SESTŘIH: Zlín - Opava 2:0. Záchranářský souboj rozhodl dvěma góly Fantiš

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Zlína zvítězili v posledním kole FORTUNA:LIGY před zimní přestávkou nad Opavou 2:0. Domácí vyhráli na vlastním stadionu třetí zápas v řadě. O výhře nad slezským týmem rozhodl ve druhém poločase dvěma góly Antonín Fantiš. Oba týmy se stále nachází ve skupině o záchranu, ale domácí Ševci mají před dnešním soupeřem náskok už sedm bodů.

Zlín začal utkání mnohem aktivněji. Během úvodní čtvrthodiny si vytvořil územní převahu, při níž ale narážel na dobře organizovanou obranu hostí, která si bez potíží poradila i s několika centry na vysokého Poznara.

Ofenzívu Opavy při pokusech o brejk několikrát zastavila ofsajdová postavení a tak první útočná zmínka spadá do 20. minuty, kdy Jursa z trestného kopu z 22 metrů pálil nad.

SESTŘIH: Zlín - Opava 2:0. Záchranářský duel rozhodl dvougólový Fantiš

Čekání na gólovou šanci nevyřešil ani trestný kop domácího Hnaníčka, který skončil vysoko v deštivých oblacích. Domácí pak brzdila ve větší efektivitě nepřesnost ve finální fázi. Největší šanci nudné první půle tak měl hostující Dedič, který hlavou o kousek minul Rakovanovu bránu.

Od prvních minut druhé půle Zlín stupňoval svůj tlak a brzo se dočkal i vedoucího gólu. V 53. minutě odcentroval Matejov z pravé strany, na centr si naběhl Fantiš a hlavou nedal Fendrichovi v bráně šanci.

Druhý gólový zápis na sebe nenechal dlouho čekat. Průnik z levé strany zakončoval Folprecht, jeho pokus Fendrich ještě vyrazil, nicméně na dorážku Fantiše už byl krátký.

Góly domácí hráče uklidinily. Obrovskou šanci k navýšení náskoku měl v 73. minutě Poznar, ale tváří v tvář s opavským gólmanem neuspěl. Až v poslední čtvrthodině se hosté více snažili o zteč Rakovanovy branky, ale bez gólového úspěchu.

Domácí: 53. Fantiš, 62. Fantiš

Hosté:

Domácí: Rakovan – Cedidla, P. Buchta, Hnaníček – Matejov, Hlinka, Folprecht, Jiráček (C) (86. Bartošák) – Fantiš, Poznar (78. Wágner), Čanturišvili (60. Džafić).

Hosté: Fendrich – Helebrand (60. Manzia), Simerský, Rychlý (69. Sus), Žídek (C) – Hrabina, Jursa, Souček, Jan Řezníček, Mondek (60. Stáňa) – Dedič.

Klíčové okamžiky zápasu:

Zlín - Opava: Sus napřáhl k nebezpečné střele, zlínskou branku minul jen o centimetry
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Zlín - Opava: Poznar se objevil zcela nehlídán před brankou Opavy! Stoprocentní šanci ale dokázal zahodit

Zlín - Opava: Džafič se položil do Jiráčkova centru, vedení Zlína ale nenavýšil

Zlín - Opava: Fantiš se dostal k dorážce a přidává svůj druhý gól v zápase, 2:0

Zlín - Opava: Dedič mohl srovnat, zblízka ale brankáře Zlína nepropálil

Zlín - Opava: K hlavičce se dostal zlínský Poznar, brankáře Opavy ale nepřekonal

Zlín - Opava: Čanturišvili trestuhodně pohrdl velkou šancí, ve vápně nedokázal vůbec vystřelit

Zlín - Opava: Opavský Dedič nasměroval hlavičku těsně vedle zlínské tyče

Zlín - Opava: Jursa zahrozil z přímého kopu, branku ale netrefil

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905