ZNÁMKOVÁNÍ Plzně: Limberský a jeho sprosté podražení, Kalvach kradl míče

Autor: iSport.cz
0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Plzeň nezvládla nedělní šlágr 14. kola FORTUNA:LIGY. V bitvě dvou nejlepších týmů prohrála na domácím hřišti proti Slavii 0:1 a na svého soka ztrácí už devět bodů. Ideální zápas neodehrál David Limberský, z jehož výkonu zůstane v paměti především sprosté podražení Petera Olayinky. Nedařilo se ani Tomáši Hořavovi či střídajícímu Tomáši Chorému. Jak si vedli další hráči? Podívejte se na ZNÁMKOVÁNÍ hráčů Plzně, jak je ohodnotil deník Sport.

Aleš HRUŠKA - 5
V klíčové chvíli dělal všechno možné, aby se míč ke střílejícímu Hušbauerovi nedostal. Marně. Na brance ale podíl viny nenese. V dalších několika momentech však působil nejistě a zbrkle.

Radim ŘEZNÍK - 6
Z bojiště zmizel ve dvaatřicáté minutě kvůli problémům se zády. A s ním na pravé straně i aktivita a klid. Právě po jeho odchodu spadl Plzni řemen, dostala se pod tlak a inkasovala rozhodující gól.

Lukáš HEJDA - 6
Solidní práce. Nepřidělával si žádné extra problémy. Razil heslo v jednoduchosti je síla, čehož se držel po celé utkání. S kolegou Brabcem vytvořili spolehlivou obrannou hráz.

Jakub BRABEC - 6
Sehrál nešťastný zápas. Před trefou Hušbauera z přemíry snahy vykopl míč Hruškovi z náručí a v druhé půli nedal loženku, když pálil jen do Frydrycha. „To snad není možný,“ kroutil hlavou.

Brabec hodnotil zápas s dcerou: Moje šance? Nechápu, že to nebyl gól, potřebuju štěstí

David LIMBERSKÝ - 4
Co zůstane v paměti z jeho počínání proti Slavii? Především sprosté podražení prchajícího a nic netušícího Olayinky. Po zranění Řezníka musel doprava, není to jeho post, což bylo znát.

Roman PROCHÁZKA - 5
Kdyby mu ve třiadvacáté minutě zasvítila před očima červená karta, nemohl by říct ani popel. Zákrok na Hovorku si druhou žlutou žádal. Ostatně celý zápas jel podlahu, hrál na hraně.

Lukáš KALVACH - 7
Hned zkraje zápasu ranou zpoza vápna pořádně protáhl Koláře. Vynikal však především v obranné činnosti. Zase byla radost sledovat, jak delikátním způsobem krade míče a důmyslně čte hru.

David Limberský musel po Řezníkově zranění na pravou stranu, ve šlégru proti Slavii předvedl také sprosté podražení Petera Olayinky

Joel KAYAMBA - 6
Nejaktivnější, nejprůbojnější, nejdrzejší. Mínus? Zavraždil tutovku za stavu 0:0. Po centru Hlouška špatně trefil volej, to samé se mu stalo i po půli… Pak ale připravil (téměř) vyrovnání Brabcovi.

Tomáš HOŘAVA - 4
Bezbarvý, bez energie a výrazné myšlenky. Je možné, že se na něm projevila nedávná tréninková pauza. V takovém zápase Plzeň potřebovala na pozici desítky mnohem výraznějšího hráče.

Adam HLOUŠEK - 7
Nachystal tutovku Kayambovi, když se díky matoucímu manévru chytře prosmýkl obranou. Aktivní zůstal i po zatažení do obranného kvarteta. Z jeho strany ale přišel klíčový centr zápasu.

Michael KRMENČÍK - 5
Spousta náběhů, fůra snahy, ale zoufale málo užitku. Hned v první akci zápasu překvapil volbou přihrávky naslepo namísto střely. Tak se přece útočník nechová. Branku za celý duel netrefil.

PRVNÍ DOJMY: Slavia má nad Plzní hořké vítězství, co rozhodlo duel pozdimu?

Ondřej MIHÁLIK - 4
Krátce po příchodu do boje se opřel do střely kousek za vápnem, ale pálil vysoko nad. Čeká na moment, kdy se chytne. Proti Slavii se nedočkal, byť se snažil být aktivní.

Tomáš CHORÝ - 4
Za 291 minut obdržel čtyři žluté karty. Napomenutí dostane v průměru každých 72 minut. Měl by hodně ubrat v negativních emocích a unfair chování. Ostře zajel do Kúdely, hádal se, rozčiloval.

Jean-David BEAUGUEL - x
Nehodnocen.

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Domácí:

Hosté: 45+5. Hušbauer

Domácí: A. Hruška – Limberský, Brabec (C), Hejda, Řezník (31. Mihálik) – Procházka, Kalvach – Hloušek, Hořava (60. Chorý), Kayamba – Krmenčík (79. Beauguel).

Hosté: O. Kolář – Bořil, Hovorka (61. Frydrych), Kúdela, Coufal – T. Souček (C) – Olayinka, Hušbauer (66. Traoré), Stanciu, Ševčík – Tecl (82. Milan Škoda).

• Skupina o záchranu

SESTŘIH: Plzeň - Slavia 0:1. Duel podzimu zvládli sešívaní, ligu vedou o devět bodů

Vrba chválil Kayambu a litoval zahozených šancí: Potkala se velmi aktivní mužstva

Trpišovský po bitvě v Plzni: Rozhodla vůle a morálka, Souček hrál se zraněním

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905