SESTŘIH: Plzeň – Bohemians 3:2. Přestřelku rozhodl v závěru Chorý

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka

Fotbalisté Plzně udolali v 26. ligovém kole Bohemians 1905 3:2 a zabrali po dvou porážkách za sebou. Domácí ztratili dvoubrankové vedení, ale střídající Tomáš Chorý v 86. minutě dramatický zápas rozhodl. Úřadující mistři využili sobotního zaváhání pražských "S". Druhý tým tabulky se vedoucí Slavii přiblížil na sedm bodů a současně si vytvořil osmibodový náskok před třetí Spartou.

Domácí: 7. Beauguel, 11. Beauguel, 86. Chorý

Hosté: 63. Hůlka, 73. Jindřišek

Domácí: A. Hruška – Řezník, R. Hubník (C), Brabec, Limberský – Hořava, Hrošovský – J. Kopic (66. M. Petržela), Al. Čermák (81. Pačinda), J. Kovařík – Beauguel (49. Chorý).

Hosté: Fryšták – Bederka, Hůlka, Pokorný – Záviška (39. M. Dostál), Ljovin, Jindřišek (C) (86. Nečas), Schumacher – Reiter, Puškáč (56. Júsuf Hilál), Vaníček.

Domácí: Kayamba, Procházka, Petržela, Chorý, Pernica, Pačinda, Kozáčik

Hosté: Nečas, Júsuf Hilál, Krch, Dostál, Vodháněl, Vondra, Valeš

Berka – Kotalík, Melichar

Doosan Arena, Plzeň

9362 diváků

Už v úvodních jedenácti minutách se dvakrát prosadil domácí Jean-David Beauguel, v prvním poločase hostující Josef Jindřišek neproměnil penaltu. V 63. minutě snížil Lukáš Hůlka a za deset minut vyrovnal Jindřišek. Poslední slovo však měl Chorý.

Plzeň začala výborně a už v sedmé minutě otevřela skóre. Řezník střílenou přihrávkou našel před brankou Beauguela, který míč snadno doklepnul do sítě.

V 11. minutě Bohemians inkasovali podruhé. Kopic v šestnáctce přiťukl míč Beauguelovi a francouzský útočník pohotovou střelou překonal brankáře Fryštáka. Pro Beauguela to byl celkově třináctý gól v ligové sezoně a čtvrtý za Viktorii.

Bohemians se po půlhodině hry mohli vrátit do zápasu. Brabec před Puškáčem zahrál v pokutovém území rukou a rozhodčí Berka po zhlédnutí videa nařídil pokutový kop. Jindřišek však selhal a těsně minul branku. Domácí měli v závěru první půle tlak. Beauguel v dobré pozici trefil spoluhráče, pak "Klokany" podržel Fryšták, když zblízka vykopl Řezníkův pokus.

Beauguel přišel o šanci na hattrick krátce po pauze, kdy kvůli zranění musel střídat a nahradil ho Chorý. Domácí dál hazardovali s dvoubrankovým vedením. Po Hořavově chybě Vaníček vyslal do úniku Reitera, který však svoje sólo zahodil a trefil jen gólmana Hrušku.

V 63. minutě už se Pražané dočkali snížení. Po rohovém kopu propadl míč k Hůlkovi a ten od domácí obrany dostal hodně času i prostoru ke gólové střele. Stoper Bohemians tak stylově oslavil své dnešní 24. narozeniny.

"Klokani" měli najednou velkou převahu a v 73. minutě vyrovnali. Reiter si vyměnil míč s Jindřiškem, který přesnou střelou odčinil své penaltové zaváhání. Plzeňští v obraně neuvěřitelně propadávali. Po další přihrávce Reitera mohl otočit skóre Ljovin, jenže před odkrytou brankou trefil jen bránícího Řezníka.

Viktoria se ale v závěru vzepjala k velkému náporu. Střídající Pačinda ještě po rohu hlavičkoval do tyče, ale v 86. minutě už Kovařík hlavou přiťukl míč Chorému a ten zblízka nezaváhal. Plzeň potvrdila pozici nejlepšího domácího týmu ligové sezony a na svém stadionu vyhrála dvanáctý ze třinácti zápasů.

Plzeň - Bohemians: Chorý strhává vedení znovu na stranu Viktorie! 3:2

Plzeň - Bohemians: Fryšták podskočil míč, Pačinda trefil tyč!

Plzeň - Bohemians: Jak mohl Ljovin tohle zahodit! Řezník se vytáhl se zásadním blokem
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Bohemians: Jindřišek napravil penaltové zaváhání a srovnal na 2:2!

Plzeň - Bohemians: Hůlka umlčel domácí tribuny a snížil na 1:2!

Plzeň - Bohemians: Reiter v samostatném úniku na Hrušku! Uspěl plzeňský gólman

Plzeň - Bohemians: Řezníka ve stoprocentní šanci vychytal Fryšták, hrál Pokorný rukou?

Plzeň - Bohemians: Beauguelovu tutovku takřka na brankové čáře zastavil Hůlka

Plzeň - Bohemians: Brabec trefil míč ve vápně rukou, hosté budou kopat penaltu!

Plzeň - Bohemians: Puškáč střílel z otočky, ale ránu zblokoval Brabec

Plzeň - Bohemians: Beauguel mohl zkompletovat hattrick! V cestě mu stál Řezník

Plzeň - Bohemians: Beauguel přidal po ťukesu ve vápně i druhou trefu! Viktoria vede už 2:0

Plzeň - Bohemians: Beauguel byl na zadní tyči jako první, Viktoria vede 1:0!

Plzeň - Bohemians: Brabec v šanci! Ale hlavičkoval vedle

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905