SESTŘIH: Plzeň - Bohemians 1:0. Těsná výhra Viktorie, rozhodl Kalvach | iSport.cz
1. prosince 2019 • 16:25

SESTŘIH: Plzeň - Bohemians 1:0. Těsná výhra Viktorie, rozhodl Kalvach

Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici
Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou

Fotbalisté Plzně v 18. kole první ligy udolali Bohemians 1905 1:0 a na druhém místě tabulky mají pětibodový náskok na třetí Mladou Boleslav. Západočeši také stáhli náskok vedoucí Slavie na osm bodů, úřadující mistři však mají k dobru dnešní zápas s poslední Karvinou. O vítězství Viktorie rozhodl ve 32. minutě Lukáš Kalvach. "Klokani" dál čekají na první venkovní výhru v ligové sezoně. Z deseti zápasů podeváté prohráli.

Domácí se rozjížděli pomalu a za celou první půli se nedostali do souvislejšího tlaku. Řezník ani Kopic přízemními střelami gólmana Le Gianga nepřekvapili, Krmenčík v těžké pozici branku netrefil.

V 32. minutě domácím daroval vedení chybující Jindřišek. Kapitán Bohemians ztratil míč v souboji s Krmenčíkem, pak ho ještě nešťastně přihrál volnému Kalvachovi a plzeňský záložník po snadném průniku do pokutového elegantně překonal Le Gianga.

SESTŘIH: Plzeň - Bohemians 1:0. Těsná výhra Viktorie, jediný gól zařídil Kalvach

Do druhé půle vstoupili lépe Pražané, kteří dlouho nepouštěli Plzeň do šancí a v 64. minutě nebyli daleko od vyrovnání. Střídající Keita však po Podaného centru nedokázal přesně zakončit hlavou.

Západočeši se dostali z nečekaného tlaku Bohemians a v 70. minutě mohli přidat pojistku. Další náhradník Hořava však po Krmenčíkově přihrávce ve skluzu ideálně netrefil míč. V nastavení ještě promrzlé fanoušky probral plzeňský brankář Hruška, který neudržel Keitovu střelu, ale dorážku stihla zblokovat obrana.

Viktoria tak porazila vršovického soupeře v desátém z posledních jedenácti duelů nejvyšší soutěže.

Domácí: 32. Kalvach

Hosté:

Domácí: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), J. Kovařík – Kalvach, Procházka – J. Kopic (90+2. Mihálik), Al. Čermák (67. Hořava), Hloušek – Krmenčík (74. Chorý).

Hosté: P. Le Giang – Podaný, Hůlka, Köstl, Krch – Nečas (88. Záviška), Jindřišek (C), Vacek (78. Novák), Hronek, Schumacher – Ugwu (60. Keita).

Plzeň - Bohemians: Domácí tečovali střelu Hronka na roh

Plzeň - Bohemians: Jindřišek snadno přišel o míč, který uzmul Kalvach a s přehledem otevřel skóre, 1:0

Plzeň - Bohemians: Centr mířící do malého vápna si našel Krmenčík, od kterého šel balon nad bránu

Plzeň - Bohemians: Kopic to zkusil z dálky, míč skončil nad břevnem

Plzeň - Bohemians: Krmenčíkova rána skončila nad bránou

Plzeň - Bohemians: Řezník z otočky Le Gianga nepřekvapil

Plzeň - Bohemians: Do vápna nabíhal Krmenčík, ze druhé vlny pak pálil Řezník nepřesně

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava