SESTŘIH: Opava - Jablonec 1:2. Radovi skvěle vyšlo střídání, rozhodl Pleštil

0
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně

Fotbalisté Jablonce se v neúplné tabulce FORTUNA:LIGY posunuli před Ostravu a Spartu na čtvrté místo. V 19. kole získali tři body v Opavě, když o výhře 2:1 rozhodl 20letý Dominik Pleštil, ten přitom byl v době rozhodující střely na hřišti teprve tři minuty. Opava zůstává čtrnáctá, ale hrozí jí další propad.

Domácí: 70. Žídek

Hosté: 49. Doležal, 82. Pleštil

Domácí: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Jan Řezníček (58. Jursa), Souček – Sus (58. Schaffartzik), Šulc, Mondek (86. Stáňa) – Dedič.

Hosté: V. Hrubý – Li. Holík, Jugas, Břečka, Krob – Jovović (86. T. Pilík), V. Kubista, Považanec (90+1. Plechatý), Sýkora – Chramosta (79. Pleštil), Doležal (C).

2512 diváků

Opavští začali odvážně a mohli jít do vedení. Šulc po povedeném individuálním průniku posunul míč na pravou stranu a Mondek pálil těsně vedle jablonecké brány. Vzápětí si neporozuměli jablonecký stoper Břečka s brankářem Hrubým, dravý Šulc se probil k míči a ve skluzu poslal balon do tyče.

Slezané měli mírně navrch, ale zahrozili také Severočeši. Nejprve ránu Jovoviče vytěsnil mimo tyče brankář Fendrich, a pak jablonecký záložník pálil z hranice šestnáctky nad břevno domácí brány.

Co se hostujícímu celku nepovedlo v závěru první půle, mu vyšlo zkraje druhé. Holík si po autu narazil míč s Považancem, pak poslal míč pod sebe na číhajícího Doležala, který pohotovou střelou k tyči propálil Fendricha. Ten přišel o svou neprůstřelnost, která trvala 399 minut. Krátce nato Doležal našel Sýkoru, jenž hlavičkoval těsně vedle Fendrichovy brány.

SESTŘIH: Opava - Jablonec 1:2. Hosté po třech zápasech konečně vyhráli, rozhodl Pleštil

Opava prostřídala, zvýšila útočnou aktivitu a Jablonec měl problémy. V 70. minutě Hrabina poslal do vápna centr, na který si naskočil Žídek a hlavičkou do protipohybu Hrubého srovnal.

Slezané sahali po druhém gólu. Jugas zastavil Šulcovu ránu na brankové čáře a pak jablonecký stoper opět zastoupil Hrubého a vykopl z čáry i dělovku Součka. Simerského ránu zase vytáhl na roh gólman Hrubý.

A tak v 82. minutě udeřilo na druhé straně. Krobův centr přizvedl Svozil a střídající Pleštil, jenž byl na hřišti sotva tři minuty, trefil jabloneckou výhru svou premiérovou brankou v nejvyšší soutěži.

Nejzajímavější okamžiky zápasu:

Opava - Jablonec: Studená sprcha pro domácí! Pleštil vrací vedení Severočechům, 1:2!

Opava - Jablonec: Domácí už málem slavili, Jugas znovu zachraňoval hosty!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Opava - Jablonec: Považanec v obrovské šanci těsně překopl bránu!

Opava - Jablonec: Šulcovu střelu Jugas vykopával z brankové čáry!

Opava - Jablonec: Žídkova hlavička končí v síti, 1:1!

Opava - Jablonec: Schaffartzikovu nebezpečnou hlavičku si Hrubý pohlídal

Opava - Jablonec: Sýkorovi ke gólové hlavičce mnoho nescházelo

Opava - Jablonec: Doležal se uvolnil a z bezprostřední vzdálenosti se nemýlil, 0:1!

Opava - Jablonec: Mondek se málem dostal k nadějnému Susově centru

Opava - Jablonec: Simerský hlavičkoval koníčkem, Hrubý jeho pokus pokryl

Opava - Jablonec: Žídkova sražená střela zamířila o metr vedle levé tyče

Opava - Jablonec: Jovovičova nepříjemná přihrávka málem nachytala Fendricha

Opava - Jablonec: Šulc po hrubce Hrubého s Břečkou nedostal míč do prázdné brány!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905