VIDEOGRAFIKA: Nejlepší střelci v lize. Nejdřív Siegl, pak tajfun Lafata | iSport.cz
2. ledna 2020 • 04:40

VIDEOGRAFIKA: Nejlepší střelci v lize. Nejdřív Siegl, pak tajfun Lafata

Autor: šq, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Škoda v top společnosti! Vstoupil do klubu ligových kanonýrů. Jak to oslavil?
SESTŘIH: Barcelona - Neapol 3:1. Rozhodnuto bylo do poločasu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvacet let, až na jednu krátkou výjimku, to na špici od samého začátku vypadalo pořád stejně. Horst Siegl vládl střelcům české nejvyšší soutěže, vcelku nerušeně. S velkým náskokem. Než se přihnal a přes všechny přehnal tajfun David Lafata. Názorně to ukazuje exkluzivní videografika top 10 nejlepších střelců nejvyšší fotbalové ligy pro iSport.cz.Hned v prvním ročníku 1993/1994 Horst Siegl ukázal, že králem tady je on. Vyskočil na dvacet gólů a na ostatní koukal s velkým náskokem. To mělo platit dlouhá léta, jen v sezoně 1995/1996 se ukázal Radek Drulák.

Za rok nasázel dvaadvacet kousků a Siegla na krátký čas přeskočil. V létě 1997 se oba postavili v čele vedle sebe, oběma svítila kulatá padesátka.

Pak už se sparťan Siegl utrhnul a hrál jen sám proti sobě. Zastavil se na čísle 133 a nikdo další se mu ani nepřibližoval. Aspoň na dohled, ale stále pod stovkou, zůstali Stanislav Vlček (94) a Luděk Zelenka (92). Pak se vyšvihl ještě Libor Došek (125).

Jenže to už bylo v době, kdy se do hry přihlásil David Lafata a začalo ta-ta-ta. Elitní desítkou prolétl silou tajfunu a v sezoně 20136/2014 Siegla předehnal. Zastavil se až těsně před dvoustovkou, na čísle 198. A v čele zůstane ještě pořádně dlouho.

Vždyť z aktivních střelců je nejblíž Milan Škoda , který na konci tohoto podzimu srovnal krok se svým vedoucím mužstva Stanislavem Vlčkem na kótě 94.

VIDEOGRAFIKA: Který tým má v Premier League nejvíc bodů od nástupu Kloppa?

VIDEOGRAFIKA: Který český biatlonista vybojoval nejvíc bodů v SP? Koukalová to nebyla

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud