SESTŘIH: Slovácko - Jablonec 1:1. Góly nabídl jen první poločas

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Slovácko v dohrávce 17. kola FORTUNA:LIGY přivítalo Jablonec a dopadlo podstatně lépe, než tomu bylo při červencové návštěvě na severu Čech. Debakl 0:6 vystřídala remíza 1:1. V Uherském Hradišti šla sice do vedení parta zpod Ještědu zásluhou Martina Doležala, ale ještě v prvním poločase zakončil skvělou akci Hellebranda Petr Reinberk. Jablonec tak přišel o možnost posunout se na třetí místo v tabulce. Utkání jsme sledovali ONLINE. VIDEA nejzajímavějších momentů naleznete v těle článku.

Domácí: 33. Reinberk

Hosté: 12. Doležal

Domácí: Trmal – Juroška, Mich. Kadlec, J. Krejčí, Reinberk – Navrátil, V. Daníček (C), Havlík, M. Petržela (64. Kalabiška) – Hellebrand (60. Zajíc) – O. Šašinka (80. P. Dvořák).

Hosté: V. Hrubý – Li. Holík, Jugas, Plechatý, Břečka – R. Acosta (58. Pleštil), Hübschman (C) (26. V. Kubista), Považanec, Sýkora – Doležal, Chramosta (90+3. T. Pilík).

3874 diváků

Slovácko vstoupilo do zápasu velmi aktivně. Už ve druhé minutě Havlík z přímého kopu těsně minul a vzápětí mířil stejný hráč o kousek nad. Poté jablonecká obrana odvrátila míč před Daníčkem.

Severočeši se v úvodu bránili, ale pak jim stačila jedna akce k vedoucímu gólu. Acosta přetáhl ve 12. minutě rohový kop, míč vrátil před bránu Plechatý a Doležal jej hlavou doklepl do sítě. Připsal si sedmý gól v ligové sezoně.

Slovácko i nadále pokračovalo v nátlakové hře, dobrou kombinací se dostávalo k pokutovému území Jablonce, ale ve finální fázi mu chyběla přesnost. Po půlhodině hry zblízka ve velké šanci pálil Šašinka nad.

Ve 32. minutě už přišlo vyrovnání. K brankové čáře se v šestnáctce protáhl Hellebrand, vrátil míč na malé vápno a Reinberk bez problémů rozvlnil síť. Skóroval poprvé v ligové sezoně.

Ani po přestávce se obraz hry dlouho příliš neměnil a Slovácko se dobrým pohybem dostávalo do tlaku. V 50. minutě dvakrát střílel nebezpečně Navrátil, ale bez efektu, podobně dopadly i pokusy Havlíka.

Hosté se z defenzivního bloku zmohli jen na rychlé protiútoky. V 70. minutě se ve vyložené pozici ocitl jablonecký Chramosta, ale přestřelil Trmalovu branku. Severočeši poté přece jen přidali. V 80. minutě se znovu do palebné pozice dostal Chramosta, ale opět pálil nad.

Ze závěrečného tlaku se už neprosadilo ani Slovácko, které sice Jablonci po čtyřech zápasech dalo gól, ale v lize ho neporazilo podvanácté za sebou.

Nejzajímavější okamžiky zápasu:

Slovácko - Jablonec: Navrátilův nákop málem překvapil Hrubého

Slovácko - Jablonec: Pleštil si narazil s Chramostou a vyprášil rukavice gólmana

Slovácko - Jablonec: Pokus Chramosty z úhlu skončil vedle

Slovácko - Jablonec: Chramosta spálil velkou tutovku a drží se za hlavu

Slovácko - Jablonec: Dvě tutovky Navrátila! Nejdřív trefil Kadlece, pak pálil mimo
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slovácko - Jablonec: Helebrand se prosmýkl mezi beky a oslovil Reinberka, který se z jasné pozice nemýlil, 1:1

Slovácko - Jablonec: Pas Jurošky mohl zužitkovat Šašinka, ten ale promáchl

Slovácko - Jablonec: Šašinka se ve vápně dostal ke střele, jeho pokus byl ale nepřesný

Slovácko - Jablonec: Roh Acosty nasměroval Plechatý k Doležalovi. Ten se hlavou nemýlil, 0:1

Slovácko - Jablonec: Havlík v pádu pálil nad bránu

Slovácko - Jablonec: Nebezpečná Havlíkova standardka mířila jen těsně vedle!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905