SESTŘIH: Mladá Boleslav – Slovácko 0:0. Trmal má osmé čisté konto

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali ve 22. kole v souboji klubů bojujících o nejlepší „šestku“ FORTUNA:LIGY se Slováckem 0:0 a smírně tak skončil i druhý vzájemný duel v sezoně. Oba týmy se nedokázaly v jarní části soutěže zatím gólově prosadit. Brankář hostí Matouš Trmal si připsal osmé čisté konto v ročníku.

Oba celky mají ambice poprat se účast v evropských pohárech, ale v prvním poločase mnoho atraktivního nepředvedly. Největší šance se zrodila už ve třetí minutě, kdy vyslal Zelený křížným přesným pasem do šance Budínského. Ten ale už nenašel dost klidu k pořádnému zakončení a brankář Trmal mu vyběhnutím šanci sebral.

Poté na hřišti převládl taktický boj a obava z chyby. Oba týmy se snažily předčít soupeře především po stranách, ale to se jim nedařilo a v chladné atmosféře tak brankové příležitosti nepřicházely. Hra byla vyrovnaná, mírnou střeleckou aktivitu si udržovali Středočeši.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slovácko 0:0. Dlouho šeď a bída. Šance až po přestávce

Druhý poločas začal opět šancí v podání Budínského, ale domácí záložník svůj souboj s Trmalem prohrál i podruhé. Hra po pauze vypadala oboustranně živěji a v 56. minutě měli domácí hodně blízko k vedení. Centr přes střed šestnáctky však nedokázali ve slibné pozici zakončit jak Wágner, tak na zadní tyči sbíhající Tatajev. Hosté mohli vzápětí rychle kontrovat po individuálním průniku Petržely, který ale prováhal vhodný moment pro střelu a jeho přihrávka na spoluhráče již nebyla příliš přesná.

Oba trenéři už po hodině hry stáhli své hrotové útočníky. V 70. minutě byli hosté nejblíže vedení, ale Havlík z přímého kopu trefil tyč. Osm minut před koncem prohrál Zelený souboj na hranici šestnáctky a odražený míč se dostal před střídajícího Zahustela, jehož tvrdý pokus domácí brankář Šeda vyrazil. Středočeši se k možnosti strhnout vedení na svoji stranu již ani nedostali, Jiří Klíma v nastaveném čase slabým pokusem ani netrefil branku.

Domácí: Šeda – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Zelený – Hubínek (C), Janošek – Douděra (82. Fulnek), Budínský, Ladra (78. Hönig) – Wágner (59. Jiří Klíma).

Hosté: Trmal – Divíšek, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Juroška – Havlík, V. Daníček (C), Sadílek (88. P. Dvořák) – M. Petržela (69. Zahustel), Kliment (61. Jurečka), Navrátil.

Mladá Boleslav - Slovácko: Havlíkova standardka se otřela o vnější tyč

Mladá Boleslav - Slovácko: Janoškův nákop ze standardky našel na zadní tyči Tatajeva, ten ale nedokázal skórovat

Mladá Boleslav - Slovácko: Douděrův zamýšlený lob si vychutnal Trmal

Mladá Boleslav - Slovácko: Kliment přesným pasem oslovil Petrželu, ten nechal vyniknout Šedu

Mladá Boleslav - Slovácko: Do centru Douděry vložil hlavu Budínský. Trmal připraven

Mladá Boleslav - Slovácko: Hofmann se přes Klímu ke koncovce nedostal

Mladá Boleslav - Slovácko: Před dotírajícím Zeleným uklidnil situaci Trmal

Mladá Boleslav - Slovácko: Juroška z dobré pozice místo Šedy ohrozil diváky na tribuně

Mladá Boleslav - Slovácko: Zelený vybídl do gólovky Budínského, toho vychytal Trmal

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905