SESTŘIH: Karviná - Teplice 3:0. Domácí rozhodli v první půli, Severočeši tápou

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Karviné zažívají výborný vstup do jarní části sezony. Po vítězství nad Zlínem (2:0) si v domácím prostředí poradili také s Teplicemi. O výhře 3:0 rozhodli Karvinští hned v prvním poločase, kdy se postupně trefili Ondřej Lingr, Taiwo a Marek Janečka. Severočeši po zimní pauze nezískali ještě žádný bod, po dvou duelech mají skóre 1:6, navíc přišli o vyloučeného Lukáše Marečka.

Domácí: 17. Lingr, 22. Taiwo, 43. Janečka

Hosté:

Domácí: Bolek – Ndefe, Šindelář, Rundić, Jan Moravec – Smrž, Qose, Janečka (C) (69. Bukata) – Ba Loua (78. V. Vukadinović), Lingr (84. Kubala), Taiwo.

Hosté: Grigar – Vondrášek, Shejbal, Čmovš (C), Hyčka – Trubač, Mareček, Kučera, P. Mareš (46. Knapík), Moulis (46. J. Mareš) – Jakub Řezníček (82. Ljevaković).

2452 diváků

Karviná před týdnem poprvé v ligové sezoně zvítězila doma a dnes na dobrý výkon navázala. Slezané od začátku tlačili a vytvářeli si šance. V desáté minutě šli domácí do přečíslení pět na dva, Taiwo ale jen přiměl gólmana Grigara k povedenému zákroku.

V 17. minutě už Karviná vedla. Smrž našel centrem na vzdálenější tyči Qoseho, ten hlavou vrátil míč Lingrovi, který jej doklepl do sítě. Za pět minut měli domácí už dvougólový náskok. Taiwo zamířil přesně do horního rohu a navázal na svou branku z úvodního jarního kola.

Vývojem zaskočené Teplice se během první půle nedostaly k ničemu podstatnému, jen rozběhnutý Řezníček vypálil do připraveného brankáře Bolka.

Slezané do poločasu skórovali potřetí. Taiwo ve 43. minutě našel Lingra a ten se ve vápně prosmýkl mezi statickou obranou Severočechů. Předložil míč Janečkovi, který zblízka překonal Grigara a radoval se z prvního ligového gólu po dvou letech. Lingr pak v další šanci pálil jen těsně vedle.

Teplický trenér Hejkal udělal po poločase hned dvě změny v sestavě, když do hry naskočili Jakub Mareš a Knapík. V 52. minutě musel zasahovat domácí Bolek po Čmovšově hlavičce, po hodině pak hlavičkoval nad Trubač. Blíže k brance měli o čtyři minuty později domácí. Ba Loua hledal na vzdálenější tyči Taiwa, ale ten ve skluzu minul. Poté Ba Loua pálil mimo.

V 66. minutě vzaly naděje Teplic na dobrý výsledek definitivně za své. Mareček byl po druhé žluté kartě vyloučen a Karviná si v přesilovce vytvářela další brankové šance.

V 73. minutě si mohl připsat gól střídající Bukata, ale z ideální pozice vyslal na Grigara jen pomalou střelu. V 77. minutě netrefil míč po skrumáži v teplické šestnáctce zblízka Qose.

Snížit mohl Řezníček, který před brankou Karviné ukličkoval dva obránce, ale nakonec nevystřelil přesně ani důrazně. V dobré pozici na opačné straně neuspěli v závěrečných minutách ještě domácí Kubala a také Vukadinovič, jemuž vytáhl balon zpod břevna Grigar.

SESTŘIH: Karviná - Teplice 3:0. Hotovo bylo do poločasu, Severočeši tápou

Karviná - Teplice: Qose se nerozpakoval a pálil, hosté jeho ránu odvrátili na roh

Karviná - Teplice: Pokus Bukaty zpoza vápna pohlídal Grigar

Karviná - Teplice: Mareček došlápl na nohu Rundiče, sudí ho po druhé žluté kartě poslal do sprch
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Karviná - Teplice: Ba Loua centroval na Taiwa, ten z úhlu mířil mimo tyče

Karviná - Teplice: Hlavičku Čmovše po rohu pohlídal Bolek

Karviná - Teplice: Lingr z hranice vápna střílel jen těsně vedle

Karviná - Teplice: Obrana Severočechů v troskách, přihrávku Lingra zužitkoval Janečka, 3:0

Karviná - Teplice: Jedovku Řezníčka vyrazil Bolek, dorážka Moulise skončila vedle

Karviná - Teplice: Na Marešův centr nabíhal Řezníček, nadějnou situaci ale zastavil ofsajd

Karviná - Teplice: Další skvělou kombinaci Slezanů dokončil střelou do horního rohu hostující brány Taiwo, 2:0
Karviná - Teplice: Nádhernou akci domácích zakončil hlavou Lingr, 1:0

Karviná - Teplice: Smrž po rohovém kopu mířil vedle

Karviná - Teplice: Domácí se hnali do brejku, Taiwo nechal vyniknout Grigara

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905