SESTŘIH: Plzeň – Baník 3:0. Viktoria rozhodla třemi góly v druhé půli | iSport.cz
20. října 2019 • 17:25

SESTŘIH: Plzeň – Baník 3:0. Viktoria rozhodla třemi góly v druhé půli

Autor: iSport.cz
Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu

Fotbalisté Plzně ve 13. kole první ligy doma porazili Ostravu 3:0 díky gólům Lukáše Hejdy, Michaela Krmenčíka a Tomáše Chorého z druhého poločasu. Viktoria na druhém místě tabulky dál ztrácí šest bodů na vedoucí Slavii, kterou přivítá za týden. Baník v nejvyšší soutěži venku počtvrté za sebou prohrál a zůstal čtvrtý.

Domácí: 50. Hejda, 60. Krmenčík, 90+5. Chorý

Hosté:

Domácí: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Kalvach, Procházka – J. Kopic (86. Mihálik), Kayamba (90+1. Janošek), Hloušek – Krmenčík (82. Chorý).

Hosté: Budinský – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (76. Holzer), Jirásek (65. Granečný), R. Hrubý, Kuzmanović – Diop, Smola.

10 088 diváků

Domácí od začátku Ostravu sevřeli a ve třetí minutě poprvé zahrozili. Krmenčík v šestnáctce přiklepl míč Kayambovi, kterého však zblízka vychytal Budinský. Jeho branku pak minul Krmenčík akrobatickým kopem.

Plzeňští kontrolovali hru a měli další slibné příležitosti. Procházka zamířil o kousek vedle, Budinský vytáhl Řezníkovu ránu a Limberský z dorážky trefil boční síť. Mezi tyče se poté opět netrefil aktivní Krmenčík.

SESTŘIH: Plzeň - Baník 3:0. Pohodlná generálka na Slavii, Viktoria soupeře přejela

Západočeši se poprvé dočkali branky na začátku druhé půle. Kalvach v 50. minutě nacentroval na Hlouška, jenž před brankou našel Hejdu a plzeňský stoper si připsal premiérový gól v ligové sezoně. Na druhé straně gólman Hruška zlikvidoval Kuzmanovičovu střelu, což byla asi největší ostravská šance v zápase.

V 60. minutě přidali domácí pojistku. Hloušek dalším přesným centrem vybídnul Krmenčíka, ten sice nejdřív hlavičkou trefil Budinského, ale z dorážky už se i s pomocí tyče prosadil. Pro reprezentačního útočníka to byl jubilejní 50. gól v nejvyšší soutěži.

Západočeši už nedovolili matně hrající Ostravě vůbec nic. Navíc v páté minutě nastavení uzavřel skóre střídající Chorý hlavičkou po rohovém kopu. Viktoria zvítězila pošesté z posledních sedmi kol a s Baníkem neprohrála v 19. ligovém utkání po sobě.

Klíčové momenty utkání

Plzeň - Baník: Janošek našel Chorého, ten přidává třetí zásah!

Plzeň - Baník: Varování před Slavií. Kopic se drží za koleno a kvůli zranění střídá

Plzeň - Baník: Druhý gól? Ne, ofsajd. Krmenčík už střílel v postavení mimo hru

Plzeň - Baník: Krmenčík nadvakrát dorazil míč do sítě a pak slavil jako Ronaldo, 2:0!

Plzeň - Baník: Kuzmanovičův dalekonosný pokus krotil Hruška s velkými problémy

Plzeň - Baník: Hejda posílá domácí do vedení po signálu z rohu, 1:0!

Plzeň - Baník: Ostravští fans protestují nafukovacími zvířátky. Patříme za plexisklo do terária?

Plzeň - Baník: Jirásek zakončoval v pádu jen doprostřed

Plzeň - Baník: Ojedinělý Hrubého pokus si Hruška snadno sebral

Plzeň - Baník: Krmenčíkova střela ve stoprocentní šanci se otřela o tyč!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Plzeň - Baník: Budinský ostřelován, musel zasahovat proti Řezníkovi a Limberskému

Plzeň - Baník: Kopic vymyslel šanci pro Procházku, jeho obstřel skončil vedle

Plzeň - Baník: Malý fanoušek Viktorie ukazuje hostům prostředníček

Plzeň - Baník: Krmenčík si zpracoval Kopicův centr na hruď, pak netrefil bránu

Plzeň - Baník: Brabec zkoušel usměrnit Limberského střelu do brány, pálil vedle

Plzeň - Baník: Kalvach chytře vytvořil přečíslení tři na jednoho, ale Kopic ho zpackal!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava