SESTŘIH: Teplice - Bohemians 1:2. V závěru utkání rozhodl Nečas

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

V předehrávce 28. kola FORTUNA:LIGY vyhráli fotbalisté Bohemians na hřišti Teplic 2:1. Aktivnější "Klokani" vedli po brance Martina Dostála z 56. minuty. Severočeši dokázali zásluhou Jana Kuchty vyrovnat po chybě brankáře Fryštáka. V 87. minutě rozhodl o výhře hostí Jakub Nečas. Hráči Bohemians vyhráli Na Stínadlech poprvé od sezony 2010/11.

"Klokani" potvrdili, že se jim více daří venku, na soupeřových hřištích získali 19 z celkových 30 bodů. Pražané po třech kolech zvítězili a bodově se dotáhli na jedenáctou Opavu. Naopak Teplice po třech domácích ligových výhrách za sebou tentokrát neuspěly a zůstaly desáté s pětibodovým náskokem na Bohemians.

"Klokani" v chladném počasí s teplotou těsně nad nulou vyrukovali na zaskočené domácí hodně zhurta a během první půlhodiny si vypracovali pět brankových šancí, ovšem bez úspěchu.

Hned v úvodu dva průniky domácí obranou nedokázal proměnit Reiter a na konci půlhodiny dvakrát zachraňoval Severočechy na brankové čáře hlavou Vondrášek, který zastoupil již překonaného Grigara. Nejdříve odvrátil Bartkovu střelu po zaváhání domácího gólmana, podruhé Hůlkovu hlavičku. Další pokus Bartka vytáhl konečky prstů brankář Grigar.

SESTŘIH: Teplice - Bohemians 1:2. Klokani berou cennou výhru, v závěru rozhodl Nečas

Domácí se k šestnáctce soupeře pořádně dostali až v posledních pěti minutách prvního poločasu, ale ke gólu měly jejich pokusy daleko. Žitného technickou střelu vyrazil brankář Fryšták, Horova rána šla vedle a Kučerův pokus byl zblokován.

Domácí se z průběhu prvního poločasu nepoučili a i po přestávce tahali za kratší konec. Šestá šance Bohemians v utkání už znamenala v 56. minutě vedení. Grigar sice po nepřehledné situaci dvakrát střelám soupeře zabránil, ale Dostál už z 12 metrů dokázal do opuštěné branky míč vrátit, přestože byl při střele faulován.

Hosté mohli rozhodnout v 80. minutě, kdy měl po brejku gól na noze Vaníček. Pálil ale nad a ve stejné minutě bylo vyrovnáno po hrubé chybě hostujícího brankáře Fryštáka. Tomu vypadl centr z ruky a střídající Kuchta se nemýlil.

Bohemians si ale vzali ztracené vedení zpět. Střídající Nečas po dvouminutovém pobytu na hřišti a Vaníčkově centru rybičkou hlavou vstřelil v 87. minutě vítězný gól.

Domácí: 80. Kuchta

Hosté: 56. M. Dostál, 87. Nečas

Domácí: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Hošek, Shejbal – Ljevaković (C) (46. Kuchta), Kučera – Hora, Žitný (72. Krob) – Jindráček, Trubač (62. Bezdička).

Hosté: Fryšták – Hůlka, Šmíd, Pokorný – M. Dostál, Vacek, Jindřišek (C), Bartek – Reiter (85. Nečas), Puškáč (46. Koubek), Vaníček (88. Ljovin).

Klíčové momenty utkání

Teplice - Bohemians: Vaníčkův centr zužitkoval rybičkou Nečas a vrací Klokanům vedení, 1:2

Teplice - Bohemians: Kolaps Fryštáka! Kuchta po snadném gólu srovnává, 1:1

Teplice - Bohemians: Dostál potrestal zmatenou obranu Teplic a posílá Klokany do vedení, 0:1

Teplice - Bohemians: Koubek servíroval míč do jasné šance Vaníčkovi, ten v gólovce selhal

Teplice - Bohemians: Vaníčkova rána zaplula vedle pravé tyče

Teplice - Bohemians: Klokani mohli udeřit, hlavičku Koubka zastavil Grigar
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Bohemians: Žitný kroutil míč k tyči, kde byl připravený Fryšták

Teplice - Bohemians: Vondrášek na brankové čáře zachránil domácí po hlavičce Hůlky

Teplice - Bohemians: Hlavičku Bartka vytáhl Grigar nad břevno

Teplice - Bohemians: Vondrášek zastoupil gólmana a hlavou vyboxoval ránu Bartka

Teplice - Bohemians: Reiter unikl Hoškovi a v jasné pozici mířil těsně vedle

Teplice - Bohemians: Reitera v úvodní gólovce vychytal Grigar

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905