Musa jako hit jara. Může být nový Džeko? Prosadí se, věří Vavruška | iSport.cz
Jan Malý
27. února 2020 • 13:20

Musa jako hit jara. Může být nový Džeko? Prosadí se, věří Vavruška

Autor: Jan Malý
TOP VIDEA
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
Češi, kteří zanechali v bundeslize výraznou stopu: Jarolím, Kadlec i překvapivé jméno
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na podzim neměla Slavia produktivního útočníka, rozebíralo se to zleva zprava. Konec těchto debat? Zatím ano. V Edenu velebí potenciál mladého čarostřelce Petara Musy, trenér červenobílých Jindřich Trpišovský nadšeně vypráví o tom, že má parametry pro velký evropský fotbal. Napodobí vytáhlý chorvatský bomber příběh Edina Džeka, který se z Česka odrazil na slovutné adresy v nejlepších ligách? V prémiové části článku najdete i rozhovor s Davidem Vavruškou, jenž Musu vedl na Žižkově, a přehled střelců z Balkánu, kteří zanechali dobrou stopu v české lize.Nový Edin Džeko. Možná jste tenhle příměr o útočníkovi Slavie Petaru Musovi už zaslechli nebo vás samotné napadl. Asistent slávistického trenéra Zdeněk Houštecký přiznal, že tím talentovaného Chorvata „krmí“, podobným typem je i pro libereckého kouče Pavla Hoftycha. Ono se tohle přirovnání skoro vnucuje, Musa totiž svého slavného předchůdce z Balkánu docela kopíruje.

Připomíná ho původem ze země bývalé Jugoslávie, výškou, figurou, pracovitostí, důrazem, orientací v pokutovém území, střeleckými schopnostmi, celkovým příběhem. Džeko v Česku téměř před patnácti lety rozjížděl svou báječnou kariéru, hostoval v druholigovém Ústí nad Labem, rychle a dobře se naučil česky. V lize vytáhlý Bosňan zaválel v Teplicích, odkud se pak vyšvihl k zářivým štacím ve Wolfsburgu, Manchesteru City a AS Řím, kde v současnosti dělá kapitána.

Vyzkoušejte iSport Premium. Nyní na 30 dní ZDARMA exkluzivně v mobilní aplikaci iSport. Více ZDE >>>

Musa je teprve na začátku, ale hostování ve druhé lize (ve Viktorii Žižkov) už má za sebou, češtinu velice slušně ovládá a v nejvyšší české soutěži se o něm po povedeném hostování v Liberci taky dobře ví. „Nemám taková přirovnání

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud