SESTŘIH: Slavia - Sparta 1:1. Lídra spasil Musa, v hlavní roli Tetteh

Autor: iSport.cz
0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Fotbalisté Slavie remizovali doma v pražském derby se Spartou 1:1. Hosty poslal v duelu 24. ligového kola do vedení v 80. minutě Benjamin Tetteh, ve třetí minutě nastavení srovnal střídající Petar Musa. Obhájce trofeje z Edenu nezvítězil ve třetím ze čtyř jarních zápasů a jeho náskok v čele tabulky před Plzní se snížil na osm bodů.

Domácí: 90+3. Musa

Hosté: 80. Tetteh

Domácí: Kolář – Coufal, Kúdela, Takács, Bořil (C) – Ševčík, Traoré – Masopust (82. Hellebrand), Stanciu (82. Hilál), Olayinka – Tecl (71. Musa).

Hosté: Heča – Vindheim, Štetina, Hancko, Frýdek – Krejčí (53. Mandjeck), Sáček – Plavšić (76. Matěj Hanousek), Dočkal (C), Hložek – Tetteh (86. Kozák).

19 382 diváků

Sparta neporazila Slavii v desátém soutěžním utkání po sobě. Letenští, kteří ve středu ve čtvrtfinále domácího poháru rozstříleli Ostravu 5:0, čekají v lize na vítězství už pět kol a v tabulce jsou až osmí mimo elitní šestku, kterou čeká nadstavbová skupina o titul.

Slavii se nakonec až na dlouhodobě zraněného Hovorku uzdravili všichni marodi včetně Ševčíka, Bořila či Takácse a v základní sestavě nenastoupila ani jedna ze zimních posil. Na hrotu útoku na jaře poprvé od začátku nastoupil Tecl. Ve sparťanské jedenáctce scházel Karlsson.

SESTŘIH: Slavia - Sparta 1:1. Výhru Letenským v závěru sebral Musa

V Edenu se od začátku hrál důrazný zápas s řadou tvrdých zákroků a faulů. Zpočátku byla nebezpečnější Sparta. Ve 14. minutě po Dočkalově centru z přímého kopu zakončoval z první nabíhající Hancko a brankář Kolář musel míč vyrazit. Chvíli nato si navedl balon na střed Hložek a jeho přízemní střela šla těsně vedle.

V druhé části první půle získávala převahu Slavia, ale větší šanci měla jen jednu. Masopust si v 38. minutě zpracoval balon a jeho povedenou ránu zpoza vápna vytáhl dobrým zákrokem nad břevno gólman Heča.

Slávisté děkují fanouškům po derby se Spartou

Do druhé půle vstoupili domácí velkým náporem. V 50. minutě po signálu z rohového kopu vypálil z velkého vápna z voleje Ševčík a Spartu zachránil výborným zákrokem Heča. O chvíli později stejný hráč po chybě hostujícího gólmana netrefil z dálky poloprázdnou branku.

Slávisté pokračovali v aktivitě a bývalý sparťan Stanciu v 57. minutě pálil jen těsně vedle. Vzápětí na druhé straně Tetteh přetlačil v běžeckém souboji Takácse, který se srazil s gólmanem Kolářem, a doklepl míč do prázdné branky. Sudí Franěk však sparťanský gól po konzultaci s videorozhodčím kvůli faulu hostujícího útočníka neuznal.

V 76. minutě pálil po centru mimo Bořil. V 80. minutě už Tetteh mohl slavit. Ghanský útočník si na hraně ofsajdu naběhl na Dočkalovu kolmici, zasekl a s přispěním Takácsovy teče překonal Koláře.

Letenští však na první výhru v derby od března 2016 nedosáhli. Ve třetí minutě nastavení si střídající Musa naskočil na přímý kop od Bořila a hlavou překonal Heču. Chorvatský útočník dal druhý soutěžní gól za Slavii. Červenobílí tak se štěstím uhájili domácí ligovou neporazitelnost, ale poprvé v této sezoně v Edenu v nejvyšší soutěži ztratili body.

Slavia - Sparta: Musa si naskočil na Bořilův centr, ale hlavičkoval nad bránu

Slavia - Sparta: Tetteh nebyl v ofsajdu a bombou přece jen poslal hosty do vedení 1:0!

Slavia - Sparta: Bořilova střela z nadějné pozice se kroutila mimo bránu

Slavia - Sparta: Coufal se vytyčil do vzduchu, ale hlavička byla nepřesná

Slavia - Sparta: Takács se srazil s Kolářem a využívá toho Tetteh! Gól je ale odvolán

Slavia - Sparta: Stanciu hned po autu pálí těsně vedle pravé tyče!

Slavia - Sparta: Hečovi odskočil míč a Ševčík zakončil těsně vedle!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Sparta: Neuvěřitelná Ševčíkova pumelice z voleje! Heča vyrazil robinzonádou

Slavia - Sparta: Hložkův prudký centr se Tettehovi odrazil od nohou

Slavia - Sparta: “Pozitivní nález!” Deratizéři Sparty na tribuně Sever a jejich vtipné choreo

Slavia - Sparta: Masopust se postaral o parádní ránu zpoza vápna

Slavia - Sparta: Stanciu zkusil Heču ohrozit z úhlu, brankář byl pozorný

Slavia - Sparta: Štetina skočil nekontrolovaně do skluzu na Ševčíka, dostal žlutou

Slavia - Sparta: Štetina zachránil hosty před Coufalovým nebezpečným náběhem

Slavia - Sparta: Hložek si skvěle seběhl z levé strany, umístěná rána skončila těsně vedle

Slavia - Sparta: Hancko se krásně opřel do míče! Kolář ale dobře zasáhl

Slavia - Sparta: Sparťanský kotel hodil na Olayinku toaletní papír

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905