SESTŘIH: Jablonec - Příbram 3:0. Při jasné výhře se blýskl Jovovič

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Jablonce vyhráli v utkání 26. ligového kola nad Příbramí 3:0. Severočeši vedli po poločase brankami Vladimira Jovoviče a Michala Trávníka z penalty 2:0 a po pauze se trefil ještě Martin Doležal. Jablonec potřetí za sebou neprohrál a ze čtvrté příčky ztrácí na třetí Spartu šest bodů. Příbrami nepomohl ani příchod nového trenéra Romana Nádvorníka. Hosté nebodovali potřetí za sebou a na čtrnáctém místě tabulky mají šestibodový náskok před patnáctou Karvinou.

Domácí: 12. Jovović, 43. Trávník, 49. Doležal

Hosté:

Domácí: V. Hrubý – Holeš, V. Kubista, Břečka, Sobol – Hübschman (C) – Jovović (74. Fábry), Trávník, Považanec (65. Kratochvíl), Vatajelu – Doležal (80. Chramosta).

Hosté: Kočí – Nový, Chaluš, Kingue, T. Jablonský – Hlúpik (46. Keita), Soldát (46. Polidar), Tregler, Voltr (72. Vůch) – Matoušek – Fantiš (C).

Domácí: Hanuš, Pilík, Kratochvíl, Acosta, Fábry, Peřina, Chramosta

Hosté: Švenger, Polidar, Průcha, Skácel, Vůch, Kodr, Keita

Hosté: Nový, Matoušek

Pechanec – Vaňkát, Vodrážka

Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou

2 406 diváků

Jablonečtí vzali otěže zápasu pevně do svých rukou hned od začátku a už ve čtvrté minutě Trávník poprvé zblízka zakončoval. Hosté hráli naivně v defenzivě, přesto mohli sebevědomím domácích výrazně zatřást v desáté minutě, kdy se Hlúpik dostal lacino do obrovské šance, kterou ale zneškodnil jablonecký gólman Hrubý.

Od té chvíle ale vládli nejen statistikám zápasu Severočeši. Ve 12. minutě se protáhl mezi čtyřmi příbramskými hráči do šestnáctky Jovovič, a přestože jeho střela byla hodně nedůrazná, skončila v síti zaskočeného brankáře Kočího. Hosté od té chvíle mnoho nepředváděli, více o sobě dala vědět i hrstka jejich příznivců, která transparentem "Pepíku děkujem" poděkovala bývalému trenérovi Josefu Csaplárovi.

Domácí tlak zesílil v závěru poločasu. Sváteční střelec Hübschman nejprve pálil ostře nad a ve 43. minutě už domácí vedli o dva góly. Další trefu Jovoviče sice rozhodčí neuznal, ale nařídil při stejné akci za faul na Považance penaltu, kterou Trávník jistě proměnil.

Hosté o přestávce vyměnili dva hráče do ofenzivy, ale v obraně dál hořeli. Ve 48. minutě přišel signál po přímém kopu, na jehož konci ve skluzu zvýšil vedení už na 3:0 Doležal.

Příbramští svoji snahu o snížení hrozivého výsledku sice nevzdali, ale neměli dostatečnou kvalitu v ofenzivě a domácí už zápas dohráli takticky. V 73. minutě sice prokličkoval jejich obranou Keita, ale dostal se ze střeleckého úhlu a nadějnou možnost prováhal.

Příbram potvrdila pozici nejhůře bránícího týmu soutěže a prohrála oba vzájemné zápasy v této sezoně při celkovém skóre 0:9. Na podzim doma utrpěla debakl 0:6. Čtyři z devíti jabloneckých branek dal Trávník.

Klíčové momenty utkání:

Jablonec - Příbram: Keita se blafákem vyhnul Hrubému, z úhlu ale míč do brány nedostal

Jablonec - Příbram: Jovovičova ošemetná střela protáhla Kočího

Jablonec - Příbram: Doležal zužitkoval přesný pas Hübschmana a překonal Kočího, 3:0

Jablonec - Příbram: Trávník zkušeně proměnil penaltu, 2:0

Jablonec - Příbram: Sudí zrušil Jovovičův gól a místo něj zapískal penaltu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Příbram: Hübschmanova dělovka zaplachtila nad břevno

Jablonec - Příbram: Trávník kroutil míč ze standardky těsně vedle

Jablonec - Příbram: Hostující obrana si nevšímala Jovoviče a ten to poslal k tyči, 1:0

Jablonec - Příbram: Hlúpik spálil tutovku, zaskvěl se Hrubý

Jablonec - Příbram: Trávníka vychytal Kočí, záhy pálil z první Holeš

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905