Slabý Tetteh, levonozí stopeři vedle sebe. Co ukázala generálka Sparty? | iSport.cz
Jan Vacek
7. února 2020 • 04:40

Slabý Tetteh, levonozí stopeři vedle sebe. Co ukázala generálka Sparty?

Autor: Jan Vacek
 • Útočník Sparty Benjamin Tetteh (vpravo) v generálce na jarní část sezony proti švédskému Malmö Útočník Sparty Benjamin Tetteh (vpravo) v generálce na jarní část sezony proti švédskému MalmöFOTO: Pavel Mazáč / Sport

  PŘÍMO Z MARBELLY |  Finální prověrku před startem jarní části sezony si představovala úplně jinak. Sparta ovšem generálku na druhou polovinu ročníku nezvládla, švédskému vicemistrovi Malmö po unylém výkonu podlehla 0:2. Co závěrečný duel Letenských v rámci španělského soustředění ukázal? 

 • Zabržděný Tetteh

  Ještě v Praze na Strahově nasázel tři góly Jihlavě (5:0), trenéři si pochvalovali jeho přístup i výkonnost. V momentě, kdy začalo jít trochu do tuhého, ovšem Benjamin Tetteh nechal svůj potenciál v šatně. Proti Malmö odvedl mizerný výkon. Na hrotu ztrácel míče, nepracoval pro mužstvo, nebyl vůbec nebezpečný. „Je to těžké, když se nemůžete o hroťáka opřít. Určitě to nebylo jeho utkání,“ prohlásil kouč Václav Jílek na adresu mladého Ghaňana.

  Benjamin Tetteh zpracovává v tísni míč v přípravném duelu se švédským MalmöBenjamin Tetteh zpracovává v tísni míč v přípravném duelu se švédským MalmöFoto Pavel Mazáč / Sport

 • Dva stopeři, dva leváci

  S průběhem soustředění v Marbelle bylo stále jasnější, jaká stoperská dvojice pro jaro Spartě krystalizuje. Ke stálici Davidu Lischkovi se zařadil Dávid Hancko. Putoval na pozici pravého stopera i navzdory tomu, že je ortodoxní levák. Jak to talentovanému duu klapalo? Směrem dozadu defakto v pořádku, rozehrávka ale v některých momentech vázla. „Směrem dopředu máme vyšší nároky, zejména co se týče zakládání kombinace. Hancko hrál přes nohu, neudělal fatální chybu, ale u dvou tří situací bych očekával, že je bude řešit s větším klidem,“ zhodnotil Jílek. U téhle varianty by měl každopádně zůstat, ve slovenském reprezentantovi dřímá obří potenciál.

  Isaac Kiese Thelin z Malmö si zpracovává hrudí míč v souboji s obráncem Sparty Davidem LischkouIsaac Kiese Thelin z Malmö si zpracovává hrudí míč v souboji s obráncem Sparty Davidem LischkouFoto Pavel Mazáč / Sport

 • Vindheim si drží standard

  Nenašli bychom příliš sparťanů, kteří by si v generálce udrželi nějaký přijatelný standard. Andreas Vindheim to ovšem dokázal. Opět hobloval pravou postranní čáru, znovu a znovu se neúnavně pouštěl do sprintového náběhu po křídle. Hlavně v prvním poločasu dobře spolupracoval s Bořkem Dočkalem, chemie této dvojice se neustále prohlubuje. Prostor pro zlepšení je ve kvalitě finální přihrávky. Nor měl několik dobrých pozic k centru do šestnáctky, potřebná přesnost ovšem scházela.

  Andreas Vindheim se zabydluje na pravém kraji sparťanské obranyAndreas Vindheim se zabydluje na pravém kraji sparťanské obranyFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • Produktivita

  Na podzim Sparta střílela spoustu gólů, tahle složka její hry byla víceméně v pořádku. Cestou do Španělska ovšem Letenským zvlhnul prach. Ve třech utkáních se trefili jen dvakrát. A to je obrovská bída. Hlasitou výstrahou je především fakt, že si v generálce s Malmö vytvořili jen minimum opravdu nebezpečných příležitostí. S ohledem na výše zmíněné se návrat Václava Drchala jeví ještě mnohem kruciálněji, než by se na první pohled mohlo zdát.

  Nebyli jsme nebezpeční, zlobil se Jílek. Co řekl na výkon stoperů?

 • Opomíjený Trávník

  Bořek Dočkal se mohl od pravé postranní čáry ukřičet, když se snažil svým spoluhráčům ze zadní linie vysvětlit, aby do hry více zapojili Michala Trávníka. Technický záložník je pro výstavbu hry Sparty klíčovým mužem. Může se opřít o perfektní první dotek a schopnost kolmé přihrávky mezi liniemi. Letenští ovšem někdejšího hráče Jablonce nevyužívali tolik, jak by bylo potřeba. To se směrem do jarní části sezony musí změnit. Trávník totiž představuje cestu, jak dostat míč do vyššího postavení ke Guéloru Kangovi či právě Dočkalovi.

  Michal Trávník v dresu SpartyMichal Trávník v dresu SpartyFoto Michal Beranek / Sport

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud