SESTŘIH: Opava - Teplice 0:1. Znovu Mareš! Skláři tlačí na elitní šestku

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Teplic ve 12. kole první ligy zvítězili v Opavě 1:0, přestože dohrávali v devíti. Zápas rozhodl v 86. minutě Jakub Mareš v době, kdy už domácí měli přesilovku po vyloučení Jana Shejbala z 72. minuty. V závěru dostal červenou kartu ještě hostující Petr Mareš, ale Teplice už tři body udržely a v lize pošesté za sebou neprohrály. Naopak předposlední Opava čeká na vítězství už deset kol.

Domácí:

Hosté: 86. J. Mareš

Domácí: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Jursa (89. Schaffartzik), Zavadil – Manzia (57. Zapalač), Šulc, Mondek – Dedič.

Hosté: Grigar – Paradin, Čmovš, Shejbal – Vondrášek, Kodeš, Kučera, P. Mareš, Hyčka – Jakub Řezníček (86. Jindráček), J. Mareš (C) (90+1. Vyhnal).

3212 diváků

Hned v úvodu zahrozila Opava. Po centru Zavadila propadl míč k Šulcovi, jenž minul pravou tyč. Krátce nato po akci Žídka přiťukl Šulc balon ideálně proti noze Hrabinovi, ten ale vypálil těsně nad břevno.

Začátek utkání měl spád a pak zahrozili i Severočeši. Jakub Mareš si posunul míč na osu hřiště a ranou zhruba z 20 metrů protáhl Fendricha, který míč vytěsnil na roh.

Tepličtí hrozili dál. Po půlhodině nejprve zblízka pálil vysoko nad Řezníček a pak střelu Jakuba Mareše z dobré pozice ve vápně vyrazil připravený Fendrich. Před pauzou Kučera chytrou uličkou vysunul Řezníčka, míč po jeho technickém obstřelu ale skončil těsně nad.

Zkraje druhé půle se nebezpečnou hlavičkou prezentoval domácí Šulc, ale Grigar byl připraven. Po chybě v teplické rozehrávce se neujala ani rána střídajícího Zapalače, kterou hostující gólman vyrazil.

V 72. minutě se Mondek po dlouhém nákopu prodral před Shejbala a utíkal na teplickou bránu. Shejbal opavského záložníka zezadu stáhl před vápnem a rozhodčí Berka mu ukázal červenou kartu. Slezané poté do oslabeného soupeře "bušili". Mondekovu střílenou přihrávku Dedič patičkou tečoval přesně do míst, kde stál Grigar, který následně vytlačil Zapalačovu ránu na roh.

Pak ale Tepličtí podnikli rychlý protiútok, prudký centr Petra Mareše na přední tyč vyrazil Fendrich přímo k číhajícímu Jakubu Marešovi, jenž doklepl míč do sítě. Hostující útočník dal pátou branku za poslední čtyři kola.

Vzápětí byl po druhé žluté kartě vyloučen Petr Mareš, ale Severočeši v devíti už odolali opavskému tlaku.

SESTŘIH: Opava - Teplice 0:1. Severočeši dohrávali v devíti, přesto vyhráli

Opava - Teplice: Petr Mareš zajel do Žídka a byl vyloučen. Hosté v devíti

Opava - Teplice: Hosté udeřili v oslabení. Skóre z dorážky otevřel Jakub Mareš, 0:1

Opava - Teplice: Shejbal rozhodil v pohybu Mondeka a sudí tasil červenou kartu!

Opava - Teplice: Zapalač chtěl z úhlu překvapit Grigara, pak dorážel Šulc

Opava - Teplice: Do centru z levé strany vložil hlavu Šulc a Grigar se musel natahovat

Opava - Teplice: Hyčka mířil z úhlu na gólmana, jenže se zamotal a místo střely upadl

Opava - Teplice: Kučera vysunul do vápna Řezníčka, jehož rána skončila těsně nad břevnem

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905