SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 1:0. Viktoria vydřela tři body, rozhodl gól Procházky

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Plzně ve 23. kole první ligy doma porazili Jablonec 1:0 gólem Romana Procházky z 22. minuty. Obhájci titulu se na druhém místě tabulky bodově dotáhli vedoucí Slavii, která ale má k dobru nedělní vršovické derby s Bohemians 1905. Viktoria soupeři částečně vrátila podzimní porážku 0:3 a v nejvyšší soutěži protáhla sérii bez prohry na 14 utkání. Severočeši potřetí za sebou v lize nezvítězili a zůstali pátí.

Do plzeňské sestavy se po dvou soutěžních zápasech vrátil kapitán Hubník, který ve středu obrany nastoupil vedle Pernicy. Zimní posila Brabec tentokrát začala na lavičce.

Po opatrném úvodu hned první střela ve 22. minutě skončila v jablonecké brance. Procházka se před šestnáctkou dostal k odraženému míči a skákavým halfvolejem propálil brankáře Hrubého. Pro slovenského záložníka to byl pátý ligový gól v sezoně.

Také hosté málem ze své první velké šance udeřili, když Doležal ve 33. minutě hlavičkoval do tyče a hodně překvapil plzeňského gólmana Hrušku. Těsně před pauzou ještě Hrošovský z dálky o kousek minul jabloneckou branku.

SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 1:0. Viktoria dál stíhá Slavii, ospalý duel rozhodl Procházka

I druhá půle se rozjížděla pomalu a nenabízela žádný strhující fotbal. Doležal mohl potrestat chybu v domácí rozehrávce, ale Hubník jeho střelu zblokoval. Severočeši si začali vytvářet tlak i šance. Vatajelovu ránu k tyči Hruška v 68. minutě vyrazil na roh.

Plzeňskému týmu se po změně stran vůbec nedařilo a ofenzivu nepozvedli ani střídající Bakoš s Pačindou. Přesto Viktoria těsné vedení udržela a doma vyhrála pátý z posledních šesti ligových zápasů s Jabloncem.

Vše o Plzni čtěte ZDE>>>

Domácí: 22. Procházka

Hosté:

Domácí: A. Hruška – M. Havel, R. Hubník (C), Pernica, Limberský – Procházka, Hrošovský – Kayamba (60. Pačinda), Hořava (89. Brabec), J. Kovařík – Beauguel (54. Bakoš).

Hosté: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka (88. Chramosta), Sobol – V. Kubista (C) – R. Acosta (86. Pleštil), Trávník (83. T. Pilík), Považanec, Vatajelu – Doležal.

Klíčové momenty utkání:

Plzeň - Jablonec: Doležala v palebné pozici na poslední chvíli zakřižoval Hubník

Plzeň - Jablonec: Hruška měl problémy s nenápadným lobem Považance!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Jablonec: Hrošovský vyhledal místo pro střelu, pálil jen doprostřed

Plzeň - Jablonec: Hruškovi vypadl míč z rukavic, Doležalovu střelu zblokoval Hubník

Plzeň - Jablonec: Hrošovského střela se táhla nebezpečně k tyči

Plzeň - Jablonec: Beauguel chtěl vložit nohu do Hrošovského stříleného centru

Plzeň - Jablonec: Tyč! Doležal hlavičkou málem zaskočil Hrušku

Plzeň - Jablonec: Dělovkou ze střední vzdálenosti se prosadil Procházka, 1:0

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905