NEJ z fotbalové výzvy. Co rozbil Limberský? Pivo s Modričem i Balem | iSport.cz
19. března 2020 • 20:38

NEJ z fotbalové výzvy. Co rozbil Limberský? Pivo s Modričem i Balem

Autor: vmn, jon
TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalové soutěže po celé Evropě stojí. A i hráči, kteří jsou jindy zvyklí běhat každý den hodiny po hřišti, zůstávají doma. Už i v Česku se mezi fotbalisty šíří „Stay home challenge“, kde ligisté i amatéři dělají nožičky s věcmi, které neublíží domácímu vybavení. Nejčastěji něco takového najdou na záchodě.Srdce Petra Rady by zaplesalo. Hráči umí žongly. A nejen s míčem a nejen tři. Přímo trenérovi Jablonce to ukázal bek Michal Jeřábek, kterého si nedávno přivedl z Teplic. Stoper přijal výzvu „Stay home challenge“ a na Instagramu nožičkoval se srolovanými ponožkami.

V Plzni šel příkladem sám trenér Adrian Guľa, ten už si pro pomůcku na žonglování došel na záchod a ve vzduchu nohama i hrudí držel ruličku toaletního papíru. Z Viktorie ho následoval třeba obránce obránce Milan Havel, který v kuchyni před zraky svého ročního potomka našel příležitost ukázat dres ze zápasů Champions League z Realu Madrid.

Na výzvu zareagoval i David Limberský. Žonglování ho vtáhlo natolik, že roli nakopl směrem do kuchyně. „Toaleťák challenge. Nožičky v pohodě, ale ten závěr se nepovedl. Kopat proti kuchyni, kde je na poličkách nádobí a skleničky, nebylo úplně nejchytřejší...“ okomentoval svůj výkon plzeňský obránce.

Plzeňský obránce David Limberský přijal výzvu v žonglování s toaletním papírem
Plzeňský obránce David Limberský přijal výzvu v žonglování s toaletním papírem

36letý hráč zasedl i k orosenému pivu, aby zchladil žízeň. Vzhledem k probíhající karanténě ale musel u velkého stolu zasednout sám. Tak na ostat ní židle instaloval alespoň dresy slavných hráčů, kteří proti němu v nedávné době nastoupili v Lize mistrů. Virtuálně si připil i s hvězdami Realu Madrid Lukou Modričem a Garethem Balem...

Z mistrovské Slavie se předvedl Peter Olayinka, kterého pak poslechl mladší spoluhráč Joao Felipe. Kampaň funguje na principu výzvy, kde fotbalista po natočení videa označí další, aby ho následovali, proto se lavinovitě šíří i po Česku.

Zatímco techničtí hračičkové, třeba Benjamin Tetteh, předvádí na malém prostoru různé parádičky, originálně se předvedli někteří beci. Sparťan Costa a Daniel Köstl z Bohemians k ruličce toaletního papíru přiletěli skluzem a ještě si zařvali nebo předváděli gesta, že zákrok šel přes balon.

Zůstaňte doma! Nabádají sportovci a ukazují svůj um. Přidá se i Beckham?

Výzva má i hlubší podtext, než blbnutí z nudy.

Fotbalisté vědí, kolik lidí je sleduje a že mají jít příkladem. Proto si třeba Olayinka nebo bratr sparťana Ladislava Krejčího vydezinfikovali ruce. Brankář Patrik Le Giang, kterému se podařilo vykopnout ruličku z okna, zase ukázal, že z bytu se chodí jen s rouškou.

„Stay home challenge“ se šíří po celé Evropě. Třeba Theo Wallcott dělal nožičky s plyšákem ze série Angry Birds, fotbalisté většinou vyzývají své spoluhráče nebo kamarády, ale třeba klokan Martin Dostál označil Davida Beckhama, zapojí se i on?

Koronavirus a sport ONLINE: vše o odložených zápasech, zrušených sezonách a nakažených sportovcích ZDE >>>

Parádní „Stay home challenge“ v podání vyšehradského Adnana Bašiče

 

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud