Rána pro Boleslav! Kapitán Matějovský si na Maltě přetrhl achilovku | iSport.cz
Michal Kvasnica
25. ledna 2020 • 15:10

Rána pro Boleslav! Kapitán Matějovský si na Maltě přetrhl achilovku

TOP VIDEA
KARLOS SHOW: O hokejových b(p)itkách a síle mysli. Kouč Jelínek vs. nevěřící Vémola
Kladno - Sparta: Je vyrovnáno! Buchtele po skvělé přihrávce uklidil puk za Godlu, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z MALTY | Muris Mešanovič přestoupil do Turecka, Nikolaj Komličenko je jednou nohou v Rusku a teď přichází další rána pro mladoboleslavského trenéra Jozefa Webera. V utkání s Dunajskou Stredou se mu totiž zranil klíčový záložník Marek Matějovský, který po čtvrthodině opustil hřiště a zamířil rovnou do maltské nemocnice. Diagnóza: přetržená achilovka a několikaměsíční pauza...Příjemné počasí a dobře připravené trávníky. Malta Cup 2020 nabízí účastníkům výborné podmínky k zimní přípravě, přesto došlo k velmi nepříjemné situaci.

Po deseti minutách se v utkání proti Dunajské Stredě zranil Mladé Boleslavi klíčový záložník Marek Matějovský, který nikým neatakovaný špatně došlápl a bylo zle. Zkušený fotbalista musel být ze hřiště odnesen na nosítkách a v houkající sanitce byl převezen rovnou do nemocnice.

Diagnóza je krutá: přetržená achilovka a několikaměsíční pauza, což v poločasové přestávce mladoboleslavští funkcionáři na stadionu v Ta Qali sami zklamaně potvrdili. Technický středopolař dostal sádru a v neděli odletí zpět do České republiky, kde v pražské nemocnici Na Františku podstoupí operaci.

„Pro Marka bohužel skončilo soustředění na Maltě i jarní sezóna, ještě než začala. V neděli dopoledne odlétá do Prahy, kde podstoupí operaci v dosud nestanoveném termínu. Každopádně se bez něho mužstvo bude muset obejít několik měsíců," upřesnil manažer komunikace FK Mladá Boleslav Jiří Koros na klubovém webu.

Otázkou je, jaká pak bude Matějovského budoucnost. V osmatřiceti letech ho čeká dlouha přestávka, což někteří hráči v jeho věku už těžko koušou a místo náročného návratu volí konec kariéry. 

Tečka za bohatou Matějovského kariérou by to však byla velmi smutná. Špílmachr je stále velmi platný, na podzim odehrál 18 zápasů a asistoval u sedmi gólů.

Vzhledem k tomu, že Muris Mešanovič přestoupil do Turecka a Nikolaj Komličenko je jednou nohou v Dynamu Moskva, bude mít kouč Jozef Weber starosti s poskládáním ofenzivy a nahrazením produktivních borců.

FK Mladá Boleslav Vše o klubu ZDE

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud