SESTŘIH: Slovácko - Plzeň 0:1. Hubená výhra s rekordem, pálil Hrošovský

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Druhý celek FORTUNA:LIGY Viktoria Plzeň vyhrál ve 27. kole na hřišti Slovácka 1:0. Stejným výsledkem skončil duel úřadujícího mistra již podesáté v sezoně, což je rekord české nejvyšší soutěže. O jediný gól se v prvním poločase postaral z penalty Patrik Hrošovský, rozhodovalo video. Nadále trvá mizérie týmu z Uherského Hradiště - Plzeň v lize neporazil od roku 2006. Západočeši v tabulce dál ztrácí sedm bodů na vedoucí Slavii.

Hosté přijeli na východ Moravy bez lehce zraněného kanonýra Beauguela, domácí museli zdravotní problém řešit hned po pár minutách, kdy byl nucen odstoupit zkušený stoper Kadlec a jeho místo zaujmout Chorvat Franič.

Slovácko sadilo na pevnou obrannou hráz, s důrazným napadáním a občasnou snahou o rychlé protiútoky, kterých ale zejména v úvodu moc nebylo. Nefungovala mu hra po stranách, svoji roli hrála i ustrašenost a přílišný respekt z úřadujícího mistra.

Plzeň svoji kvalitu začala uplatňovat postupně. První střelu vyslal v desáté minutě Procházka, po něm pálil tvrdě Chorý a k zakončení se dostal po standardní situaci i stoper Hubník.

Klíčový moment přišel ve 26. minutě, Kopicův centr zleva mířil na Kayambu, jehož v pokutovém území stáhl Havlík. I tak se hrálo dál, až přišel hlavnímu sudímu pokyn od videokolegy a po vzájemné konzultaci ukázal arbitr na značku pokutového kopu. I když si Trmal na míč sáhl, Hrošovský pokutový kop proměnil.

Až poté se Slovácko vzepjalo k větší útočné aktivitě. Dva nebezpečné centry likvidovali Hubník a Limberský, Divišovu střelu zlikvidoval Hruška.

8 Plzeň (16/17)

Po přestávce nechal domácí tým v kabinách zbytečný respekt a hned od prvních minut zatlačil Plzeň do defenzívy. Vzruch přinesl v 50. minutě souboj Kopice s Divišem v pokutovém území, ale penalta se nepískala.

V tomto rozpoložení šly Plzni k duhu rychlé protiútoky. V rozmezí tří minut měli na hlavách druhé góly Kopic a Chorý, před druhou brankou po Zajícově sklepnutí spálil dobrou střeleckou šanci Kalabiška.

To vše ukazovalo, že v Hradišti se ve druhé půli hrál napínavý fotbal slušné ligové úrovně. Slovácko neopouštěla touha po vyrovnání, ale nebylo schopno najít recept na dobře zformovanou obranu Viktorie, kterou nepřekvapila ani dalekonosná střela Jurošky.

V závěrečných minutách už domácí neměli tolik sil, aby přišpendlili Plzeň před branku a vyrovnali. Mistr si svoje jednobrankové vítězství zkušeně pohlídal.

SESTŘIH: Slovácko - Plzeň 0:1. Viktorii pomohlo video, z penalty rozhodl Hrošovský

Domácí:

Hosté: 28. Hrošovský

Domácí: Trmal – Juroška (83. Hološko), Mich. Kadlec (15. Franič), S. Hofmann, Divíšek – V. Daníček (C), Jaroslav Diviš (70. Harba) – Navrátil, Havlík, Kalabiška – Zajíc.

Hosté: A. Hruška – Řezník, R. Hubník (C), Brabec, Limberský – Procházka, Hrošovský – J. Kopic (90. Bakoš), Al. Čermák (73. Hořava), Kayamba (83. J. Kovařík) – Chorý.

• Skupina o záchranu

Slovácko - Plzeň: Hosté v přečíslení tři na jednoho! Ale Chorý svou finálovku zkazil

Slovácko - Plzeň: Hruškovi vypadl míč z rukavic po hlavičce Diviše

Slovácko - Plzeň: Havlík přidržel Kayambu, hosté budou zahrávat penaltu!

Slovácko - Plzeň: Chorý pálil na bližší tyč těsně vedle

Slovácko - Plzeň: Procházka skákavou ranou z dálky nepřekvapil Trmala

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.