Trest pro Slavii platí. Jeden zápas bez kotle jí ale mohou prominout | iSport.cz
14. května 2019 • 13:15

Trest pro Slavii platí. Jeden zápas bez kotle jí ale mohou prominout

Autor: šq, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Baroš by mohl být "ambasadorem", připomíná mi ho Hložek
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Kdo urve čtvrté místo? Zaútočí Kozák v Edenu na korunu střelců?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dva zápasy s uzavřenou tribunou. Odvolací komise FAČR v úterý potvrdila trest pro fotbalovou Slavii, který klubu udělila Disciplinární komise LFA kvůli chování fanoušků. „Slavia tedy bude mít uzavřené sektory 106 až 110 na dvě následující soutěžní utkání. Po výkonu půlky trestu, tj. po utkání s Jabloncem, může Slavia požádat Disciplinární komisi LFA, aby rozhodla o podmíněném upuštění výkonu zbytku trestu,“ stojí v prohlášení odvolacího orgánu.Slavia měla mít původně uzavřenou severní tribunu už na nedělní zápas druhého kola nadstavby a přímý souboj o titul s Plzní. Odvolací komise ale na žádost policie z bezpečnostních důvodů vyhověla klubu s prosbou o odložení trestu a Pražané tak měli proti Viktorii podporu "kotle". Policie se podle komise obávala, že by se fanoušci ze severní tribuny přesunuli na jižní a dostali by se do blízkosti sektoru hostů.

Po uplynutí půlky trestu, tedy po středečním utkání proti Jablonci, se může Slavia obrátit na disciplinární komisi s žádostí o prominutí zbytku postihu. To se stane s jistotou, protože druhé dotčené utkání bude to proti Spartě, a především – s velkou pravděpodobností po něm slávisté zdvihnou nad hlavu mistrovský pohár.

Na výjimečnost takového okamžiku ovšem disciplinární komise pohlížet nebude. „To pro nás nehraje roli. Jediné, co zohledníme, je chování slávistických fanoušků v utkání proti Plzni, a tam jsem žádné nepřístojnosti nezaznamenal, a v nadcházejícím zápase proti Jablonci,“ říká Richard Baček, předseda disciplinární komise.

V překladu to je jednoduché: vzorní fandové = plný Eden na mimořádné ligové finále.

Fanoušky ze severní tribuny přesune klub při utkání s Jabloncem na jižní tribunu. Příznivci, kteří mají permanentku na jihu, se mohou přesunout na náhradní místa v dražším sektoru, pokud nebudou chtít být součástí "kotle".

Slávisté v neděli s podporou severní tribuny porazili Plzeň 3:1 a v čele tabulky mají před západočeským rivalem už pětibodový náskok. Pokud ve středu s Jabloncem získají více bodů než Viktoria proti Spartě, zajistí si titul.

RENTGEN: Ospalý Limberský a sešívaná přímočarost. Čím Slavia nakročila k titulu?

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud