Ondřej Škvor
30. dubna 2019 • 08:53

Lischka hlásí návrat. Po operaci srdce znovu trénuje. Popsal, čím prošel

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?
Extraliga na Lapači? Chybí jen... Nejsilnější od sestupu, říká Tesařík. Co noví partneři?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V lednu se těšil z toho, jak se jeho kariéra nadějně posouvá. Jednadvacetiletý David Lischka se stěhoval z Jablonce do Sparty, jenže lékařské vyšetření odhalilo nedomykavost srdeční chlopně a převrátilo mu nejenom fotbalový život. Podstoupil operaci, hrozil konec kariéry. Nyní se však jablonecký obránce vrací zpátky do tréninku.V březnu, když se stal Talentem roku, David Lischka poprvé promluvil o svém srdečním problému. „Operace se povedla. Věřím, že se vrátím na trávníky,“ prohlásil. Nyní se jeho naděje začíná naplňovat, mladý hráč už trénuje a v létě by se měl na sto procent zapojit do přípravy severočeského klubu.

Lischka v návrat věřil, ale zůstával obezřetný. „Všechno jde snad podle plánu. Je to na dobré cestě,“ říkal, ale ihned dodával: „Ještě mě čekají nějaká vyšetření, kde uvidím co a jak. Tam se definitivně potvrdí, jaká bude moje budoucnost.“

Zdá se, že naštěstí nenastaly komplikace. Přesto je jasné, že do nadstavby mladý obránce nezasáhne. S takovou variantou se nepočítá.

Vše směřuje k tomu, že postupný, pozorně dávkovaný trénink přinese stoprocentní připravenost na příští ročník. Lischka pobyl týden v nemocnici, už dvanáct dnů po operaci šlapal na kole. „Postupem času jsem se rozhýbával,“ vyprávěl.

Na další rozvoj dohlédnou v Jablonci, s nímž hráče po krachu jednání se Spartou nadále váže smlouva. „Je mladý a psychicky hodně odolný hráč. Pokud mu lékaři dají zelenou, tak myslím u něj nebude problém, aby se dostal zpátky do formy, kterou měl na podzim,“ předpovídal už v únoru jablonecký trenér Petr Rada.

Nepůjde ovšem pouze o fyzickou připravenost, zabrat dostane také hlava. Přece jenom, Lischka má za sebou operaci srdce, to je vážný zásah do organismu, tím spíš profesionálního sportovce. „Mám rozřízlou celou hruď, šli mi až k srdci,“ popisoval, čím si prošel.

V půlce července, za dva a půl měsíce, začíná příští ligová sezona. David Lischka snad bude na jejím startu.

Nadstavba ve FORTUNA:LIZE přehledně: tři skupiny, jejich systém, titul, sestup a poháry
Video se připravuje ...

LIGOVÝ INSIDER: Nadstavba je „dělaná“ pro Plzeň, Slavia musí začít výhrou
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga
Články odjinud


Články odjinud