Bomba ve Slavii? Hrozí Nezmarův odchod, překvapí vás, kam by mohl jít | iSport.cz
Štěpán Filípek
17. prosince 2019 • 17:36

Bomba ve Slavii? Hrozí Nezmarův odchod, překvapí vás, kam by mohl jít

TOP VIDEA
BIZARNÍ posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
TOP 5 extraligových nájezdů: Otočky, finty, legendární Kysela
VŠECHNA VIDEA ZDE

Doma je nepřemožitelná, na mezinárodní scéně budí údiv slavných protivníků. Může vůbec něco pražskou Slavii oslabit? Přece jen ano, a nikoli zvenčí, ale zevnitř: vedle odlivu čínských investic je to nejistá situace sportovního ředitele Jana Nezmara. Ten se totiž navzdory úspěchům opakovaně chystal na odchod z klubu, naposledy údajně v pondělí oznámil vedení klubu svůj záměr v Edenu skončit. Kdyby na sbohem opravdu došlo, bylo by to nepříjemné hned z dvojího důvodu: Nezmara by zkusil získat ligový rival.Jan Nezmar coby sportovní ředitel, Jindřich Trpišovský jako trenér. Dva muži, kteří se do Edenu krátce po sobě před dvěma lety přestěhovali z Liberce, jsou garantem vzestupu a sukcesu Slavie. Právě tohle pevné spojenectví se náramně vyplatilo klubovému bossovi Jaroslavu Tvrdíkovi, který na ně vsadil. A také oběma dává veřejně maximální kredit. „Je nejen skvělý sportovní ředitel, ale i vynikající stratég schopný uvažování s nadhledem a v souvislostech. Zraje jako víno,“ uvedl naposledy na Nezmarovu adresu.

iSport Premium jako dárek. Pořiďte před Vánoci roční předplatné. Více ZDE>>>

Jenže paradoxně (a zároveň zákonitě) právě zmíněné vlastnosti a dovednosti vedly podle mnoha zdrojů z fotbalového prostředí k názorovým rozdílům mezi Nezmarem a Tvrdíkem ohledně některých transferů či obecně přestupové politiky, ale hlavně celkového, ekonomicky náročného provozu klubu. Velkorysý způsob, jakým ho Tvrdík dosud vedl, znamenal úžasný vzestup, ale také mimořádné náklady. Ty se projevily ve vysoce nadstandardních smlouvách začínajících na 240 tisících korunách měsíčně. Luxus několik let umožňovali čínští spolumajitelé, jenže nyní si klub na sebe musí vydělat sám.

Nezmar se prezentuje uměřenějšími představami o tom, jak by měla Slavia v českých poměrech fungovat, reálněji posuzuje i přestupové částky. Mezitím naopak posílila vazba mezi Tvrdíkem a koučem Trpišovským, jenž si může dopřát širokého kádru, akvizic, na něž si ukáže, i skvělých podmínek pro hráče a realizační tým. Vše zašlo tak daleko, že Nezmar začal být 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud