SESTŘIH: Teplice - Bohemians 1:2. V závěru utkání rozhodl Nečas | iSport.cz
12. dubna 2019 • 20:50

SESTŘIH: Teplice - Bohemians 1:2. V závěru utkání rozhodl Nečas

RUDEJ FANDA: Co chápe Kotal a Jílek ne. Budějky nad námi? Dřív sci-fi
SESTŘIH: Neapol - Barcelona 1:1. Divoký závěr, Vidal po dvou slepených žlutých nedohrál

V předehrávce 28. kola FORTUNA:LIGY vyhráli fotbalisté Bohemians na hřišti Teplic 2:1. Aktivnější "Klokani" vedli po brance Martina Dostála z 56. minuty. Severočeši dokázali zásluhou Jana Kuchty vyrovnat po chybě brankáře Fryštáka. V 87. minutě rozhodl o výhře hostí Jakub Nečas. Hráči Bohemians vyhráli Na Stínadlech poprvé od sezony 2010/11.

"Klokani" potvrdili, že se jim více daří venku, na soupeřových hřištích získali 19 z celkových 30 bodů. Pražané po třech kolech zvítězili a bodově se dotáhli na jedenáctou Opavu. Naopak Teplice po třech domácích ligových výhrách za sebou tentokrát neuspěly a zůstaly desáté s pětibodovým náskokem na Bohemians.

"Klokani" v chladném počasí s teplotou těsně nad nulou vyrukovali na zaskočené domácí hodně zhurta a během první půlhodiny si vypracovali pět brankových šancí, ovšem bez úspěchu.

Hned v úvodu dva průniky domácí obranou nedokázal proměnit Reiter a na konci půlhodiny dvakrát zachraňoval Severočechy na brankové čáře hlavou Vondrášek, který zastoupil již překonaného Grigara. Nejdříve odvrátil Bartkovu střelu po zaváhání domácího gólmana, podruhé Hůlkovu hlavičku. Další pokus Bartka vytáhl konečky prstů brankář Grigar.

SESTŘIH: Teplice - Bohemians 1:2. Klokani berou cennou výhru, v závěru rozhodl Nečas

Domácí se k šestnáctce soupeře pořádně dostali až v posledních pěti minutách prvního poločasu, ale ke gólu měly jejich pokusy daleko. Žitného technickou střelu vyrazil brankář Fryšták, Horova rána šla vedle a Kučerův pokus byl zblokován.

Domácí se z průběhu prvního poločasu nepoučili a i po přestávce tahali za kratší konec. Šestá šance Bohemians v utkání už znamenala v 56. minutě vedení. Grigar sice po nepřehledné situaci dvakrát střelám soupeře zabránil, ale Dostál už z 12 metrů dokázal do opuštěné branky míč vrátit, přestože byl při střele faulován.

Hosté mohli rozhodnout v 80. minutě, kdy měl po brejku gól na noze Vaníček. Pálil ale nad a ve stejné minutě bylo vyrovnáno po hrubé chybě hostujícího brankáře Fryštáka. Tomu vypadl centr z ruky a střídající Kuchta se nemýlil.

Bohemians si ale vzali ztracené vedení zpět. Střídající Nečas po dvouminutovém pobytu na hřišti a Vaníčkově centru rybičkou hlavou vstřelil v 87. minutě vítězný gól.

Domácí: 80. Kuchta

Hosté: 56. M. Dostál, 87. Nečas

Domácí: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Hošek, Shejbal – Ljevaković (C) (46. Kuchta), Kučera – Hora, Žitný (72. Krob) – Jindráček, Trubač (62. Bezdička).

Hosté: Fryšták – Hůlka, Šmíd, Pokorný – M. Dostál, Vacek, Jindřišek (C), Bartek – Reiter (85. Nečas), Puškáč (46. Koubek), Vaníček (88. Ljovin).

Klíčové momenty utkání

Teplice - Bohemians: Vaníčkův centr zužitkoval rybičkou Nečas a vrací Klokanům vedení, 1:2

Teplice - Bohemians: Kolaps Fryštáka! Kuchta po snadném gólu srovnává, 1:1

Teplice - Bohemians: Dostál potrestal zmatenou obranu Teplic a posílá Klokany do vedení, 0:1

Teplice - Bohemians: Koubek servíroval míč do jasné šance Vaníčkovi, ten v gólovce selhal

Teplice - Bohemians: Vaníčkova rána zaplula vedle pravé tyče

Teplice - Bohemians: Klokani mohli udeřit, hlavičku Koubka zastavil Grigar
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Teplice - Bohemians: Žitný kroutil míč k tyči, kde byl připravený Fryšták

Teplice - Bohemians: Vondrášek na brankové čáře zachránil domácí po hlavičce Hůlky

Teplice - Bohemians: Hlavičku Bartka vytáhl Grigar nad břevno

Teplice - Bohemians: Vondrášek zastoupil gólmana a hlavou vyboxoval ránu Bartka

Teplice - Bohemians: Reiter unikl Hoškovi a v jasné pozici mířil těsně vedle

Teplice - Bohemians: Reitera v úvodní gólovce vychytal Grigar

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava