SESTŘIH: Plzeň - Baník 2:1. Viktoria otočila zápas, rozhodl Beauguel

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Fotbalisté Plzně porazili v utkání 28. kola FORTUNA:LIGY Baník Ostrava 1:1 a potřetí v řadě si připsali tři body. Viktoria mohla už v úvodu první půle zahrávat pokutový kop, nakonec jej odvolal asistent rozhodčího u videa. Hosté šli do vedení díky brance Patrizia Stronatiho, před odchodem do kabin ale srovnal skóre Tomáš Chorý. O výhře domácího celku rozhodl náhradní útočník Jean-David Beauguel, jenž si v závěru vykoledoval červenou kartu. Plzeňští tak vytvořili tlak na vedoucí Slavii, jíž čeká zítra derby se Spartou, a stáhli ztrátu na rozdíl čtyř bodů.

Baníku znovu chyběl kvůli zranění Baroš, Slezané ale i bez svého kapitána odehráli dobrý úvodní poločas. Jako první ovšem zahrozili domácí. Kayamba se kousek za vápnem uvolnil a Laštůvka jeho střelu vytáhl na roh. Na druhé straně Holzer ani Diop těsně nedosáhli na centr z levé strany.

Domácí začali získávat převahu. V 19. minutě po zákroku Filla na Chorého odpískal sudí Orel penaltu pro Viktorii, ale po zhlédnutí záběrů na videu svůj verdikt odvolal.

Slezané hrozili z brejků, po jednom z nich se uvolnil ve vápně Kuzmanovič a těsně přestřelil. Na druhé straně ve 33. minutě po Kopicově centru usměrnil míč na branku Řezník a hosty zachránil gólman Laštůvka.

Ve 39. minutě se Ostrava dostala do vedení. Rohový kop prodloužil Diop a nabíhající Stronati na zadní tyči doklepl míč do prázdné branky. Slezané dali Plzni v lize gól po sedmi zápasech.

Hostům však vydržel náskok jen šest minut. Na Kopicův centr z přímého kopu na naběhl Chorý a balon nekompromisně hlavou zatloukl do sítě. Už během sedmiminutového nastavení Baník znovu málem vedl. Fleišman obloučkem přehodil gólmana Hrušku a míč směřující do sítě akrobaticky vykopl z brankové čáry s pomocí břevna Hubník.

Po přestávce se Plzeň nemohla dostat do tempa a hosté měli další dvě šance. Jánoš v 58. minutě těsně minul a poté Diop sám před brankou tak dlouho váhal, až mu gólman Hruška odkopl míč.

V 69. minutě měli blízko k vedení Západočeši, dorážku střídající Beauguela do odkryté branky však vykopl Laštůvka. Pět minut před koncem už domácí slavili. Řezník si zaběhl na obranu, poslal míč z první hlavou před branku a volný Beauguel zblízka překonal Laštůvku. Hosté se marně dožadovali odpískání ofsajdu, sudí Orel po poradě s videorozhodčím gól uznal. Beauguel pak během pár minut nasbíral dvě žluté karty a byl vyloučen, Plzeň už ale tři body udržela. Na Baníkem vyhrála podeváté z posledních deseti vzájemných ligových duelů.

Vrba v reakci na VAR: Kdybych se vyjádřil, šel bych na disciplinárku

Klíčové momenty utkání:

Plzeň - Baník: Beauguel šel důrazně do souboje a po druhé žluté musí do sprch!
Plzeň - Baník: Typický gól Viktorie! Beauguel otáčí na 2:1. Ale nebyl Řezník v ofsajdu?
Plzeň - Baník: Laštůvka čaruje! Skvěle se hokejově přemístil proti střele Beauguela
Plzeň - Baník: Zase jen těsně! Kuzmanovič namazal Diopovi, ten zazdil tutovku
Plzeň - Baník: Ledoborec Chorý si prorazil cestu mezi čtyřmi hráči a srovnává na 1:1!
Plzeň - Baník: Limberský střílel z halfvoleje, neusměrnil však pokus na bránu
Plzeň - Baník: Stronati posílá Ostravu do extáze! Obrana Viktorie zaspala, 1:0 pro hosty

Hosté: 39. Stronati

Domácí: A. Hruška – Řezník, Brabec, R. Hubník (C), Limberský – Procházka, Hrošovský – Kayamba (46. J. Kovařík), Al. Čermák (77. Pačinda), J. Kopic – Chorý (50. Beauguel).

Hosté: Laštůvka – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Holzer, Jánoš (90+3. Mešaninov), Jirásek, Granečný (88. R. Hrubý) – Kuzmanović (88. O. Šašinka), Diop.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905