SESTŘIH: Sparta - Liberec 1:0. Letenští slaví těsnou výhru, rozhodl Costa

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Fotbalisté Sparty zvítězili v druhém kole skupiny o titul ligové nadstavby nad Libercem 1:0 a zajistili si minimálně konečné třetí místo, které za určitých okolností může znamenat účast v základní skupině Evropské ligy. Utkání rozhodl v páté minutě Costa Nhamoinesu, jenž zařídil i podzimní výhru 1:0 na severu Čech. Letenští vyhráli i třetí zápas pod vedením kouče Michala Horňáka. Slovan podruhé za sebou neskóroval a z šesté příčky ztrácí dva body na pátou Ostravu.

Domácí: 6. Costa

Hosté:

Domácí: Heča – Zahustel (85. Chipciu), Radaković, Costa, Matěj Hanousek – M. Frýdek (C), Sáček – Moberg Karlsson (63. Ćivić), M. Hašek, Hložek – Drchal (75. Tetteh).

Hosté: Nguyen – Fukala (83. Musa), Kačaraba, Mara, Hybš – Oscar, Breite (C) – Potočný, Sýkora (70. Pešek), Malinský (75. Nešický) – Kozák.

7267 diváků

Sparta nastoupila bez záložníka Kangy, kterého vedení suspendovalo kvůli porušení týmového kodexu při minulém utkání s Ostravou. Letenští začali lépe a hned v páté minutě se dostali do vedení.

Hložek trefil z přímého kopu zeď, odražený míč napálil Frýdek, liberecký gólman Nguyen střelu neudržel a dobíhající Costa doklepl míč do sítě. Zimbabwský obránce skóroval poprvé od podzimního vzájemného duelu na severu Čech, kde zajistil Pražanům výhru 1:0.

Za chvíli mohl zvýšit Karlsson, jehož pokus těsně minul tyč. Liberec měl na mokrém terénu zpočátku problémy s pohybem a jen za prvních 20 minut si připsal 11 faulů. V druhé části první půle hosté výrazně přidali a chvílemi sparťany dostali pod tlak.

Gólové šance si Slovan vytvořil až minutu před pauzou. Nejprve Kozákovo zakončení ve skluzu zablokoval Costa, krátce nato si na Oscarův pas za obranu naběhl Hybš, ale sám před gólmanem Hečou nevystřelil a jen nepřesně přihrál Kozákovi.

SESTŘIH: Sparta - Liberec 1:0. Letenští skončí nejhůře třetí, o výhře rozhodl Costa

Po přestávce Malinského průnik zablokoval domácí Radakovič, v 52. minutě podržel na druhé straně Severočechy Nguyen, když vyrazil Hložkovu ránu. Hosté sice v druhé půle častěji kontrolovali míč, ale postrádali kvalitu ve finální fázi a k ohrožení Hečovy branky se prakticky nedostávali. Naopak v 71. minutě těsně nedosáhl na Čivičův přízemní centr Drchal.

Slovan si vytvořil tlak až v posledních 10 minutách. V 88. minutě nacentroval střídající Musa a před dvojící nabíhajících hráčů odvrátil míč na roh Chipciu. Liberec potvrdil, že se mu na Letné nedaří, na stadionu Sparty prohrál v lize poosmé za sebou.

Klíčové momenty utkání

Sparta - Liberec: Nebezpečný Musův centr do vápna, Kozák promáchl míč

Sparta - Liberec: Čivič našel Drchala, ale ten neusměrnil míč do sítě

Sparta - Liberec: Hložek se proháčkoval před Nguyena, ten ho výborně vychytal

Sparta - Liberec: Hosté znovu reklamují penaltu! Zasáhl Frýdek Kozáka?

Sparta - Liberec: Hybš v tutovce! Ale v zakončení trestuhodně zaváhal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Liberec: Oscar krásně vyslal Kozáka, ten v pádu nedokázal dobře vystřelit

Sparta - Liberec: Hašek se prodral do vápna, levačkou střílel vedle

Sparta - Liberec: Komický závar ve vápně domácích, Hanousek v pádu zahrál rukou!

Sparta - Liberec: Nadějné přečíslení hostů, ale Sýkorova slabá střela Heču neohrozila

Sparta - Liberec: Kozák hlavičkoval v dobré pozici, ale už byl v záklonu

Sparta - Liberec: Karlsson se pokusil o obstřel, ten ale skončil vedle

Sparta - Liberec: Costa dorazil Sáčkovu střelu do sítě, Letenští vedou 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905