Platy fotbalistů v ČR: Slavia a Sparta mění dobu a rovnají se Bundeslize | iSport.cz
19. června 2019 • 04:50

Nejlépe placení hráči ligy: pražská "S" mění dobu a rovnají se bundeslize

TOP VIDEA
Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče
Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Svět se možná zbláznil, ale zase ne o tolik víc než špička FORTUNA:LIGY, když dojde na platové výdaje. Náklady Slavie na hráčské odměny od června 2017 do června 2018 vystoupaly téměř dvojnásobně, u Sparty za stejné období dokonce víc než dvakrát, a Tomáš Souček si čerstvě užívá svůj prý až čtyřmilionový měsíční příjem. „Tomu se nedá konkurovat,“ prohlásil už dřív Václav Brabec, majitel Baníku Ostrava. V článku pro iSport Premium jsme detailně rozebrali, kteří hráči jsou nejlépe placení a jak štědré jsou české TOP týmy.Zpráva úterního dopoledne: Manchester United reaguje na zájem o svou oporu Paula Pogbu, a nabízí mu 500 tisíc liber týdně. V přepočtu na koruny to je zhruba šedesát milionů za měsíc. Tam ještě elita české ligy není, ale i ona se o den dřív pořádně vykasala.

Nová pětiletá smlouva má prý Tomáši Součkovi, nejlepšímu hráči Slavie a vůbec celé ligy, vynést gáži blížící se čtyřem milionům měsíčně. Což se v tuzemských relacích nevidí. Pardon, oprava, sem tam se to přibližně vidí.

Mzdové náklady Slavie, ale i Sparty, se totiž postupem času výrazně zvyšují. Dokládají to zprávy, v nichž kluby svoje hospodaření zveřejňují.

Takže, pokud se vrátíme například do období červenec 2014 až červen 2015, tedy do doby, kdy Edenem ještě neproudil čínský kapitál, uvedli „sešívaní“ v kolonce „Běžné odměny a prémie hráčů a realizačního týmu“ sumu 65 milionů korun.

O rok později se nedělo příliš razantní navýšení, výdaje stouply na necelých 89 milionů. Větší skok přišel až pak. Ke 30. červnu 2017 klub zveřejnil na odměnách hráčů a realizačního týmu částku 188 milionů korun.

Ovšem ani to není nic proti poslední výroční zprávě.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud