SESTŘIH: Baník – Karviná 3:0. Výhru zařídili obránci, černá série pokračuje | iSport.cz
8. listopadu 2019 • 19:53

SESTŘIH: Baník – Karviná 3:0. Výhru zařídili obránci, černá série pokračuje

Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait

Fotbalisté Baníku Ostrava zahájili druhou polovinu základní části FORTUNA:LIGY jasnou výhrou. Ve Vítkovicích porazili Karvinou jasně 3:0, když dva góly vstřelil stoper Jakub Pokorný, třetí přidal další obránce Jiří Fleišman. Baník je v neúplné tabulce na pátém místě, Karviná je po páté porážce v řadě předposlední.

Domácí: 26. J. Pokorný, 67. Fleišman, 88. J. Pokorný

Hosté:

Domácí: Laštůvka – Pazdera, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (50. Holzer), Jánoš, R. Hrubý, Kuzmanović (89. Procházka) – Diop, Smola (29. Granečný).

Hosté: Pastornický – Krivák, Kouřil (36. Dreksa), Rundić (C), Ndefe – Smrž – Lingr, Janečka, Bukata, Galuška (72. V. Vukadinović) – Petráň (55. Ba Loua).

8863 diváků

Karviná po sérii neúspěchů znovu zamíchala sestavou, valný efekt se však ani se čtyřmi změnami v základu nedostavil. Slezské derby bylo převážně o boji, v němž přece jen mírně navrch měli domácí.

Jejich převaha byla především územního charakteru a v držení míče. Nebýt zblokované rány Diopa, hostující obrana mohla v úvodu zůstat v relativním klidu.

I první branka se zrodila spíše nenápadně. Po faulu na Smolu, kterému Kouřil zásahem kopačky způsobil tržnou ránu v obličeji, kopal Fleišman ve 26. minutě přímý kop z levé strany. Míč propadl na malé vápno k Pokornému, jenž pravou placírkou poslal balon k tyči a mohl oslavit svůj úvodní prvoligový gól.

Baník po Smolovi musel brzy po pauze vynuceně vystřídat i zraněného Reitera a hosté se v úvodu druhé půle přiblížili vyrovnání. Po rohovém kopu a závaru ve vápně však Petráň odražený míč nedokázal poslat mezi tyče.

Domácí svého regionálního rivala předčili především v efektivitě. I druhý faul, který byl potrestán žlutou kartou, přetavili v gól. Fleišman se parádně zhostil v 67. minutě úlohy exekutora přímého kopu a levačkou přes zeď zavěsil.

Pak už bylo zřejmé, že Karviná se nedokáže zvednout. Pokorný tak odevzdaného soupeře v 88. minutě dorazil po rohu třetí brankou. Ostrava prodloužila svou domácí ligovou sérii bez prohry na sedm utkání. Naopak Karviná v nejvyšší soutěži neskórovala už 533 minut.

SESTŘIH: Baník - Karviná 3:0. Hosté stále čekají na vstřelení gólu

Baník - Karviná: Pokorný hlavičkoval přesně, připsal druhý gól utkání, 3:0

Baník - Karviná: Fleišman zakroutil míč přesně, 2:0

Baník - Karviná: Petráň mohl vyrovnat, ale jeho střela těsně minula levou tyč

Baník - Karviná: Bukatova střela zpoza vápna zamířila nad břevno

Baník - Karviná: Osamocený Pokorný si naskočil na centr Fleišmana a zakončil přesně 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava