Slavia? Ne! Mysliveček je novým sportovním manažerem v Boleslavi | iSport.cz
9. září 2019 • 17:23

Slavia? Ne! Mysliveček je novým sportovním manažerem v Boleslavi

Autor: kub, jam
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Vystupňovali jsme tempo, chyběla lepší produktivita, říká Kotal
KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zkušený fotbalový funkcionář František Mysliveček nezůstal po konci ve Viktorii Plzeň dlouho bez práce. Ovšem nemíří do Slavie, která ho k sobě také lákala, ale nakonec se stal novým sportovním manažerem v Mladé Boleslavi.Mysliveček, který platí za člověka s dobrým okem na hráče, posiluje v ambiciózním středočeském klubu sportovní úsek. V něm doplní sportovního ředitele Josefa Jinocha. „Oba budou mít velké pravomoci a silné slovo. Kompetence jsme si vyjasnili. S oběma jsem chtěl dlouhodobě spolupracovat a jsem rád, že se mi to splní,“ prohlásil pro Sport prezident boleslavského klubu Josef Dufek.

Čtyřiapadesátiletý funkcionář už s Jinochem v minulosti spolupracoval, byli spolu v Liberci. „Doufám, že navážeme na úspěšnou spolupráci,“ řekl jen ke své nové štaci Mysliveček s odkazem na angažmá pod Ještědem, při kterém mimo jiné slavili mistrovský titul v roce 2002. K nabídce Slavie se odmítl vyjádřit.

Boleslav tak momentálně disponuje silným manažerským týmem, který má pomoct klubu v jeho dalším rozvoji a podpořit jeho pohárové ambice. 

Mysliveček pracoval v Plzni dlouhých jedenáct let, nejprve jako konzultant a od ledna 2010 oficiálně jako sportovní ředitel. Po příchodu Zdeňka Psotky v létě 2016 nicméně jeho pozice začala slábnout. Psotka, původně sportovní ředitel mládeže, v létě převzal jeho funkci a Mysliveček byl nadále veden jako hlavní skaut Viktorie, což ho úplně nenaplňovalo.

Přesto se jeho konec v Plzni nečekal. Přišel den po vyřazení z Evropské ligy s belgickými Antverpami, kdy Mysliveček podle informací deníku Sport vznesl na hodnotící poradě vedení dotaz, zda po takové blamáži zůstane Psotka i nadále u prvního týmu. Když mu šéf klubu Adolf Šádek odpověděl, že ke změně nevidí důvod, podal Mysliveček žádost o ukončení spolupráce, v čemž mu Šádek bez mrknutí oka vyhověl.

FK Mladá Boleslav Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud