Sparta v minulé sezoně vydělala přes 300 milionů, jde o rekordní zisk | iSport.cz
12. listopadu 2019 • 13:40

Sparta v minulé sezoně vydělala přes 300 milionů, jde o rekordní zisk

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Sparta měla v minulé sezoně čistý zisk 311,6 milionu korun, což je nejlepší výsledek od příchodu majitele Daniela Křetínského v roce 2004. Výsledky hospodaření za uplynulý ročník klub zveřejnil v pozvánce na valnou hromadu. Jde o výrazný obrat v hospodaření, za sezonu 2017/18 totiž Sparta naopak byla v rekordní ztrátě.Na trávníku to pořád ani zdaleka nešlape tak, jak by mělo. Sparta je v lize pátá, solidní výkony střídá s podprůměrnými a na vedoucí Slavii ztrácí hrozivých devatenáct bodů. Jak známo – na český titul navíc čeká už od roku 2014. Alespoň s finanční situací ale může aktuálně být spokojená.

Zisk 311,6 milionu korun je nejlepším výsledkem minimálně od roku 1999, od kdy lze informace o hospodaření dohledat. Rekordní čistý zisk budou projednávat akcionáři na valné hromadě na začátku prosince. „Je to údaj, který podléhá schválení valnou hromadou v rámci projednávání výroční zprávy,“ uvedl ke zveřejněnému výsledku tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík pro server e15.cz.

Finance do sparťanské pokladny v sezoně 2018/19 přitekly hlavně za prodej rumunského záložníka Nicolae Stancia, který přestoupil do Saúdské Arábie za částku kolem 200 milionů korun.

Další významnou položkou v kolonce zisků je i částka za prodej pozemků vedle stadionu, kde bude vystavěn moderní hotel. Podle informací deníku Sport tento příjem ještě převýšil částku, kterou Sparta vyinkasovala za prodej Stancia.

Přehledně rok po roce si zisk (či ztrátu) Sparty za vlády Daniela Křetínského prohlédněte ZDE>>>

 

SESTŘIH: Jablonec - Sparta 2:2. Hosté v duelu sporných momentů ztratili dvougólový náskok

MOMENTY VÍKENDU: Kontroverze v Plzni, Sparta ztratila venkovní vedení o dva góly po 55 letech

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud