Baník - Opava 2:0 (sestřih). Slezské derby patří Ostravě. Prosadili se Diop s Hrubým | iSport.cz
21. dubna 2019 • 18:54

SESTŘIH: Baník - Opava 2:0. Slezské derby patří Ostravě. Pálili Diop a Hrubý

720p360p
Ostrava - Opava: Hrubý dostal dost prostoru, z devatenácti metrů navýšil vedení domácích na 2:0
Slavia po oslavách trénovala. Ožrat se do němoty? To nešlo, hlásí Coufal Slavia po oslavách trénovala. Ožrat se do němoty? To nešlo, hlásí Coufal
Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout

Fotbalisté Ostravy zdolali ve 29. kole základní části nejvyšší soutěže Opavu 2:0. Domácí góly ve slezském derby vstřelili Dame Diop a Robert Hrubý a definitivně jimi pojistili Ostravě účast ve finálové skupině o titul. Zápas na vyproděném stadionu sledovalo 15 tisíc diváků.

Domácí: 29. Diop, 79. R. Hrubý

Hosté:

Domácí: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Holzer, Jánoš, Jirásek (67. R. Hrubý), Granečný – Kuzmanović (86. Mešaninov), Diop (56. O. Šašinka).

Hosté: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Schaffartzik – Stáňa (60. Jurečka), Zavadil (C), Janetzký (20. Jan Řezníček), Jursa (80. Juřena), Zapalač – Smola.

15 100 diváků

Domácí ani ve slezském derby nemohli nasadit zraněného kapitána Baroše, přesto začali aktivněji. Gólové příležitosti ale scházely a oba týmy se do zakončení dostávaly prakticky jen po sstandardních situacích.

Tak se zrodil i první gól. Kuzmanovič z trestného kopu nacentroval z pravé strany míč na hlavu Diopa, který z malého vápna trefil balon přesně k tyči. Zaznamenal svůj osmý gól v sezoně.

Baník byl i dále nebezpečnější. Akci ze 45. minutě chyběla jen gólová tečka: Holzer se parádně uvolnil ve středu hřiště, ránu Granečného po jeho přihrávce vytáhnul Šrom a dorážející Diop už byl hodně v záklonu, takže jeho hlavička neměla důraz.

SESTŘIH: Baník Ostrava - Opava 2:0. Derby ovládl Baník a zajistil si elitní šestku
720p 360p

Opavští odstartovali druhou půli aktivněji. Ale za celý zápas nedokázali vystřelit na branku a Laštůvku tak v domácí brance nijak neohrozili. Domácí také neměli nijak výrazný tlak, ale v útoku byli kreativnější.

Kouči Páníkovi navíc vyšlo výborně střídání. V 67. minutě poslal na hřiště Hrubého, který se mu po třinácti minutách odvděčil přesnou ranou z dvaceti metrů, po které se Šrom natahoval marně.

Výhru Baníku mohl ještě zvýraznit opět Hrubý, ale jeho další pokus z dálky už Šrom za záda nepustil. Ostrava i tak Opavě vrátila prohru z podzimního derby a dohrávala za desetiminutového aplausu fanoušků.

720p 360p

Ostrava - Opava: Kuzmanovič si navedl míč do pokutového území, pak střílel vedle
720p 360p

Ostrava - Opava: Po závaru před domácí bránou střílel Hrabina mimo
720p 360p

Ostrava - Opava: Šrom kouzlil! Nejdříve zakročil proti Granečnému, poradil si s Jiráskem a následně i Diopem
Video patří k placenému obsahu

Ostrava - Opava: Diop na Kuzmanovičův centr před bránu nedoskočil, míč proletěl vedle tyče

Ostrava - Opava: Standardka odšpuntovala derby! Diop dostal hodně prostoru a otevřel skóre, 1:0
720p 360p

Ostrava - Opava: První šance domácích, Holzer na míč nedosáhl
720p 360p

Ostrava - Opava: Fanoušci obou týmů vytáhli v jubilením dvacátém derby parádní choreo
720p 360p

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY