Baník na tři měsíce krátí mzdy. Logické, musíme ukázat vstřícnost, řekl Baroš | iSport.cz
1. dubna 2020 • 14:31

Baník na tři měsíce krátí mzdy. Logické, musíme ukázat vstřícnost, řekl Baroš

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Příbram - Slavia: Musa prorazil beton! 1:0 pro sešívané, pomohl Zima rukou?
Plekanec se Šafářovou opět sportují. Kteří rivalové se spolu vyfotili?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Ostravy budou dočasně pobírat o čtvrtinu menší platy. Vedení prvoligového klubu dnes oficiálně oznámilo, že v důsledku zachování ekonomické stability zkrátilo o 25 procent mzdy nejen hráčům, ale i všem zaměstnancům klubu a poskytovatelům služeb.Baník je po Jablonci, Mladé Boleslavi a Zlínu čtvrtým účastníkem nejvyšší soutěže, který k úsporným opatřením v době pandemie koronaviru přistoupil.

"Takové kroky nikdy nejsou příjemné, ale jsem rád, že jsme se dokázali dohodnout. Fotbal je ve složité situaci, potýká se s výpadky příjmů a celková nálada je v tomto segmentu vzhledem k nejisté budoucnosti momentálně spíše skeptická. Určitá opatření byla nevyhnutelná," prohlásil výkonný ředitel klubu Michal Bělák v oficiálním prohlášení.

Podle něj se krácení mezd v případě hráčů týká prozatím tří měsíců, u ostatních zaměstnanců platí do odvolání. "S hráči si po třech měsících řekneme, co dále. Věřím, že to nebude trvat dlouho a že se nám společnými silami podaří toto nepříjemné období překlenout," podotkl Bělák.

Hráči prvního týmu se od 16. března připravují podle individuálních plánů doma a ve volné přírodě.

"Dalo se čekat, že něco podobného přijde, ale je to pochopitelný krok. Člověk nemůže nevnímat, co se děje a že problémy s financování dopadají i na fotbal. S majitelem klubu jsme o tom několikrát diskutovali. Považuju za přirozené, že v této nejednoduché situaci je na nás, na hráčích, abychom ukázali a projevili k Baníku vstřícnost a uskromnili se," řekl kapitán Baníku Milan Baroš na klubovém webu.

Baník po čtyřiadvaceti odehraných kolech přerušené soutěže figuruje na čtvrtém místě tabulky a má tedy šanci na účast v evropských pohárech.

Baník se vrátil na Bazaly. Podívejte na exkluzivní prohlídku areálu s iSport TV!

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud