SESTŘIH: Olomouc - Zlín 1:0. První Látalova výhra, rozhodl Nešpor | iSport.cz
20. července 2019 • 19:20

SESTŘIH: Olomouc - Zlín 1:0. První Látalova výhra, rozhodl Nešpor

Olomouc - Zlín: Falta vymáchal Bartošáka v kličkách a vyzval Nešpora ke gólu – 1:0!
TOP góly 6. kola: Stanciovo dělo nebo přímáky snů od Podaného a Kalvacha TOP góly 6. kola: Stanciovo dělo nebo přímáky snů od Podaného a Kalvacha
Teplice - Plzeň: Hora parádním volejem srovnává na 1:1! Teplice - Plzeň: Hora parádním volejem srovnává na 1:1!

Fotbalisté Sigmy Olomouc ve 2. kole FORTUNA:LIGY na domácím hřišti zdolali Fastav Zlín 1:0. Vyrovnané utkání převážil na stranu Hanáků v 61. minutě Martin Nešpor, když hlavou doklepl do sítě centr po povedené individuální akci Šimona Falty. Po prohře v Plzni v minulém kole (1:3) získali domácí první vítězství pod trenérem Radoslavem Látalem. Ševci pod trenérem Josefem Csaplárem vyšli podruhé v sezoně bodově naprázdno.

Olomouc byla od úvodu aktivnější a také přesnější v kombinaci. Hned v páté minutě zahrozil Plšek, jehož rána z voleje z 16 metrů proskákala kolem levé tyče. Domácí v prvních 15 minutách několikrát svírali Zlín kolem vápna, brankáře Dostála však ohrozit nedokázali.

Po čtvrthodině se hra vyrovnala a do zápasu se dostal také Zlín. První šanci si ale vypracoval až v 38. minutě, kdy po standardní situaci a vrácení míče do vápna hlavičkoval Buchta těsně vedle. Stejně dopadla i Fantišova hlavička o dvě minuty později. V nastaveném čase první půle ještě musel domácí gólman Reichl zasahovat proti střele Jiráčka z 25 metrů.

SESTŘIH: Olomouc - Zlín 1:0. První výhra pod trenérem Látalem, rozhodl Nešpor

V úvodních pěti minutách druhého poločasu se ocitli za zlínskou obranou nejdříve Greššák a vzápětí Plšek. Oběma však scházel krok k tomu, aby se dostali do brankové příležitosti. Podařilo se to až v 55. minutě Pilařovi, jehož střelu z pravé strany dobře vyrazil gólman Dostál.

V 61. minutě přišel rozhodující moment zápasu. Falta si na pravém křídle pohrál s bránícím hráčem a nadýchaným centrem našel na přední tyči Nešpora. Olomoucký útočník z bezprostřední blízkosti neměl problém překonat Dostála a otevřel skóre.

Druhou branku mohl Nešpor přidat v 75. minutě po rychlém olomouckém brejku, tentokrát ale Dostála pokusem na zadní tyč neprostřelil. V obrovské šanci se na druhé straně hřiště ocitl 10 minut před koncem Poznar. Reichl mu ale rychlým vyběhnutím zmenšil úhel a dobrým zákrokem zachránil domácí od vyrovnání. Hanáci soupeři částečně oplatili vyřazení ze semifinále nadstavbové skupiny o Evropu ze závěru minulé sezony.

Domácí: 61. Nešpor

Hosté:

Domácí: Reichl – Sladký, Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Greššák – Pilař (87. Látal), Houska, Plšek (82. Zmrzlý), Falta – Nešpor (76. Tandir).

Hosté: S. Dostál – Bartošák (64. Azackij), Hlinka, P. Buchta, Matejov (80. Nečas) – Džafić (71. Mašek), Podio, Jiráček (C), Čanturišvili – Fantiš – Poznar.

Klíčové momenty utkání:

Olomouc - Zlín: Čanturišviliho skákavý projektil málem zapadl do sítě!

Olomouc - Zlín: Absolutní tutovka Poznara viditelně zaskočila, útočník šanci neproměnil

Olomouc - Zlín: Nešpor spálil další šanci! Placírkou Dostála nezaskočil

Olomouc - Zlín: Džafičova standardka Reichla neohrozila

Olomouc - Zlín: Vepřek vzal akci na sebe a pálil na zadní tyč

David Houska a Antonín Fantiš v ostrém soubojiDavid Houska a Antonín Fantiš v ostrém soubojiFoto ČTK

Olomouc - Zlín: Pilař v další stoprocentní šanci, Dostál skvěle předvídal jeho střelu
Video patří k placenému obsahu

Olomouc - Zlín: Plšek sám před Dostálem! Ale chyběla mu větší rychlost

Olomouc - Zlín: Pilař vrátil Houskovi, jeho rána minula bránu asi o metr

Olomouc - Zlín: Jiráčkova pumelice ze střední vzdálenosti přiměla Reichla k zákroku

Olomouc - Zlín: Jiráček váhal, jeho střela nakonec skončila vedle tyče

Olomouc - Zlín: Buchta zakončoval hlavou těsně vedle brány!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava