7. března 2020 • 16:42

SESTŘIH: Zlín - Bohemians 2:3. Pulkrab zářil, klokani vyhráli venku po 10 měsících

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Fotbalisté Bohemians 1905 vezou do Prahy veledůležité tři body v boji o záchranu. Na stadionu ve Zlíně vyhráli 3:2 díky dvěma gólům Matěje Pulkraba. Pro zelenobílé jde o první venkovní výhru v ročníku, naposledy se radovali v Karviné vloni během skupiny o udržení.

Ve čtvrté minutě kopali domácí přímý kop z hranice šestnáctky, ale Čanturišvili s ním nenaložil vůbec dobře a trefil jen zeď. To byla na dlouhou dobu jediná větší šance „Ševců“ navzdory tomu, že opticky měli více ze hry.

„Klokani“ předváděli jednoduchý fotbal s rychlým přenášením hry a slavili s tím úspěch. V deváté minutě protáhl Rakovana Vodháněl a byl z toho roh, po něm hlavičkoval Šmíd těsně vedle.

Z gólu se Pražané radovali v 16. minutě. Po pěkné kombinaci Vodháněla s Vaníčkem mířil přesně Pulkrab a dal svůj první gól v tomto ligovém ročníku.

Následná převaha Zlína byla vysoce neefektivní, bez šance, nápadu, myšlenky. Naopak další povedená kombinace přinesla hostům druhou branku. Hůlka ve 37. minutě pronikl snadno do šestnáctky, dal míč pod sebe Vaníčkovi, který se nemýlil. Také on skóroval poprvé v ligové sezoně.

Klesající šance Zlína vzápětí oživil stoper Simerský, když Jiráčkovu přihrávku napálil pod břevna a snížil na 1:2. V závěru poločasu ještě střílel těsně vedle domácí Poznar.

V druhé půli opět diktoval průběh hry domácí tým, ale znovu bez nápadu a momentu překvapení, který by vytvořil střeleckou příležitost. Až v 60. minutě vypálil tvrdě Čanturišvili, ale Le Giang byl na místě.

Bohemians stačilo poctivě bránit a v 65. minutě zvýšili vedení. Po standardní situaci využil zmatku ve zlínské obraně opět Pulkrab a svým druhým gólem v zápase nasměroval Pražany ke třem bodům.

Zlín ještě snížil, když se v 83. minutě prosadil přesnou střelou Jawo. Vyrovnat už domácí nedokázali, byť po Ikanunieksově střele byli blízko. „Ševci“ na jaře doma poprvé prohráli 2:3 a po zimní přestávce zatím získali jediný bod za remízu na Spartě.

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Zlín - Bohemians 2:3. Klokani trestali obrovská okna ve zlínské obraně

Zlín - Bohemians: dělovka Ikauniekse vyděsila Le Gianga, míč šel ale mimo tři tyče

Zlín - Bohemians: A znovu Jawo! Jeho hlavička ale šla jen těsně mimo

Zlín - Bohemians: Jawo tvrdou ránou snižuje na 2:3 a dává Zlínu naději

Zlín - Bohemians: Hůlka skvělou dělovkou z voleje vystrašil Rakovana
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Zlín - Bohemians: Schumacher si povodil Matejova a naservíroval Nečasovi

Zlín - Bohemians: Jindřiškův centr našel Pulkraba a Bohemians zvyšují na 3:1!

Zlín - Bohemians: krásný a tvrdý volej Čanturišviliho vytlačil na roh Le Giang
Zlín - Bohemians: Jawo posunul na Poznara, jeho přízemní střela šla těsně vedle

Zlín - Bohemians: domácí bleskově snižují, trefil se Simerský: 1:2!

Zlín - Bohemians: další rychlá akce Bohemians, na 2:0 zvyšuje Vaníček!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905