SESTŘIH: Sparta - Zlín 2:2. Letenští v deseti a opět bez výhry

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Sparty remizovali ve 23. kole první ligy doma se Zlínem 2:2 a ani ve třetím jarním utkání nevyhráli. Sparta už v 28. minutě přišla o vyloučeného Georgese Mandjecka, ale přesto se dvakrát dokázala dostat do vedení. Na první gól Davida Moberga Karlssona však odpověděl Tomáš Poznar a když už to vypadalo, že Libor Kozák dvě minuty před koncem zařídil domácím vytoužené vítězství, srovnal jen o pár okamžiků později Róbert Matejov.

Sparta nezvítězila ani ve druhém utkání pod vedením nového trenéra Václava Kotala a v součtu s podzimní části sezony čekají Letenští na vítězství už čtyři kola. Pražané jsou v tabulce šestí, Zlínu, který na stadionu Sparty bodoval teprve potřetí, patří třináctá příčka.

Kotal při debutu na Letné nechal na lavičce Dočkala. Zlín začal aktivněji, ale Čanturišvili vystřelil jen do Hečy a Fantiš sparťanského brankáře nepřehodil. Další Čanturišviliho střelu ve vápně zastavil stoper Hancko a domácí fanoušci už ve 20. minutě dali najevo nespokojenost s průběhem hry pokřikem "Bojujte za Spartu".

SESTŘIH: Sparta - Zlín 2:2. Další letenská mizérie, v závěru proti deseti srovnal Matejov

Ve 28. minutě zastavil Mandjeck unikajícího Poznara a rozhodčí Orel k nelibosti hostů udělil kamerunskému obránci žlutou kartu. Po přezkoumání u videa však původní verdikt zrušil a Mandjecka rovnou vyloučil.

První šanci v přesilovce si připsal Jawo, který z otočky páli těsně vedleí. Pak ale měli obrovskou šanci jít do vedení. Tetteh šel sám na branku, jenže v rozhodující chvíli udělal zbytečnou kličku navíc a k zakončení se vůbec nedostal. Další příležitost měl Zlín, ale na jaře poprvé startující Poznar hlavičkoval do břevna.

Po přestávce se jako první prosadila Sparta. V 53. minutě Tetteh našel ve vápně zcela osamoceného Karlssona a ten se nemýlil. Pražané v nejvyšší soutěži skórovali po 333 minutách.

Zlín, který se v početní převaze dlouho trápil, srovnal v 67. minutě. Jiráček vyslal za obranu Poznara, ten obehrál Heču a z úhlu zamířil mezi tři tyče. Sparta se ujala vedení znovu v 88. minutě po Kozákově hlavičce, ale ani to domácím k výhře nestačilo. O dvě minuty později srovnal Matejov, ke kterému se odrazil míč po závaru ve vápně.

Domácí: 54. Moberg Karlsson, 88. Kozák

Hosté: 67. Poznar, 90. Matejov

Domácí: Heča – Vindheim, Hancko, Mandjeck, Matěj Hanousek (31. Štetina) – Moberg Karlsson (75. Graiciar), Sáček, Hložek, Kanga, M. Frýdek (C) – Tetteh (84. Kozák).

Hosté: Rakovan – Simerský, P. Buchta, Cedidla – Čanturišvili, Hlinka, Fantiš, Jiráček (C), Bartošák (68. Matejov) – Poznar (81. Džafić), Jawo (90+3. Janetzký).

Sparta - Zlín: Kangova standardka v závěru nebyla přesná

Sparta - Zlín: Džafič nachystal míč Jiráčkovi, ten netypicky levačkou střílel nepřesně

Sparta - Zlín: Štetinova hlavička netrefila bránu

Sparta - Zlín: Šok! Neuhlídaný Matejov zavěsil střelu k protější tyči a srovnává na 2:2!

Sparta - Zlín: Kozák se pověsil do Kangova centru a posílá Letenské do vedení!

Sparta - Zlín: Tetteh hlavičkoval nepřesně vedle brány

Sparta - Zlín: Jiráček nádherně vyzval Poznara k zakončení, ten z úhlu prostřelil Heču, 1:1!

Sparta - Zlín: Bartošákova pumelice po povedené souhře skončila vedle brány

Sparta - Zlín: Kanga nachystal skvělou šanci Tettehovi, jeho ránu zblokoval Buchta
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Zlín: Zcela volný Karlsson se nemýlil a posílá domácí do vedení! 1:0

Sparta - Zlín: Krásné Karlssonovo sólo, Rakovan jeho ránu vytáhl na roh

Sparta - Zlín: Frýdkův projektil mířil jenom doprostřed

Sparta - Zlín: Tetteh se dostal k hlavičce, Rakovan byl ale pozorný

Sparta - Zlín: Poznar po Bartošákově centru trefil břevno!

Sparta - Zlín: Tetteh mířil na bránu! Ale Cedidla mu sebral míč

Sparta - Zlín: Jawova dorážka po Hlinkově standardce zamířila vedle!

Sparta - Zlín: Mandjeck podle sudího zastavil Poznara nedovoleně, dostává červenou!

Sparta - Zlín: Karlssonův nebezpečný roh! Hancko prodloužil, Mandjeck nezavřel na zadní

Sparta - Zlín: Poznar si krásně obhodil soupeře, Čanturišviliho střela byla zblokována

Sparta - Zlín: Povedený protiútok domácích, Karlssonovi ukradli míč Kanga a Cedidla

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905