SESTŘIH: Plzeň - Bohemians 1:0. Těsná výhra Viktorie, rozhodl Kalvach

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Plzně v 18. kole první ligy udolali Bohemians 1905 1:0 a na druhém místě tabulky mají pětibodový náskok na třetí Mladou Boleslav. Západočeši také stáhli náskok vedoucí Slavie na osm bodů, úřadující mistři však mají k dobru dnešní zápas s poslední Karvinou. O vítězství Viktorie rozhodl ve 32. minutě Lukáš Kalvach. "Klokani" dál čekají na první venkovní výhru v ligové sezoně. Z deseti zápasů podeváté prohráli.

Domácí se rozjížděli pomalu a za celou první půli se nedostali do souvislejšího tlaku. Řezník ani Kopic přízemními střelami gólmana Le Gianga nepřekvapili, Krmenčík v těžké pozici branku netrefil.

V 32. minutě domácím daroval vedení chybující Jindřišek. Kapitán Bohemians ztratil míč v souboji s Krmenčíkem, pak ho ještě nešťastně přihrál volnému Kalvachovi a plzeňský záložník po snadném průniku do pokutového elegantně překonal Le Gianga.

SESTŘIH: Plzeň - Bohemians 1:0. Těsná výhra Viktorie, jediný gól zařídil Kalvach

Do druhé půle vstoupili lépe Pražané, kteří dlouho nepouštěli Plzeň do šancí a v 64. minutě nebyli daleko od vyrovnání. Střídající Keita však po Podaného centru nedokázal přesně zakončit hlavou.

Západočeši se dostali z nečekaného tlaku Bohemians a v 70. minutě mohli přidat pojistku. Další náhradník Hořava však po Krmenčíkově přihrávce ve skluzu ideálně netrefil míč. V nastavení ještě promrzlé fanoušky probral plzeňský brankář Hruška, který neudržel Keitovu střelu, ale dorážku stihla zblokovat obrana.

Viktoria tak porazila vršovického soupeře v desátém z posledních jedenácti duelů nejvyšší soutěže.

Domácí: 32. Kalvach

Hosté:

Domácí: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), J. Kovařík – Kalvach, Procházka – J. Kopic (90+2. Mihálik), Al. Čermák (67. Hořava), Hloušek – Krmenčík (74. Chorý).

Hosté: P. Le Giang – Podaný, Hůlka, Köstl, Krch – Nečas (88. Záviška), Jindřišek (C), Vacek (78. Novák), Hronek, Schumacher – Ugwu (60. Keita).

Plzeň - Bohemians: Domácí tečovali střelu Hronka na roh

Plzeň - Bohemians: Jindřišek snadno přišel o míč, který uzmul Kalvach a s přehledem otevřel skóre, 1:0

Plzeň - Bohemians: Centr mířící do malého vápna si našel Krmenčík, od kterého šel balon nad bránu

Plzeň - Bohemians: Kopic to zkusil z dálky, míč skončil nad břevnem

Plzeň - Bohemians: Krmenčíkova rána skončila nad bránou

Plzeň - Bohemians: Řezník z otočky Le Gianga nepřekvapil

Plzeň - Bohemians: Do vápna nabíhal Krmenčík, ze druhé vlny pak pálil Řezník nepřesně

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905