SESTŘIH: Slavia - Jablonec 2:1. Domácí bod od titulu, rozhodl Souček

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Slavie otočili duel třetího kola pětizápasové nadstavby první ligy proti Jablonci a po domácím vítězství 2:1 jsou krok od titulu. Pražané udrželi v čele tabulky pětibodový náskok před obhájcem trofeje Plzní a ve zbylých dvou utkáních jim stačí k mistrovskému primátu uhrát aspoň jednu remízu.

Domácí: 33. Traoré, 85. T. Souček

Hosté: 9. Holeš

Domácí: O. Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – T. Souček, Traoré – Masopust (25. Stoch), Hušbauer, Olayinka (79. A. Baluta) – Milan Škoda (C) (68. Van Buren).

Hosté: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman (C) – Kratochvíl, Trávník (79. T. Pilík), Považanec (88. Chramosta), R. Acosta (35. Jovović) – Doležal.

11124 diváků

Jablonec v Edenu vedl od deváté minuty po trefě Tomáše Holeše, ale ve 33. minutě vyrovnal Ibrahim Traoré a pět minut před koncem obrátil stav Tomáš Souček. Slavia porazila doma v lize Severočechy poprvé po šesti zápasech. Jablonec, který už má jistotu, že skončí na čtvrtém místě, venku v nejvyšší soutěži nezvítězil posedmé za sebou.

Slávisté měli kvůli trestu za opakující se výtržnosti fanoušků uzavřenou severní tribunu. Prázdné sedačky zaujaly dva plakáty s podobiznami klubových legend a "kotel" se přesunul za opačnou z branek.

Ke slávistům se vpodvečer přiblížila Plzeň a Pražané začali proti neoblíbenému soupeři nervózně. V deváté minutě se hosté dostali nečekaně do vedení. Pravý obránce Holeš si pohrál s Olayinkou, zbavil se i Bořila a ukázkovou střelou zpoza vápna trefil přesně horní roh.

Slávisté mohli brzy odpovědět, ale brankář Hrubý si v desáté minutě poradil na mokrém terénu s Hušbauerovou střelou z dálky a chvíli nato i se Součkových pokusem z podobné pozice.

SESTŘIH: Slavia - Jablonec 2:1. Obrat lídra, Souček mistrovskou trefou přiblížil titul

Domácí kouč Trpišovský už ve 25. minutě stáhl Masopusta a nasadil čerstvého Stocha. Právě slovenský záložník téměř okamžitě táhl brejk dvou na jednoho, ale jeho přihrávku zastavil bránící Hovorka.

Na opačné straně se probil ke střele hostující Acosta a těsně minul. Stejný hráč se ve 32. minutě těsně před přímým kopem Pražanů zranil a v době, kdy na trávníku scházel, domácí srovnali. Po velkém závaru dorazil na zadní tyči do sítě nepovedenou Součkovu střelu Traoré a navázal na gól z minulého utkání s Plzní (3:1). Acosta následně musel střídat.

V druhé půli slávisté útočili na jižní tribunu s "kotlem", ale nedařilo se jim prolomit jabloneckou defenzivu a do šancí se dlouho nedostávali. Naopak v 64. minutě běžel od půlky hřiště v úniku Jovovič, domácí gólman Kolář nepochopitelně vyběhl daleko do hloubi pole a měl velké štěstí, že hostující křídelník pod tlakem netrefil opuštěnou branku.

V 70. minutě Severočeši znovu málem vedli. Na Trávníkův centr z přímého kopu si v záklonu naskočil Doležal a domácí zachránil Kolář. Slávisté se tlačili za vítězným gólem a nakonec dokázali strhnout v poslední desetiminutovce stejně jako s Plzní zápas na svou stranu. Souček převzal u rohu vápna míč a napálil ho k tyči. Dal svůj 12. gól v ligové sezoně.

Klíčové momenty utkání

Slavia - Jablonec: Hübschman poslal míč do chodby na severní tribuně

Slavia - Jablonec: Vincent Souček! Král trávníků nádhernou trefou přibližuje titul sešívaným, 2:1

Slavia - Jablonec: Doležala v tutovce famózně vychytal Kolář!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Jablonec: Kolář divoce vyběhl na polovinu proti Jovovičovi! Ale ten ho nepotrestal

Slavia - Jablonec: Hušbauerovu táhlou ránu si Hrubý pohlídal

Slavia - Jablonec: Traorého patička málem zapadla do sítě

Slavia - Jablonec: Coufal sám před Hrubým! Ale Holeš zasáhl proti zpětné přihrávce dobře

Slavia - Jablonec: Traoré doklepává do prázdné brány a srovnává na 1:1!

Slavia - Jablonec: Acosta v pádu střílel těsně vedle

Slavia - Jablonec: Olayinka se dostal až před Hrubého, z úhlu pálil do brankáře

Slavia - Jablonec: Stoch zpackal tutovku! Přečíslení dva na jednoho vystihl Hovorka

Slavia - Jablonec: Součkův nepříjemný volej znovu protáhl Hrubého

Slavia - Jablonec: Hušbauerovu střelu Hrubý vyrazil jen k Součkovi, ten hlavičkoval vedle

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905