Trest pro Slavii platí. Jeden zápas bez kotle jí ale mohou prominout | iSport.cz
14. května 2019 • 13:15

Trest pro Slavii platí. Jeden zápas bez kotle jí ale mohou prominout

720p360p
Slavia - Plzeň: Šmicer si užívá vítěznou slávistickou děkovačku
TOP VIDEA
Dostaň se do formy se Šárkou Strachovou: Jak vybrat běžeckou obuv Dostaň se do formy se Šárkou Strachovou: Jak vybrat běžeckou obuv
Utkání se Švýcary sledoval i trenér slovenského nároďáku Pavel Hapal. Jsem velký hokejový fanoušek, říká Utkání se Švýcary sledoval i trenér slovenského nároďáku Pavel Hapal. Jsem velký hokejový fanoušek, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dva zápasy s uzavřenou tribunou. Odvolací komise FAČR v úterý potvrdila trest pro fotbalovou Slavii, který klubu udělila Disciplinární komise LFA kvůli chování fanoušků. „Slavia tedy bude mít uzavřené sektory 106 až 110 na dvě následující soutěžní utkání. Po výkonu půlky trestu, tj. po utkání s Jabloncem, může Slavia požádat Disciplinární komisi LFA, aby rozhodla o podmíněném upuštění výkonu zbytku trestu,“ stojí v prohlášení odvolacího orgánu.Slavia měla mít původně uzavřenou severní tribunu už na nedělní zápas druhého kola nadstavby a přímý souboj o titul s Plzní. Odvolací komise ale na žádost policie z bezpečnostních důvodů vyhověla klubu s prosbou o odložení trestu a Pražané tak měli proti Viktorii podporu "kotle". Policie se podle komise obávala, že by se fanoušci ze severní tribuny přesunuli na jižní a dostali by se do blízkosti sektoru hostů.

Po uplynutí půlky trestu, tedy po středečním utkání proti Jablonci, se může Slavia obrátit na disciplinární komisi s žádostí o prominutí zbytku postihu. To se stane s jistotou, protože druhé dotčené utkání bude to proti Spartě, a především – s velkou pravděpodobností po něm slávisté zdvihnou nad hlavu mistrovský pohár.

Na výjimečnost takového okamžiku ovšem disciplinární komise pohlížet nebude. „To pro nás nehraje roli. Jediné, co zohledníme, je chování slávistických fanoušků v utkání proti Plzni, a tam jsem žádné nepřístojnosti nezaznamenal, a v nadcházejícím zápase proti Jablonci,“ říká Richard Baček, předseda disciplinární komise.

V překladu to je jednoduché: vzorní fandové = plný Eden na mimořádné ligové finále.

Fanoušky ze severní tribuny přesune klub při utkání s Jabloncem na jižní tribunu. Příznivci, kteří mají permanentku na jihu, se mohou přesunout na náhradní místa v dražším sektoru, pokud nebudou chtít být součástí "kotle".

Slávisté v neděli s podporou severní tribuny porazili Plzeň 3:1 a v čele tabulky mají před západočeským rivalem už pětibodový náskok. Pokud ve středu s Jabloncem získají více bodů než Viktoria proti Spartě, zajistí si titul.

RENTGEN: Ospalý Limberský a sešívaná přímočarost. Čím Slavia nakročila k titulu?
1080p 720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Články odjinud


Články odjinud