Slavia bez tří opor. Jak vypadá Stanciu a co základní sestava pro jaro? | iSport.cz
Jan Podroužek
11. února 2020 • 11:48

Slavia bez tří opor. Jak vypadá Stanciu a co základní sestava pro jaro?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Slovácko: Malínský předložil míč Kuchtovi, ten doklepává do sítě! Ale pískán ofsajd
Teplice - Baník: Fillo si srazil rohový kop do vlastní sítě, 2:1 pro Skláře!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zpráva pro červenobílý národ sice docela dobrá, ale poskládat sestavu na nedělní vršovické derby bude stejně drama. Slavia včera ubezpečila své fanoušky, že svalové zranění Nicolae Stancia není vážné, jeho start proti Bohemians je ale i tak v ohrožení. A nebude ani další marod Ladislav Takács a osmi žlutými vyautovaný Oscar Dorley. V jakém složení by mohl suverénní lídr nastoupit v derby na Bohemians a jak vypadá ideální sestava pro jaro.Krajní hráči jsou v pohodě, ti ze středu hřiště ale chybí. Jeden defenzivní univerzál a dva střední záložníci, Slavia bude proti Bohemians v neděli pravděpodobně postrádat tři hráče, kteří kdyby nechyběli, dýchalo by se trenérovi Jindřichu Trpišovskému stokrát líp.

O absenci Ladislava Takácse na startu jara se rozhodlo téměř hned po tom, co proti Aarhusu na soustředění v Portugalsku odkulhal ze hřiště. Poraněná achilovka ho zastaví určitě v nedělním vršovickém derby, na druhou stranu obavy, že by se jeho léčení táhlo déle, jsou pryč.

„Od příštího pondělí by měl začít naplno trénovat s týmem,“ sdělil Sportu hráčův manažer Martin Hrdlička z agentury Global Ballgames.
Plus Nicolae Stanciu. Nebo spíš minus… V sobotní generálce proti Hammarby dal ve třetí minutě gól, ale v deváté už na hřiště pouštěl kvůli nataženému lýtku Oscara Dorleye.

„Nicolae Stanciu absolvoval vyšetření u klubových lékařů v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. Ta naštěstí neprokázala žádné vážnější zranění. Start rumunského záložníka v prvním jarním kole je ale i tak s otazníkem,“ oznámil včera twitterový účet „sešívaných“.
„S otazníkem“ spíš znamená, že realizační tým nebude zrovna dvakrát chtít posílat technického záložníka do bojovného utkání v Ďolíčku.

Ale jeho nasazení rozhodně bude souviset i s absencí právě Oscara, který zraněného Stancia v generálce střídal. 22letý Liberijec totiž dostal v posledním podzimním kole v dresu Slovanu Liberec osmou žlutou kartu, tím pádem je aut na dva příští ligové zápasy, tedy kromě vršovického derby i na domácí utkání s Opavou.

Tím pádem zbývá Jindřichu Trpišovskému do středu pole kromě stálic Petra Ševčíka a Ibrahima Traorého už jen nováčci v týmu. 20letá zimní posila ze Slovácka Patrik Hellebrand a junior Lukáš Červ.

Post uprostřed zálohy si v přípravě proti Valerenze Oslo vyzkoušel i další „zelenáč“ David Zima, který přišel během ledna ze Sigmy Olomouc. U něj ale platí, že v jeho 20 letech bude zařazování do sestavy probíhat spíš pozvolněji.

Jako další možnost vyzkoušel Trpišovský a spol. Lukáše Provoda proti Bröndby Kodaň. Původem krajní záložník roli uprostřed hřiště docela zvládl, byť mladá sestava s dánským soupeřem prohrála 0:2.
Derby v Ďolíčku bývá už tak velmi těžké. A citelné absence to Slavii rozhodně neulehčí.

Slávisté mimo sestavu
Nicolae Stanciu
Důvod: natažené lýtko
Absence: týden (venku Bohemians)
Ladislav Takács
Důvod: poranění achilovky
Absence: týden (venku Bohemians)
Oscar Dorley
Důvod: osm žlutých karet
Absence: dvě ligová utkání (venku Bohemians, doma Opava)

Předpokládaná sestava Slavie pro první jarní kolo

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Petar Musa: Zakončovatel i parťák do mezihry. Bude ve Slavii útočníkem číslo jedna?

Oscar Dorley: Prý ho chtěl Manchester City, teď si může podmanit slávistickou zálohu

Slavia 1995/96: Titul po 49 letech a jízda Pohárem UEFA. Jak se prolomilo poraženectví?

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud