nestihl a i podruhé v sezoně Plzni podlehl o gól.

Klíčové momenty utkání

Opava - Plzeň: Domácí ještě snižují na 1:2! Juřena hlavou překonal Hrušku
720p 360p

Opava - Plzeň: Pernica zachránil Viktorii - ale zblokoval míč rukou?
720p 360p

Opava - Plzeň: Chorý přidal kuriózní gól a slavil před opavskými fanoušky! 2:0 pro hosty
720p

Opava - Plzeň: Limberský trefil Žídka do tváře, ale penalta se nepískala!
720p 360p

Opava - Plzeň: Smola spadl ve vápně po souboji s Brabcem a chtěl penaltu!

720p 360p

Opava - Plzeň: Schaffartzik hlavičkoval z rohového kopu těsně nad bránu!

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY